MP XC: Włoszczowska i Wawak Mistrzami Polski

Kross Racing Team

Kolarze Kross Racing Team – Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak – wygrali wyścigi elity podczas Mistrzostw Polski Cross Country, rozegranych w Mrągowie.

Oboje byli faworytami tegorocznych Mistrzostw i oboje zdecydowanie wyprzedzili swoich rywali. Na trasie w Mrągowie Włoszczowska wyprzedziła Katarzynę Solus-Miskowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) o 1.23, a Wawak wyprzedził broniącego tytułu Mistrzowskiego Marka Konwę (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) o 1.16 i to on, po rocznej przerwie, będzie jeździł w koszulce z orłem na piersi.

Trzecie miejsce w wyścigu kobiet zajęła Gabriela Wojtyła (Superior Zator), która była zarazem najlepszą zawodniczką do lat 23, natomiast najlepszym młodzieżowcem został piąty w wyścigu elity Jakub Zamroźniak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).