CST 7R MTB dominuje w Kwidzynie!

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

Finał Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe odbył się w Kwidzynie. Rywalizowano na czterech głównych dystansach: Grand Fondo, Medio, Mini i Parada Rodzinna. Na królewskiej przeprawie bezkonkurencyjna okazała się ekipa CST 7R MTB Team, a najlepszym zawodnikiem został Dariusz Batek.

Trasa w Kwidzynie nie należała do najłtawiejszych i najeżona była wieloma krótkimi oraz interwałowymi podjazdami, które sprawiły dużo trudności znacznej części uczestników. Decydujące wyścigi zostały również rozegrane o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Na dystansie Grand Fondo pierwsze trzy miejsca zajęła ekipa CST 7R MTB Team, która zgarnęła pierwsze trzy miejsca. Wyścig wygrał Dariusz Batek, drugie miejsce zajął spóźniony o niespełna 5 minut Michał Neumann, a podium uzupełnił jak zawsze waleczny Jakub Najs.

 

 

Jakub Najs (CST 7R MTB Team), 3.miejsce na dystansie Grand Fondo:

Trasa w Kwidzyniu jest jedną z moich ulubionych - wbrew pozorom wcale nie należy no najłatwiejszych, głównie ze względu na liczne krótkie, sztywne podjazdy. Pogoda dopisała bezbłędnie jak na tę porę roku i tego chłodego, słonecznego wrześniowego poranka ruszyliśmy na trasę. Ten wyścig był był pokazem siły naszej drużyny - od startu narzuciliśmy swoje tempo całą drużyną, które w zasadzie wytrzymał jedynie Piotr Rzeszutek. Tempo było naprawdę żwawe, ale trzymaliśmy się tak całą grupą aż do wjazdu na ostatnią rundę. Tam Piotr i Michał Kucewicz zjechali na średni dystans, a ja z kolei poczułem, że dopada mnie przysłowiowa "bomba" i tym samym pożegnałem się z Darkiem i Michałem Neumannem zwanym w naszej drużynie Hanysem. Sił jednak starszyło mi, by dojechać na 3 pozycji i obronić 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, z czego się bardzo cieszę.

 

 

Pełne wyniki wszystkich dystansów oraz klasyfikacja generalna: tutaj

 

 

Strona organizatora: www.viennalifemaraton.pl

Podobne artykuły