GŚ MTB Cup: Zwycięstwa Szafraniec i Brzózki

GŚ MTB Cup (04.05.2013, Pińczów)

Anna Szafraniec (Kross Racing Team) i Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team) triumfowali w rozegranym w Pińczowie wyścigu XC Góry Świętokrzyskie MTB Cup, pierwszej edycji Pucharu Polski XC.<br />

Wyścig zaliczany był do 2. kategorii UCI, toteż przyciągnął na star wielu kolarzy z polski, lecz nie tylko. Łącznie na starcie wyścigu elity i U23 mężczyzn stanęło 58 kolarzy, co jest dawno nie spotykanym wynikiem.

Trasa wyścigu w Pińczowie rozgrywana była na wzgórzach wokół miasta i była bardzo wymagająca kondycyjnie. Już na pierwszej rundzie od reszty stawki odjechała trójka kolarz – Marek Konwa (Superior Brentjens MTB Racing Team), Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) i Kornel Osicki. Początkowo stawce, z kilkunastosekundową przewagą, przewodził Konwa, jednak w połowie wyścigu to młodszy z braci Brzózków wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do mety, finiszując minutę przed rywalem. Na trzecim miejscu finiszował Osicki, natomiast czwarty był najlepszy z młodzieżowców, Bartłomiej Wawak (JBG2 Professional MTB Team). Drugie miejsce wśród kolarzy do lat 23 zajął Piotr Kurczab (Sante BSA Tour).

Wśród kobiet pewnie triumfowała Anna Szafraniec (Kross Racing Team), przyjeżdżając na metę dwie minuty przed Katarzyną Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo Korona Kielce). Trzecie miejsce na podium elity zajęła Rosjanka Vera Andreeva. Kolejne miejsca zajmowały Paula Gorycka (4F Racing Team) oraz Aleksandra Podgórska (Sante-BSA Tour), która triumfowała w kategorii do lat 23.

W wyścigach juniorów zwyciężali Olga Terentyeva (Rosja) i Łukasz Winiarski (KKW Jama Wałbrzych).

W rozegranych w piątek na kieleckim rynku wyścigach XCE triumfowali Katarzyna Solus-Miśkowicz oraz Marek Konwa.