PP XC: Konwa najlepszy w Tuchowie

Marek Konwa (BETCH.nl Superior Brentjens MTB Racing Team) wygrał w Tuchowie trzecią edycję Pucharu Polski XC.

Aktualny Mistrz Polski wyprzedził na mecie Mariusza Kowala (JBG-2 Professional MTB Team) i swojego brata, Piotra Konwę (4F Racing Team), który był najlepszy z kolarzy do lat 23. W mocno obsadzonym wyścigu elity startowali także Dariusz Batek (Sante-BSA Whistle Team), Kornel Osicki (KK Kross Racing Team) czy Bogdan Czarnota (KK Kross Racing Team).

Na ciekawej i wymagającej technicznie oraz kondycyjnie trasie Konwa od startu podążał w czołówce razem z Kowalem, a od drugiego okrążenia wyszedł na prowadzenie i potem zgubił rywala, nie dając się dogonić aż do mety. Konwa ostatecznie wyprzedził rywala o 55 sekund, natomiast jego młodszy brat, Piotr, uplasował się na trzecim miejscu, tracąc do zwycięzcy ponad trzy minuty. Tuż za podium uplasował się Batek, natomiast za nim na metę przyjechał Osicki.

Wśród kobiet na starcie zabrakło ścisłej czołówki i w wyścigu elity rywalizowały głównie zawodniczki do lat 23. Pod nieobecność faworytek zwycięstwo odniosła Aleksandra Podgórska (Sante-BSA Whistle Team), która o ponad minutę wyprzedziła Mistrzynię Polski juniorek, Ritę Malinkiewicz (Goodman Sokół Zator). Trzecie miejsce zajęła druga z zawodniczek Sante-BSA Whistle Team, Stefania Staszel.