Kellys Cyklokarpaty: Krzysztof Celary zwycięża!

Kellys Cyklokarpaty

W sobotę miłośnicy Kellys Cyklokarpaty stanęli na starcie kolejnego etapu, który odbył się w Wojniczu. Zmagania na najdłuższym dystansie wygrał Krzysztof Celary. Zapraszamy do krótkiej relacji z tych zawodów.

Najszybciej na metę dotrali przedstawiciele najkrótszego dystansu - Hobby. Tutaj najlepiej poradzi sobie Adrian Rzeszutko (TKKF Uklejna Myślenice), który na mecie wyprzedził drugiego na mecie Mirosława Bieniasza (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) o ponad 45 sekund. Podium uzupełnił Tomasz Niedźwiedziecki. Najlepszą kobietą okazała się Gabriela Hudyka (UKS Grupa Kolarska Four Bike).

Z kolei na dystansie Mega zwyciężył Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń), który na finiszu pokonał Łukasza Sanockiego. Ze stratą ponad 1 minuty przyjechał na metę trzecie zawodnik - Sławomir Dziwisz. Wśród Pań bezkonkurencyjna okazała sie Magdalena Zielińska (Kellys - UKS Sokół Kęty).

Z kolei na królewskiej przeprawie najwięcej sił zachował wspomniany we wstępie Krzysztod Celary (Bikeboard). Wyprzedził on o prawie minutę Michała Golonkę (KSPO Dentinea 1A). Na najniższym stopniu podium stanął Hubert Dudzik (MTB MOSIR Dukla).

 

 

 
 

 

Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń), 1 miejsce na dystansie Mega:

Cyklokarpaty w Wojniczu zawsze traktuje jak swoje mistrzostwa świata,nie inaczej było w tym roku. Na tych trasach od dziecka trenuje i bawię się kolarstwem. Udało mi się wygrać open na dystansie Mega, co wiele dla mnie znaczy. Już na pierwszym podjeździe zaatakowałem i do połowy trasy uciekałem samotnie. Moja akcja została jednak skasowana i koniec końców zwyciężyłem po walce na finiszu z jednym z rywali. Swoją drogą był to chyba najcięższy wyścig w mojej karierze, dlatego zwycięstwo smakuje jeszcze słodziej. Minus należy się dla organizatorów za trasę,która odbiegała niestety poziomem od ubiegłorocznych edycji. Zabrane zostały najciekawsze fragmenty,dające najwięcej frajdy. Jeśli jednak chodzi o resztę to organizacja i oznaczenie jak zawsze na wysokim poziomie na Cyklokarpatach. Za rok znowu się tu widzimy!

 

 

 

 
 

 

 

Pełne wyniki: tutaj

 

Kolejna edycja Kellys Cyklokarpaty odbędzie się już za dwa tygodnie. Tym razem spotkamy się w Kasinie Wielkiej. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Strona organizatora: www.cyklokarpaty.pl

 

Podobne artykuły