Cyklokarpaty: Szczurek najlepszy w Kluszkowcach

Wiktor Bubniak / Kellys Cyklokarpaty

Podczas Joy Ride Festiwal w Kluszkowcach został rozegrany kolejny etap Kellys Cyklokarpaty. Na królewskim dystansie zwyciężył Jacek Szczurek (MTB Mosir Dukla), któremu trasę udało się pokonać w 4 godziny i 45 minut.

Trasa w Kluszkowcach należała do jednych z najcięższych w całym kalendarzu Cyklokarpaty. Rywalizowano standardowo na trzech dystansach: Giga, Mega i Hobby. Najdłuższy dystans wygrał wspomniany wcześniej Jacek Szczurek, który wyprzedził na mecie Michała Golonkę (KSPO Dentinea 1a) o prawie 3 minuty. Trzecie miejsce zajął kolega klubowy Szczurka z ekipy - Hubert Dudzik. Zameldował się on na kresce ze stratą ponad 11 minut do zwycięzcy.

Natalia Kołodziej (Gomola Trans Airco), 2. pozycja na dystansie Mega wśród kobiet:

To był już mój trzeci start w Kluszkowcach na dystansie mega, więc wiedziałam co mnie czeka i byłam przygotowana na to, że będzie ciężko. Zgodnie z planem od początku jechałam równo i spokojnie, żeby zachować siły na ostatni najtrudniejszy podjazd. Udało mi się to do około 30 kilometra, kiedy to mocno dał o sobie znać napęd, któremu zaszkodziły błotniste warunki panujące na trasie. Od tamtej pory byłam zmuszona butować znacznie więcej odcinków. Jeszcze raz jednak przekonałam się, że trzeba walczyć do samego końca i mimo tych trudności, uważam swój start za udany. Maraton w Kluszkowcach na długo zapadnie w mojej pamięci, również z powodu burzy, która rozpętała się nad głowami zawodników, dodając wyścigowi chwil grozy.

Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń), 2. miejsce Open na dystansie Hobby:

26 maja to start na Cyklokarpatach w Kluszkowcach.Po tygodniu choroby zdecydowałem się na dystans hobby.Sił wystarczyło na 2 miejsce open.Trasa wyścigu jak zwykle w Kluszkowcach bardzo ciężka fizycznie , nie było miejsca na nudę. Prawdziwy górski maraton ,brawo dla organizatorów!

Pełne wyniki: tutaj