Kaczmarek Electric MTB: Finał dla Grabarka

FotoMTB.pl

Dobiegły końca zmagania w ramach cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018. Finałowa edycja odbyła się w minioną niedzielę w Wolsztynie, gdzie do rywalizacji stanęło około osiemsetosobowe grono kolarek i kolarzy.

Na dystansie Giga (65 km) z dwuminutową przewagą podążała do mety pięcioosobowa grupa zawodników. Najlepiej na finiszu zaprezentował się Grzegorz Grabarek z Real 64-STO, a na kolejnych miejscach uplasowali się Maciej Kasprzak z tej samej drużyny oraz Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Barbara Borowiecka (Szczepan Bike - Giant Gorzów), która pokonała Kamilę Wójcikiewicz (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link Team) i Magdalenę Wojtyłę (IM-Motion Specialized Skoda GALL-ICM).

Grzegorz Grabarek:

Niedzielny wyścig w Wolsztynie nie należał do najprostszych. Mocne tempo od samego startu oraz mocna stawka zawodników spowodowały, że walka o zwycięstwo była do samego końca do przysłowiowej "kreski". Moja wygrana cieszy mnie tym bardziej, ponieważ jest to wygrana po długiej, prawie dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Koniec sezonu MTB nie oznacza dla mnie końca przygody z rowerami. Już od przyszłego tygodnia zaczynam sezon przełajowy, zatem do zobaczenia na trasie.

 
 

Barbara Borowiecka:

Zwycięstwem w Wolsztynie zakończyłam swój sezon "letni". Ostatnie starty zawsze mają najlepszą atmosferę dlatego zależało mi żeby tam pojechać. Trasa była ciekawa, ale moim zdaniem źle przemyślana. Zawodnicy dystansów Mega i Giga już w okolicach 25 km dogonili uczestników z trasy Mini, co powodowało duże utrudnienia dla wszystkich. Tworzyły się korki na wąskich podjazdach i trawersach. Dziękuję organizatorom za starania, które wkładali w przygotowanie nam dobrych warunków do ścigania w trakcie całego sezonu!

Triumf na trasie Mega (37 km) należał do Dawida Romanowskiego (Masterchem MTB Team), który dowiózł do mety 10 sekund przewagi nas Rafałem Chmielem (FSD Sport). Ponad dwie minuty później na metę wjechał Filip Pendrak (Team BEROTU), notując trzecie miejsce. Najszybszą z Pań była na tym dystansie Monika Otulakowska (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link Team), a trzecia była Iwona Rychlewska (niezrzeszona).

Pierwsze miejsce Open na krótkim dystansie Mini (27 km) wywalczył Marek Urbaniak (Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus Team), pokonując teamowego kolegę Wiesława Makuchowskiego i Tomasza Derenia z grupy Cyklomaniak Scott Zielona Góra. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Julia Borowska (Kross Euro-Rower.pl), za którą finiszowały kolejno Sylwia Szpulewska-Larek (DT4YOU MTB Team) i Bożena Łącka (Phytopharm TEAM).

 
 

Na młodzieżowej trasie Młodzik po najwyższe laury sięgnęli Kacper Wierzchowski (Klub Sportowy "Szosa Żnin") i Anna Preca. W klasyfikacji drużynowej ostatniego w tym sezonie etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB niepokonani byli po raz kolejny zawodnicy grupy Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team.

Lista wyników

Dystans Giga

1. GRABAREK Grzegorz (REAL 64-STO) 2:29:16
2. KASPRZAK Maciej (REAL 64-STO) 2:29:17
3. KAISER Andrzej (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) 2:29:18

(…)

1. BOROWIECKA Barbara (Szczepan Bike - Giant Gorzów) 3:02:09
2. WÓJCIKIEWICZ Kamila (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link Team) 3:04:40
3. WOJTYŁA Magdalena (IMMOTION SPECIALIZED SKODA GALL-ICM) 3:04:41

Dystans Mega

1. ROMANOWSKI Dawid (Masterchem MTB Team) 1:25:14
2. CHMIEL Rafał (FSD Sport) 1:25:24
3. PENDRAK Filip (Team BEROTU) 1:27:31

(…)

1. OTULAKOWSKA Monika (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link Team) 1:41:49
2. KACHEL Agnieszka (Marbopur Międzychód Team Bike) 1:48:00
3. RYCHLEWSKA Iwona (niezrzeszona) 1:49:58

Dystans Mini

1. URBANIAK Marek (Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus Team) 1:04:14
2. MAKUCHOWSKI Wiesław (Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus Team) 1:04:44
3. DEREŃ Tomasz (Cyklomaniak Scott Zielona Góra) 1:04:45

(…)

1. BOROWSKA Julia (KROSS EURO-ROWER.PL) 1:16:44
2. SZPULEWSKA-LAREK Sylwia (DT4YOU MTB TEAM) 1:16:49
3. ŁĄCKA Bożena (Phytopharm TEAM) 1:21:03

Podobne artykuły