Uphill Race Śnieżka: Derheld ze zwycięstwem

Uphill Race Śnieżka

Łukasz Derheld (ASE Trek Gdynia) okazał się najlepszym zawodnikiem podczas 28. Uphill Race Śnieżka. Ze stratą 30 sekund dojechał drugi zawodnik na mecie - Wojciech Polcyn. Trzecie miejsce zgarnął Paweł Kwiatkowski (Fit Style Team). Zapraszamy do krótkiej relacji z tych zawodów.

Uphill Race Śnieżka to impreza z pewnością wyjątkowa. Zainteresowanie wyścigiem rokrocznie jest dużo większe niż limit, co wzmaga dodatkowo prestiż organizowanej od wielu lat imprezy. Tylko raz w roku Karkonoski Park Narodowy zezwala na takie wydarzenie, co pozwala ugościć zawodników na najwyższym szczycie Karkonoszy. Walka zazwyczaj bywa mordercza i tak było też tym razem.

W tym roku elektroniczne zapisy trwały nieco ponad 30 sekund, a na szczyt Śnieżki dotarło 346 osób. Pierwszy na mecie wspomniany wcześniej Łukasz Derheld pokonał trasę z Karpacza na Śnieżkę w czasie 53 minuty i 16 sekund, a ostatnia zawodniczka dotarła do mety po 2 godzinach i 46 minutach. Wśród mężczyzn na podium stanął jeszcze Wojciech Polcyn i Paweł Kwiatkowski.

 

 
 

 

Klasyfikacja open i rywalizacja mężczyzn to oczywiście nie koniec emocji i nerwowego oczekiwania na mecie, bo wciąż przecież ścigają się panie. W tym roku klasyfikację kobiet wygrała Marta Garnek (Dream Bike Bielawa) przed ubiegłoroczną triumfatorką Magdaleną Wojtyłą (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team) i Aliną Serafin (THP Team).

Śnieżka okazała się w tym roku nadspodziewanie łaskawa i przywitała zawodników słońcem, ożywczym wiaterkiem i świetnymi warunkami do ścigania. Mamy nadzieję, że tak będzie i w kolejnych latach. Teraz  jednak organizatorzy Uphill Race Śnieżka mają w planach międzynarodowy etapowy wyścig MTB Bike Adventure, który rozpocznie się 30 czerwca w Szklarskiej Porębie. Serdecznie zapraszamy kibiców oraz zapisanych zawodników z całymi rodzinami (limit zapisów został wyczerpany)!

 

Pełne wyniki: tutaj

 

Strona organizatora: www.uphillrace.pl

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły