BM: Janowski najszybszy w Bielawie

Bike Maraton #6 (20.07.2013, Bielawa)

Bartosz Janowski (Dobre Sklepy Rowerowe Author) wygrał rozegrana w Bielawie szóstą edycję tegorocznej serii Bike Maraton.<br />

Bartosz Janowski (Dobre Sklepy Rowerowe – Author) wygrał rozegrana w Bielawie szóstą edycję tegorocznej serii Bike Maraton.
W Bielawie, w Górach Sowich, rozegrano szóstą edycję Bike Maratonu w tym roku, na której starcie stanęło ponad 1000 uczestników. Po raz pierwszy w tym sezonie mogli ścigać się na suchej trasie, w dodatku przy palącym słońcu, co dodatkowo czyniło wyścig wymagającym. Przede wszystkim przyszło im się zmierzyć z trudną kondycyjnie trasą – na zaledwie 67 kilometrach dystansu Giga pokonywali aż 2300 metrów w pionie.

Bezkonkurencyjny na najdłuższym dystansie okazał się Bartosz Janowski (Dobre Sklepy Rowerowe – Author), który, w większości jadąc samotnie, pokonał trasę w 3:12:34 i jako jedyny osiągnął średnią prędkość powyżej 20km/h. Drugie miejsce, ze stratą prawie 17 minut, zajął jego klubowy kolega, Dominik Grządziel, a kolejną minutę dalej na mecie zameldował się Michał Cesarczyk (MTB Votum Team Wrocław).

Mariusz Kozak (RMF FM Rockstar Energy Drink) odniósł równie zdecydowane zwycięstwo na dystansie Mega, liczącym 48km i 1600 metrów w pionie, pokonując o sześć minut Mateusza Zonia z Kross Racing Team. Podium na tym dystansie uzupełnił Michał Rudel (Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska), natomiast 11. miejsce Open zajęła zwyciężczyni wyścigu kobiet, Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team). 8. zawodniczka Mistrzostw Świata w Maratonie zdeklasowała rywalki – i wielu rywali – i na mecie zameldowała się po 02:32:47, prawie pół godziny przed Aleksandra Misterska (MTB Votum Team Wrocław). Ta, z kolei, wygrała bezpośredni pojedynek na mecie z Ewą Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team).

Na najkrótszym dystansie Mini (28km) triumfowali Mistrzowie Polski XC z wyścigu sztafet, Aleksandra Podgórska i Patryk Adamkiewicy z Sante BSA Tour.