Zapowiedź imprez weekendowych

Drukuj
Szymon Gruchalski / Energa Cyklo Cup

Rok szkolny już za rogiem, więc ten weekend jest ostatnią szansą, aby skorzystać z wakacyjnego wolnego z całą rodziną. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele ciekawych imprez, które zadowolą zarówno miłośników MTB jak i szosy. Sprawdźcie, gdzie możecie wystartować w ten weekend.

 

Po imprezach w Gniewinie, Lęborku, Strzepczu, Sopocie i Pelplinie, swój ostatni etap w Kartuzach będzie miała Energa Cyklo Cup. Wyścigi przeprowadzone zostaną na 20-kilomterowej pętli, a do dyspozycji uczestników zostaną oddane standardowo dwa dystanse. Więcej informacji o tej imprezie znajdziecie na kolejnej stronie tego artykułu.

W niedzielę na starcie Gorce Champion MTB staną miłośnicy kolarstwa górskiego. Nie będzie to zwykły wyścig, tylko prawdziwa potyczka na zboczach Turbaczu, który wznosi się na wysokość 1310 m n.p.m. Imprez zostanie rozegrana w dwóch częściach: uphill i downhill. Szczegóły oraz rozkładówkę tej imprezy możecie zobaczyć na trzeciej stronie.

Z kolei na Śląsku odbędzie się kolejny etap Bike Atelier MTB Maraton. Jak zawsze będzie to impreza dla całych rodzin. Na startujących czekają dwa główne dystanse: Pro i Hobby oraz dodatkowo na rodziny z dziećmi czekać będzie kategoria Family. Więcej informacji oraz harmonogram zawodów zamieściliśmy na czwartej stronie dzisiejszej zapowiedzi.

W ten weekend mamy także inną serię maratonów MTB. Mowa o Kaczmarek Electric MTB, który w niedzielę pojawi się wraz z całą karawaną w Zielonej Górze. Cztery dystanse, liczne kategorie wiekowe oraz ciekawe nagrody to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was na każdej edycji popularnego "Kaczmarka". Rozkładówkę imprezy oraz dystanse zamieściliśmy na ostatniej stronie.

MTB

pokaż pełną listę

 

Szosa

pokaż pełną listę

 

 

 

 

 

Energa Cyklo Cup Kartuzy

 

 

Seria wyścigów Cyklo Szosa w tym roku rozgrywana pod nazwą Energa Cyklo Cup. W sobotę 1 września poznamy zwycięzców nie tylko wyścigów w Kartuzach, ale także całej serii szosowej, która wystartowała w kwietniu. Impreza, która w ubiegłym roku zadebiutowała w kalendarzu Cyklo, ponownie będzie finałem zmagań w całym sezonie.

Trasa składa się z pętli o długości 20,5 km, która prowadzi drogami na północ od Kartuz. Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie (41 km), dłuższy dystans oznacza 4 kółka (82 km).

Profil trasy idealnie oddaje kaszubski charakter terenów, niezwykle atrakcyjnych dla kolarstwa szosowego. Jej bardzo zróżnicowana charakterystyka spowoduje, że zarówno osoby lubiące podjazdy, jak i miłośnicy bardziej klasycznego, płaskiego ścigania znajdą coś dla siebie. Największy podjazd to dojazd do Pomieczyńskiej Huty o różnicy wysokości 50 m, natomiast różnica wysokości na całej pętli to 240 m. Warto to odnotować zwłaszcza w odniesieniu do dystansu 82 km, gdzie wartość ta daje prawie kilometr przewyższenia. To stosunkowo wymagający profil, o czym przekonali się już uczestnicy zeszłorocznej edycji.

Mimo tego uczestnikami Cyklo Kartuzy mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania, zwłaszcza krótszy dystans będzie odpowiedni dla mniej wytrenowanych kolarzy. Nie ma przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Wymogiem dla każdego uczestnika jest posiadanie kasku i dwóch sprawnych hamulców.

Strona organizatora: www.cyklo.info.pl

 

 

 

Gorce Champion MTB Nowy Targ

 

 

Majestatyczny Król Gorców rzuca kolarskim śmiałkom kolejne wyzwanie: kto wjedzie na jego szczyt w najkrótszym czasie, a potem równie szybko zamelduje się na mecie w Waksmundzie? Najbardziej emocjonująca czasówka MTB, a zarazem jedyna w Polsce impreza tak spektakularnie łącząca uphill i downhill, rozegra się w gminie Nowy Targ 2 września.

Zdobycie na rowerze najwyższego wzniesienia Gorców wymaga niemałego wysiłku. Urozmaicone podłoże – raz kamieniste, raz pełne wystających korzeni, konieczność właściwego rozłożenia sił na kilkunastokilometrową wspinaczkę, kapryśna pogoda i wreszcie męczące stromizny, mocno spowalniające jazdę. To ledwie kilka wyzwań, które trzeba pokonać, by zameldować się pod słynnym schroniskiem PTTK.

Komu jednak zwykły wjazd na wysokość 1310 m n.p.m. nie wystarcza, ten powinien wystartować w Gorce Champion MTB: Uphill & Dowhnill. To organizowana przez kolarskiego mistrza Polski i triumfatora Tour de Pologne Cezarego Zamanę i Urząd Gminy Nowy Targ czasówka MTB. Śmiałkowie startować będą pojedynczo z Waksmundu, by jak najszybciej pokonać 12-kilometrową trasę. Najsprawniejsze zawodniczki i zawodnicy, którzy wykręcą najlepsze czasy mogą liczyć nie tylko na splendor i chwałę, ale i na niemałe nagrody finansowe. Dekoracja triumfatorów w kategorii uphill odbędzie się w malowniczej scenerii przy schronisku PTTK na Turbaczu. Stamtąd, przy dobrych warunkach pogodowych, podziwiać będzie można oszałamiającą panoramę Tatr.

