Generalka Kellys Cyklokarpaty dla Daniela Smolarza

Cyklokarpaty / Wiktor Bubniak

W Rzykach rozegrano ostatni etap tegorocznego Kellys Cyklokarpaty. Krótkie, ale treściwe trasy zadecydowały o kolejności w klasyfikacji generalnej, która na dystansie GIGA padła łupem Daniela Smolarza (Gomola Trans Airco). Z kolei rywalizację na zboczach Czarnego Groniu zdominował tego dnia Paweł Chrząszcz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM).

Pierwsi na metę wpadli zawodnicy z dystansu Hobby. Tutaj zwyciężył Adrian Rzeszutko (TKKF Uklejna Myślenice), drugie miejsce zajął Sławomir Dziwisz. Podium uzupełnił Tomasz Niedźwiecki. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Powroźnik (Baran Cycling Team). Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Brożek-Woźniczka (BIKEBOARD) , a trzecie miejsce przypadło Natalii Dubaj (Nadleśnictwo Krasiczyn).

Najlepsi na dystansie Mega trasę pokonali w niewiele ponad 2 godziny. Wygrał Lary Zębatka (www.laryzebatka.com), drugi był Michał Pękała (KSPO Dentinea 1A), a trzecie miejsce wywalczył Marcin Stanuszek (72D OSHEE WINDSPORT TEAM). Wśród kobiet najlepsza na mecie była Natalia Kołodziej (GOMOLA Trans Arico). Drugie miejsce przypadło Monice Podos (TTC MPEC Tarnów), a podium uzupełniła Monika Skowyra (72D OSHEE WINDSPORT TEAM).

Paweł Powroźnik (BaranCyclingTeam), 5. miejsce na dystansie GIGA:

W tym sezonie organizator maratonu Cyklokarpaty okazał się  nieco łaskawszy w Rzykach i skrócił nam trasę na wszystkich trzech dystansach. Wystartowałem na dystansie Giga, a raczej  mini-Giga,  ponieważ liczył on tylko 52km i 2000m przewyższeń. Z pozoru trasa krótka i szybka, ale jak później się okazało nie była wcale łatwa, ponieważ dzień wcześniej padało i miejscami było błotniście. Podjazdy jak i zjazdy zostały poprowadzone  w trudnym górskim terenie, pokrytymi korzeniami, luźnymi kamieniami jak i nawet skałami. Zawodnicy z mniejszym doświadczeniem w takich warunkach mieli spore problemy  z pokonywaniem trasy. Piękne widoki, świetna atmosfera i  super górska trasa. Brawa dla organizatora, na pewno chętnie wrócę do Rzyk w przyszłym sezonie!

Ostatni na metę ze względu na dystans wpadli uczestnicy Giga. Tutaj zwyciężył Paweł Chrząszcz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM), drugie miejsce zajął Krystian Nawój (72D OSHEE WINDSPORT TEAM). Podium uzupełnił zawodnik zwycięzca klasyfikacji generalnej - Daniel Smolarz z Gomola Trans Airco. Najlepszą kobietą była Katarzyna Galewicz (TWOMARK Specialized).

Pełne wyniki: tutaj

My zapraszamy Was już na wiosnę, kiedy wystartuje kolejny sezon Kellys Cyklokarpaty!