JBG-2 znów dominuje na Bike Maratonie

Bike Maraton w Wiśle Bike Maraton

W sobotę 20 maja w Wiśle rozegrano czwarty etap cyklu Bike Maraton. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, tak i tym razem męskie podium na najdłuższym dystansie było całe w czerwonych barwach JBG-2 Professional MTB Team.

Miasto, którego imię nosi królowa polskich rzek, już od kilku lat wpisane jest na stałe w poczet gospodarzy cyklu Bike Maraton. Na starcie stanęło łącznie ponad 850 zawodników i zawodniczek. Każdy wybrał jeden spośród trzech dystansów: Giga (61 km), Mega (45 km) lub Mini (24 km). Beskid Śląski przywitał kolarzy ładną pogodą i wcale nie łatwą trasą.

Podium najdłuższego i za razem najrzadziej wybieranego przez uczestników dystansu Giga w całości zajęli Panowie z zespołu JBG-2 Professional MTB Team. To w tym roku już trzeci raz, kiedy „czerwoni” rozdają tu karty między sobą; plany na zdominowanie całego podium zawodnikom JBG-2 udało się pokrzyżować w tym sezonie tylko Bartoszowi Janowskiemu (Romet Factory Racing), który na metę w Zdzieszowicach wjechał ramię w ramię ze zwycięskim Piotrem Brzózką (JBG-2). W Wiśle podium między sobą podzielili Mariusz Kozak, Piotr Brzózka i Wojciech Halejak.

Wśród Pań kolejne zwycięstwo odniosła Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Drugie miejsce z ośmiominutową stratą należało do Rity Malinkiewicz (Superior Zator), zaś trzecia była Aneta Imielska (MTB Votum Team Wrocław).

Zwycięzcą na dystansie Mega został Mateusz Nieboras. Młody kolarz z grupt JBG-2 Professional Mtb Team pokonał ponad czterominutową przewagą starszych kolegów: Tomasza Dygacza (Taurus30 Cycling Team) i Mikołaja Dziewę (SGR Specialized). W gronie kobiet triumfowała Alina Serafin (THP Team), wraz z którą na podium stanęły Ewa Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team) i Dorota Szul (Sport-Profit Cannondale).

Dystans Mini najszybciej pokonali: Piotr Śliwiński (Bikeboard) i Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski).

Piąty etap cyklu odbędzie się za dwa tygodnie, 4 czerwca w Jeleniej Górze.