Unior Mazovia 24H Marathon

Unior Mazovia 24H Marathon (03-04.08.2013, Wieliszew)

Wyjątkowy, 24 godzinny maraton w Wieliszewie, zakończył się w niedzielne południe 4 sierpnia.<br />

Unior Mazovia 24H Marathon jest wyjątkową kolarską rywalizacją, która trwa całą dobę. Zmagania rozpoczęły się w południe w sobotę 3 sierpnia, a zakończyły o godzinie 12.00 w niedzielę 4 sierpnia.

W Wieliszewie zawodnicy rywalizowali przez całą dobę Solo, parami w kategorii Duo lub w czteroosobowych zespołach Quatro. Była to unikalna szansa by sprawdzić się w warunkach nocnych jak i dziennych. Pętla miała długość 15 km, a zadaniem zawodników było przejechanie jak największej liczby okrążeń w czasie doby.

Spośród mężczyzn jadących Solo, najwięcej okrążeń, po 29, przejechali Walerian Romanowski oraz Mariusz Korajczyk (Prolog Jabłonna). Piotr Czapski (velmar.pl - Merida Team), przejechał trasę 28 razy, a Michał Wielecki (mybike.pl) 27 razy. W kategorii Solo kobiet, najwięcej okrążeń (19) przejechała Marta Mikołajczyk z Crazy Racing Team, druga była Katarzyna Wasilewska (Jak-Jedziesz.pl Racing Team) z liczbą 15 okrążeń, a trzecia Anna Pośpiech, która przejechała trasę 14 razy.

W kategorii Duo kobiet, najwięcej okrążeń (25) przejechały zawodniczki Lubelskiego Towarzystwa Kolarskiego Orłów Racing Team, Izabela Pazyna oraz Agnieszka Bożko. W kategorii Duo Mix, najwięcej razy (32) trasę pokonali Maja Busma i Konrad Gręda (mybike.pl). Piotr Bienenda oraz Marcin Szafrański z 170 kg Olsztyn, przejechali trasę w Wieliszewie 35 razy, zwyciężając w kategorii Duo mężczyzn.
 

Unior Mazovia 24h Maraton


W rywalizacji grupowej Quatro zwyciężył zespół Chosen Wieliszew Mazovia MTB, którego zawodnicy, Paweł Kownacki, Łukasz Nowak, Piotr Krakowiak i Cezary Zamana przejechali wspólnie 39 okrążeń.

Kolejne edycje wyścigów Mazovia MTB rozegrane zostaną w długi weekend na Mazurach, gdzie odbędą się XI, XII i XIII etap letniego cyklu maratonów Merida Mazovia MTB Marathon. Start 15 sierpnia w Gołdapi, kolejne maratony 17 sierpnia w Orzyszu oraz dzień później, 18 sierpnia, w Ełku.

Więcej informacji na www.mazoviamtb.pl
 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły