XC Gdańsk Abrahama dla Bogdziewicza!

Gdański Ośrodek Sportu

Po edycjach Czyżewskiego i Matemblewo, Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini) zwyciężył podczas ostatniego etapu XC Gdańsk - Abrahama! Zapraszamy do krótkiej relacji z tych zawodów!

Impreza była oczywiście organizowana przez Trójmiejskie Towarzystwo Rowerowe i Gdański Ośrodek Sportu. Zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych ścigali się o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Wielkie ściganie rozpoczęło się od startów najmłodszych dzieci. Duża radość i emocje były esencją jazdy maluchów. Także kolejne kategorie wiekowe obfitowały w pełną zapału walkę o każdy metr  trasy wytyczonej na pętli, pokonywanej nawet ośmiokrotnie (24 km) przez najlepszych zawodników.

Na gdańskie trasy w głównej kategorii powrócił Michał Bogdziewicz /Apteka Gemini/. Doświadczony i utytułowany zawodnik doskonale pamiętał każdy metr trasy, na której ścigał się tu przez wiele lat. To doświadczenie zaprocentowało i pozwoliło zająć mu z czasem 1:07,59 pierwsze miejsce w kategorii elite. Na drugim miejscu finiszował Arek Petka / Klub Kolarski Lew Lębork / – 1:08,26, a trzecie miejsce zajął Robert Banach /Apteka Gemini Banach Sport Team/ z wynikiem 1:11,07.

Wśród pań, które miały do przejechania 18 kilometrów, wygrała, mimo upadku na jednej z pętli, Ewelina Cywińska /Rumia/ z czasem 1:15,09 . Druga na mecie po 1:19,05 zameldowała się Elżbieta Wydrowska /DiverseExtremeTeam/. Trzecie miejsce wywalczyła Klaudia Kamionka /Klub Kolarski Lew Lębork/ z wynikiem 1:28,00.

Arkadiusz Petka (Klub Kolarski Lew Lębork), 2. miejsce elita mężczyzn:

W sobotę wystartowałem w ostatniej edycji Cyklo XC Gdańsk o puchar prezydenta miasta Gdańska. Nie walczyłem o miejsca w klasyfikacji generalnej więc głównym założeniem był dobry trening, nie czuję się najlepiej na trasach XC ale lubię te wyścigi i szkoda że jest ich tak mało w naszej okolicy. Od startu na pierwszą pozycję wyszedł Michał Bogdziewicz i jechał już tak do końca. Do drugiego okrążenie czułem na plecach oddech Roberta Banacha, lecz później udało mi się uciec. Praktycznie przez cały wyścig miałem Michała w zasięgu wzroku, jego przewaga przez większość wyścigu wahała się w granicach 30 sek. Starałem się doskoczyć do pierwszego miejsca ale niestety mi się to nie udało i wyścig skończyłem na drugiej pozycji. Trasa w Gdańsku nie była może trudna technicznie ale można było się dobrze zmęczyć. Ścigałem się na tej trasie jakieś 10 lat temu jako junior, wtedy z podziwem oglądałem wyścig Elity w którym startowali między innymi bracia Banach i nawet nie myślałem że kiedyś sam będę miał przyjemność stanąć na podium w tej kategorii.

Klasyfikację generalną cyklu XC Gdańsk 2018 i Puchar Prezydenta Miasta Gdańska wygrał Robert Banach. Receptą na sukces okazała się równa jazda w każdym z wyścigów, chociaż nie udało mu się wygrać żadnego z nich.