Kanêra zgarnia zwycięstwo w Złotym Stoku

MTB Marathon Złoty Stok 10.05.2014

Michał Kanêra wygrał na dystansie Giga podczas drugiej edycju Volvo MTB Marathonu w Złotym Stoku. Na dystansie Mega triumfował Michał Kowalczyk (Eurobike Kaczmarek Electric Team).

 

 

Złoty Stok jest miejscem, które co roku przyciąga dużą ilość zawodników z kraju oraz zagranicy. Dość duże przewyższenia oraz bardzo fajne, typowo górskie odcinki sprawiają, że kolarze wybierają Mtb Marathon. Zawodnicy tego dnia ścigali się jak zwykle na trzech dystansach Mini, Mega oraz Giga. 

 

Giga

 

Najdłuższy z trzech dystansów liczył 60 km, wydawałoby się że to niewiele jak na giga, jednak przewyższenia na wszystkich odcinkach wynosiły łącznie ponad 2500 m, w porównaniu do pierwszej edycji z Murowanej Gośliny jest to duży skok, który z pewnością urozmaicił rywalizację. Na starcie tego dnia pojawiło się wielu znakomitych zawodników nie tylko z polski. Od samego startu bardzo mocne tempo narzucił Michał Kanêra, który już na pierwszym podjeździe pokazał swoją siłę i zaczął sukcesywnie odjeżdżać rywalom. Najlepszy z polaków na tym dystansie Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team), próbował nawiązać walkę z Karelem Hartlem (Kellys Bike Ranch Team), jednak problemy techniczne sprawiły, że zajął on ostatecznie 3 miejsce. Nasi południowi sąsiedzi pokazali się z bardzo dobrej strony i udowodnili, że mogą bez większych problemów rywalizować z najlepszymi maratończykami z polski. 

(czytaj dalej)

Podobne artykuły