Wirtualne ściganie w Garmin MTB Series Connect!

Wiosenna edycja tegorocznego Garmin MTB Series przenosi się do świata wirtualnego! Mając interaktywny trenażer i urządzenie Garmina, możesz wziąć udział w wirtualnej rywalizacji na trasach Garmin MTB Series. W towarzyszących konkursach do zgarnięcia czekają liczniki GPS Garmin Edge 130.

Jeszcze w lutym tego roku pisaliśmy dla Was zapowiedź wiosennej edycji zawodów Garmin MTB Series. Epidemia koronawirusa zmusiła jednak organizatorów wszystkich imprez początku sezonu 2020 do odwołania lub przesunięcia swoich zawodów. Twórcy północnej serii maratonów spod znaku Garmina postanowili jednak stawić czoła trudnej sytuacji i umożliwić nam rywalizację na trasach w Gdańsku, Kolbudach oraz Sopocie - za pośrednictwem trenażera oraz aplikacji Garmin Connect. Zabawa w ramach Garmin MTB Series Connect rusza 17 kwietnia.

Jak wystartować?

Podstawą do startu w wyzwaniu jest posiadanie interaktywnego trenażera (akcję napędza m.in. Tacx, ale spokojnie możesz użyć trenażera innego producenta) oraz urządzenia Garmina. Następnie musicie zapisać się do zawodów na stronie: www.startlist.pl/zapisy oraz w aplikacji Garmin Connect dołączyć do specjalnie utworzonej grupy Garmin MTB Series Connect. To za pośrednictwem powyższej możecie pobrać trasy poszczególnych edycji, które następnie wrzucicie do swojego komputerka (sparowanego z trenażerem).

Tu zaczyna się zabawa - przez kolejne 64 godziny możecie pokonać zapisaną trasę dowolną ilość razy, następnie najlepszy przejazd (w formie linku do najlepszego wyniku w aplikacji) przesyłacie do godz. 16:00 ostatniego dnia każdego etapu na adres: garminmtb@gmail.com (powyższego można dokonać bezpośrednio z aplikacji Garmin Connect). Każdy etap będzie miał swoją klasyfikację, stworzoną na podstawie przesłanych zgłoszeń.

Jeśli powyższe brzmi skomplikowanie, to warto wiedzieć, że już teraz w aplikacji Garmin Connect dostępne są trasy testowe, Organizatorzy stworzyli też serię filmików instruktażowych, które ułatwią Wam przystąpienie do zabawy - znajdziecie je na samym końcu tego tekstu.

To jeszcze nie koniec - do zgarnięcia Garmin Edge 130 z GPS 

Już sam fakt możliwości urozmaicenia naszego kręcenia pod dachem poprzez wirtualną rywalizację w zawodach jest kuszący, natomiast na powyższym atrakcje przygotowane przez ekipę Garmin MTB Series się nie kończą. W czasie trwania zawodów na profilu facebookowym Garmin MTB Series odbędą się trzy dodatkowe konkursy, w których do wygrania będą trzy sztuki urządzeń Garmin Edge 130. Szczegóły na temat konkursów podane będą wraz z zapowiedziami poszczególnych etapów (16, 19 oraz 22 kwietnia). Dodatkowo uczestnicy wirutalnej zabawy dostaną 10% zniżki na wpisowe w jednych zawodach Garmin MTB Series (tym razem w realu), które wystartują we wrześniu i październiku 2020.

 

 

 

 

Harmonogram Garmin MTB Series Connect

  • 17-19 kwietnia / Gdańsk
  • 20-22 kwietnia / Kolbudy
  • 23-25 kwietnia / Sopot

 

Aktualności związane z Garmin MTB Series Connect znajdziesz na stronach: Garmin Polska (Facebook) oraz Garmin MTB Series (Facebook)

 

 

Jak sparować urządzenia?

 

 

 

Jak utworzyć konto w Garmin Connect?

 

 

Jak wziąć udział w zawodach?

 

 

 

 

 

Podobne artykuły