Ultra Bike Maraton dla Wojciecha Halejaka!

Bike Maraton

Podczas zakończonego Bike Week w Szklarskiej Porębie odbyl się Ultra Bike Maraton. Wyścig zaliczany był do kalendarza UCI. Na dystansie Giga Ultra wygrali: Wojciech Halejak (UCI MTB Team JBG-2 Cryospace) i Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team).

O 11:00 spod wyciągu SKI Arena Szrenica wystartował Ultra Bike Maraton. Znaczenie zawodów w Szklarskiej wzrosło w tym roku jeszcze bardziej, dzięki obecności wyścigu w kalendarzu UCI i międzynarodowej obsadzie. Główny dystans prowadził po trasie 102 km z przewyższeniem 3150 m!

Zwyciezca królewskiego dystansu pokonał trasę w 4 godziny 47 minut i 23 sekundy. Tyle potrzebował na to Wojciech Halejak (UCI MTB JBG2 CryoSpace). Był to także wynik drużynowej współpracy, bowiem kolejne dwa miejsca zajęli jego klubowi koledzy: Mariusz Kozak i Karol Rożek.

W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Michalina Ziółkowska  (VW Samochody Użytkowe MTB Team) - świeżo po drugim miejscu OPEN w czterodniowej etapówce CryoSpace Bike Adventure. Druga była Rita Malinkiewicz (CST 7r MTB Team), a trzecia Barbara Borowiecka (Szczepan Bike Giant Gorzów).

 

Jakub Najs (CST 7r MTB Team), 8 miejsce w elicie mężczyzn:

Po dłuższej przerwie od startów na MTB nie do końca wiedziałem, jak poradzę sobie z tak wymagającym dystansem, jaki proponował Maciej Grabek w Szklarskiej Porębie. Był to wyścig zaliczany do UCI Marathon Series, także spodziewałem się silnej obsady wyścigu i nie pomyliłem się. Wyścig rozegrał się właściwie po starcie, gdy wraz z trzema zawodników z JBG2 CryoSpace odjechaliśmy na pierwszym podjeździe. Niestety, ciągle jeszcze mam pewne braki techniczne w stosunku do kolegów z JBG2 i dostałem na dość technicznym zjeździe. Chłopaki z JBG2 dojechali na trzech pierwszych pozycjach, a ja musiałem zadowolić się miejscem 8 przy stratach na zjazdach i naprawdę dobrej dyspozycji moich rywali, cieszy też 4 lokata mojego kolegi z drużyny Michała Neumanna. Co do trasy - myślę, że była jedną z lepszych, jakie jechałem, jej trudność i atrakcyjność nie wynikała jedynie z dystansu, ale także ze zjazdów z elementami technicznymi i wymienionej już wcześniej obsady. Był to chyba najbardziej satysfakcjonujący wyścig, jaki jechałem w tym roku.

 

 
 

 

Kolejna edycja Bike Maratonu już 21 lipca w Bielawie. Żegnamy się więc z Karkonoszami, a przychodzi czas na Góry Sowie.

 

 

Pełne wyniki: tutaj

 

 

 

Strona organizatora: www.bikemaraton.com.pl

 

Podobne artykuły