Bike Maraton: Polanica-Zdrój za nami

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Zwycięstwem Michaliny Ziółkowskiej (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Mariusz Kozak (UCI MTB Team JBG Cryospace) na dystansie Giga zakończył się kolejny etap Bike Maratonu w Polanicy - Zdrój.

W sobotę na trasach Bike Maratonu w Polanicy - Zdrój zagrało wszystko, zaczynając od frekwencji , warunki na trasie, pogodę i tłumy kibiców. Punktualnie o godzinie 11:00 w sobotę prawie 1200 osób ruszyło na honorową rundę przez centrum uzdrowiska. Trasa, jak co roku, przyniosła kilka nowości, ale nie zabrakło także jej stałych fragmentów.

Na dystansie Mini triumfował Łukasz Rus (Pałac Sulisław MTB Team) przed Tomaszem Machem (Sportfuel.pl) i Damianem Pieszką (Pressing Bike System Ice Went Team). Wśród kobiet najlepsza okazała się Paula Bernaczek (Bike Center Atak Sport Świdnica Team)

Na trasie Mega bezkonkurencyjny okazał się Filip Helta (SGR Specialized), który jako pierwszy przyjechał metę. Regulaminowym zwycięzcą został jednak Gracjan Krzemiński (Mitsubishi Materials MTB Team), ponieważ zawodnik SGR Specialize startował poza kategorią. Drugi był Tomasz Dygacz (Odkrywcy Taurus), a trzeci Marcin  Kawalec (IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Wśród Pań triumfowała Anita Kaputa (KKW Whyte Nexelo).

Rywalizację na królewskim dystansie zdominowała ekipa UCI MTB Team JBG Cryospace. Na metę wpadł najpierw Mariusz Kozak, a drugie miejsce wywalczył jego klubowy kolega - Mateusz Nieboras.  Trzeci do mety dojechał Rafał Hebisz (SGR Specialized). W klasyfikacji kobiet z dużą przewagą nad rywalkami wygrała znów Michalina Ziółkowska (VW Samochody Użytkowe MTB Team), druga była Aneta Imielska, a trzecia była teamowa koleżanka Ziółkowskiej - Anna Urban.

 

Michalina  Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), 1. miejsce w Polanicy-Zdrój:

Po Mistrzostwach Europy miałam trochę problemów zdrowotnych. Właściwie to dopiero w ostatniej chwili, po konsultacji z fizjoterapeutą Tomkiem Niedźwiedzkim, zdecydowałam się na start. Dawno nie było mnie w Polanicy-Zdrój, dlatego bardzo chętnie wróciłam na tamtejsze szlaki. Zgodnie z przewidywaniami trasa, jak na górską edycję, była dość łatwa technicznie. Ale biorąc pod uwagę moją słabszą dyspozycję tego dnia, nawet podjazdy o niewielkim nachyleniu w połączeniu z płaskimi fragmentami okazały się mocno wyczerpujące. Na szczęście w końcówce znalazło się parę technicznych odcinków, a ja po raz drugi w sezonie mogłam się cieszyć z wygranej.

 

Paweł Garczyk (SGR Specialized), 9. lokata Open Mega:

W weekend wybrałem się do Polanicy Zdrój aby wystartować w II edycji Bike Maraton. Pogoda dopisała, więc na starcie stawiło się wielu zawodników. Super trasa, gdzie można było się sprawdzić na długich podjazdach jak i technicznych zjazdach. Wyścig kończę na 9 miejscu Open oraz na 2 w kategorii na dystansie Mega. Małymi krokami do przodu ale do przodu i jedziemy dalej!

 

 

Pełne wyniki: tutaj

 

26 maja zapraszamy na kolejny etap, który odbędzie się w Zdzieszowicach.

 

Strona organizatora: www.bikemaraton.com.pl

 

 

Podobne artykuły