BA: Ficek wychodzi na prowadzenie

Bike Adventure Piechowice 13.08

Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) zwyciężył na pierwszym etapie, wyścigu Bike Adventure. Wśród kobiet triumfowała Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Wystartował Bike Adventure, jeden z ciekawszych wyścigów etapowych w naszym kraju. Podczas pierwszego dnia zmagań, kolarze pokonywali trasy w okolicach Piechowic a także Szklarskiej Poręby. Pośród zawodników etap ten był uważany za jeden z najtrudniejszych.

Bike Adventure na dystansie Pro oferował 64 km i 2300 metrów przewyższeń. W tym roku na starcie pojawiło się wielu czołowych zawodników, dlatego można było spodziewać się zaciętej rywalizacji. Mocne tempo całej rywalizacji nadał Michał Ficek, który był mocno naciskany przez Dariusza Batka. Zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe, mimo defektu wpadł na metę z bezpieczną 12 sekundową przewagą. Batek zameldował się na drugim miejscu, a na najniższym stopniu podium tego dnia stanął Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra).

Wśród kobiet pewnie zwyciężyła Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), na drugim miejscu pojawiła się Aleksandra Misterska (Romet Racing Team). Na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Wojtyła (IM Motion Kross Team).

Na krótszym dystansie Fun do pokonania było 30 km i 1300 metrów przewyższeń. Z niespełna minutową przewagą zwyciężył Maciej Stanowicz (Mitsubishi Materials MTB), na drugiej pozycji przyjechał Mikołaj Jurkowlaniec (IM Motion Kross Team), a na trzeciej pozycji zameldował się Łukasz Reiter (IM Motion Kross Team).

W wyścigu kobiet na tym dystansie, zwyciężyła Ewa Nyga (Makotechnika), drugie miejsce zajęła Aleksandra Malinowska (Rafako MTB Team). Na najniższym stopniu podium stanęła Kinga Wyrzucka (MTB Votum Team Wrocław).

Przed zawodnikami drugi dzień zmagań, który tym razem zabierze ich w góry Izerskie.

Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1 miejsce

Bike Adventure to moja druga etapówka w życiu. Ale pierwsza to było 3 lata temu i nie była zbyt udana, dlatego chcę spróbować jeszcze raz. Poza tym traktuję to jako oderwanie od codzienności i psychiczny odpoczynek. Początkowo tempo na pierwszym etapie było spokojne - każdy wiedział że są jeszcze kolejne dni przed nami. Ale od 20 km zaczęło się ostre ściganie i nikt już nie oglądał się za siebie.Nie spodziewałem się, że przy takiej obsadzie uda mi się wygrać - miałem trochę szczęścia, gdyż część czołówki pogubiła trasę. Ja na ostatnim zjeździe złapałem gumę i na metę wpadłem biegnąc, 12 sekund przed Darkiem Batkiem. Zdaję sobie sprawę że przed nami jeszcze 3 ciężkie etapy i wszystko się może zdarzyć.

Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra) 3 miejsce

Pierwszy etap Bike Adventure za mną. Ciężka górska trasa, sporo odcinków technicznych i sporo metrów w pionie. Fajna przygoda. Konkurencja na starcie mocna i ściganie jest konkretne. Dziś udało wywalczyć się 3 miejsce OPEN na dystansie PRO. Rower spisał się super. Wsparcie SGR Srebrna Góra na najwyższym poziomie. Na około 40 kilometrze dopadł mnie kryzys i wtedy troszkę czołówka odjechała, jednak wspaniała pomoc Krisbike.pl oraz jego dziewczyny pomogła przetrwać trudne chwile. Jeszcze 3 dni mocnego ścigania, jest co jechać. Jestem ciekaw jak mój organizm będzie reagował na kolejne dni mocnej jazdy. Dobra atmosfera i wspaniałe warunki hotelowe, dzięki uprzejmości drużyny Mitsubishi Materials MTB Team, z którą mam okazję przebywać, napewno przyczynią się do szybszej regeneracji. Wielkie dzięki, piona!