Zwycięstwo Mariusza Gila w Bolesławcu

FotoMTB.pl

Bolesławiec, w którym rozegrano ósmy etap Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018, był nowością na mapie wielkopolskiego cyklu maratonów. Na najdłuższym z dystansów wygrali Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Anita Kaputa (KKW Whyte Nexelo Wałbrzych).

Bolesławiec przywitał kolarzy piękną pogodą, jednak na trasie było sporo błota dzięki opadom deszczu w przeddzień wyścigu. Przy upalnej pogodzie na czterech dystansach ścigało się łącznie około 500 zawodników i zawodniczek.

Na 86-kilometrowej trasie Giga niepokonany był Mariusz Gil z Euro Bike Kaczmarek Electric Team, który dowiózł do mety zwycięstwo dwie minuty przed klubowym kolegą Andrzejem Kaiserem. Tuż za Kaiserem finiszował Maciej Kasprzak (REAL 64-STO), zajmując trzecie miejsce. W klasyfikacji kobiet wygrała Anita Kaputa (KKW Whyte Nexelo Wałbrzych), pokonując przewagą ponad siedmiu minut Sabinę Rzepkę z GK CYKLOSPORT Bolesławiec. Na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Madaj (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Tomasz Misian

Mariusz Gil

O zwycięstwo na Mega (60 km) walczyli Wojciech Mizuro (REAL 64-STO) i Dawid Romanowski (Masterchem MTB Team); na mecie pierwszy był Mizuro, wygrywając o sekundę z Romanowskim. Trzy sekundy za nimi na kreskę wjechał Emilian Pajzert z REAL 64-STO. Najszybszą z Pań była na średnim dystansie Iwona Rychlewska (niezrzeszona), która pokonała Niemkę Sabinę Lengert (Velonistas Berlin) i Iwonę Chyłę (REAL 64-STO).

Kolejne zwycięstwo na trasie Mini (36 km) dowiózł samotnie do mety Bartosz Bejm (BejmTeam), pokonując Marka Urbaniaka (Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus Team) i Andrzeja Kaczmarka (Masterchem MTB Team). Triumf w gronie kobiecym należał do Kingi Styczyńskiej (niezrzeszona), która na podium stanęła w towarzystwie Małgorzaty Gryszczuk (AMG CYBINKA TEAM) i Marii Wengierek (Strefarowery Superior Team).

Andrzej Worona

Bartosz Bejm

8-kilometrowy dystans Młodzik, na którym ścigają się uczniowie i uczennice szkół podstawowych, padł łupem Jakuba Misiołka (Odjechani-Team PL) i Oliwii Kuleszy (KS BIKE TEAM JERZMANOWA).

Dziewiąty, przedostatni etap cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018 odbędzie się 2 września w Zielonej Górze. Wcześniej jednak, już za kilka dni – w dniach 15-18 sierpnia, organizatorzy cyklu zapraszają na nowy, czteroetapowy wyścig Epicka Czwórka.