Kellys Cyklokarpaty: Brzozów dla Jarosza

Kellys Cyklokarpaty / Wiktor Bubniak

Andrzej Jarosz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM) wygrał kolejny etap Kellys Cyklokarpaty w Brzozowie. Na mecie dystansu Giga ubiegł on Krzysztofa Gajdę (Jedlicze Team) oraz Michała Golonkę (KSPO Dentinea 1A). Wśród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Makowska.

Jak podczas każdej edycji Kellys Cyklokarpaty rozegrano trzy główne dystanse: Giga, Mega i Hobby. Dodatkowo do dyspozycji najmniejszych fanów kolarstwa czekały wyścigi dla dzieci w miasteczku wyścigowym. Trasa w Brzozowej nie należała do najtrudniejszych, lecz jej interwałowy charakter sprawił, że nie było ani chwili wytchnienia.

Pierwsi na metę wpadli zawodnicy dystansu Hobby. Najszybszy okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń). Niespełna dwie minuty za nim przyjechał Michał Cichoń (MTB MOSIR Dukla). Trzecie miejsce wywalczył kolega z ekipy Cichonia - Maciek Dąbrowski. Wśród kobiet bezkonkurencyjna w Brzozowie była Joanna Głowacka (Roweromania).

Dystans Mega został rozegrany na prawię dwukrotnie dłuższej trasie. Tutaj zwycięsko wyszedł Piotr Sajdak (Cyclo Trener Team), który uprzedził na finiszu Sławomira Dziwisza. Najniższy stopień podium ugrał dla siebie Kazimierz Mrówka (Stowarzyszenie Aktywnych Sprint). Najlepszą kobietą na trasie była Joanna Dychtoń.

Dystans królewski po prawie 3,5 - godzinnej rozgrywce padł łupem wspomnianego we wstępie Andrzeja Jarosza. Wyprzedził on o ponad 5 minut drugiego na mecie Krzysztofa Gajdę, a o ponad 6 minut trzeciego na mecie - Michała Golonkę. Najlepszą i jedyną kobietą na starcie najdłuższego dystansu była Małgorzata Makowska.

Podobne artykuły