 

 

Ale to nie będzie koniec sportowych emocji. Po szybkim łyku domowego kompotu i uraczeniu się ciepłą jeszcze szarlotką ze schroniskowego pieca, rozpocznie się druga część zmagań – dowhnill. Tym razem rywalizacja polegać będzie na jak najszybszym powrocie na metę w Waksmundzie.
Podczas gdy dorośli zawodnicy pokonywać będą zbocza Turbacza, w miasteczku rowerowym przy Szkole Podstawowej w Waksmundzie zorganizowane zostaną dziecięce zawody. Za darmo wystartować mogą w nich najmłodsi do 6. roku życia. Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy dyplom, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych wrócą do domu z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Strona organizatora: www.gorce.zamanagroup.pl

 

 

 

Bike Atelier MTB Maraton Gliwice

 

 

Gliwice od kilku lat goszczą Bike Atelier MTB Maraton. Wzorem poprzednich lat miasteczko zawodów będzie zlokalizowane w Ośrodku Wypoczynkowym Czechowice, więc będzie to bardzo przyjemny sposób, by aktywnie zakończyć wakacje.

Na startujących jak zwykle czekają dwa dystanse – dłuższy PRO (69,9km) i krótszy HOBBY (29km). Będą one nieco zmodyfikowane w porównaniu z poprzednimi edycjami, rozgrywanymi na tym terenie, choć zawodnicy też przejeżdżać będą przez Księży Las oraz Repty, ze wspinaczką na Górę Mikołaja. Na szlaku znajdzie się również stare torowisko z lat przedwojennych. Będzie szybko, a większość rywalizacji poprowadzi po drogach polnych. Zeszłoroczny triumfator, Dariusz Batek, przejechał 76-kilometrów w niewiele ponad 2 i pół godziny, osiągając średnią prędkość 30km/h.

Bike Atelier MTB Maraton w Gliwicach to impreza dla całych rodzin, gdyż na dystansie HOBBY mogą wystartować też młodsi uczestnicy, wraz ze swoim pełnoletnim opiekunem, w ramach kategorii FAMILY. Dla jeszcze mniejszych miłośników dwóch kółek przygotowano wyścigi dziecięce, w miasteczku zawodów, na krótkich odcinkach, dopasowanych do wieku.

Harmonogram

  • Zapisy w biurze zawodów
  • godz. 8.00 – 10.30
  • Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
  • Rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych 7-8 lat oraz 9-11 lat
  • godz. 10.00 – 11.00
  • Ustawianie zawodników w sektorach startowych
  • Na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY
  • godz. 11.00
  • Start maratonu – dystanse PRO, HOBBY, FAMILY
  • godz. 11.30
  • Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
  • Rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych do 4 lat oraz 4-6 lat
  • godz. 11.50 – 12.20
  • Dekoracja
  • godz. 13.00 – dekoracja dystansu KIDO (wyścigi dziecięce)
  • godz. 14.30 – dekoracja dystansów HOBBY oraz FAMILY
  • godz. 15.30 – dekoracja dystansu PRO
  • godz. 15.50 – finał konkursu dla zawodników

pokaż pełną listę

 

 

 

Strona organizatora: www.bikeateliermaraton.pl

 

 

Kaczmarek Electric MTB Maraton Zielona Góra

 

 

Maratony pod patronatem "Kaczmarka" podobnie jak w poprzednich latach zostały wpisane do kalendarza PZKOL. Daję to otwartą furtkę do startu osobom posiadającym licencje kolarskie. Oprócz tego mocno stawkę na każdym etapie z pewnością będzie przyciągała pula nagród, która wyniesie w kategorii Elita 5450 zł na każdym maratonie. Podczas imprezy możecie spodziewać się także licznych konkursów. Do wygrania będzie m.in. rower MTB, czy komplet profesjonalnych kół. 

W Zielonej Górze, gdzie odbędzie się dziewiąty etap tegorocznego cyklu do wyboru będziecie mieli cztery dystanse: MINI – 27 km, MEGA – 52 km, GIGA – 77 km oraz MŁODZIK. Trasa jak na każdym etapie będzie bardzo wymagająca. Nie zabraknie interwałowych fragmentów i technicznyczych odcinków. Wyścig zostanie rozegrany na rundach a do pokonania w zależności od dystansu będzie od jednego do trzech okrążeń. Baza zawodów jak i start/meta usytuowana została przy Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze.

 

Harmonogram

  • 8:00 -10:30 – zapisy w Biurze Zawodów
  • 10:50 – odprawa przed wyścigiem
  • 11:00 – START poszczególnych sektorów dystans MEGA / GIGA
  • 11:15 – START poszczególnych sektorów dystans MINI
  • 11:30 – START sektorów dystans MŁODZIK
  • ok. 11:45 – start wyścigu dziecięcego (dekoracja wyścigu dziecięcego odbędzie się po zakończeniu rywalizacji dzieci)
  • ok. 14:00 – dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii na dystansie Młodzik oraz MINI
  • ok. 14:45 – dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii na dystansie MEGA
  • ok. 15:45 – dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii na dystansie GIGA
  • ok. 16:10 – wręczanie nagród dodatkowych
  • ok. 16:30 – zakończenie imprezy

pokaż pełną listę

 

 

Strona organizatora: www.mtb.ke.pl