Zapowiedź imprez weekendowych

Szymon Gruchalski / Energa Cyklo Cup

Rok szkolny już za rogiem, więc ten weekend jest ostatnią szansą, aby skorzystać z wakacyjnego wolnego z całą rodziną. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele ciekawych imprez, które zadowolą zarówno miłośników MTB jak i szosy. Sprawdźcie, gdzie możecie wystartować w ten weekend.

 

Po imprezach w Gniewinie, Lęborku, Strzepczu, Sopocie i Pelplinie, swój ostatni etap w Kartuzach będzie miała Energa Cyklo Cup. Wyścigi przeprowadzone zostaną na 20-kilomterowej pętli, a do dyspozycji uczestników zostaną oddane standardowo dwa dystanse. Więcej informacji o tej imprezie znajdziecie na kolejnej stronie tego artykułu.

W niedzielę na starcie Gorce Champion MTB staną miłośnicy kolarstwa górskiego. Nie będzie to zwykły wyścig, tylko prawdziwa potyczka na zboczach Turbaczu, który wznosi się na wysokość 1310 m n.p.m. Imprez zostanie rozegrana w dwóch częściach: uphill i downhill. Szczegóły oraz rozkładówkę tej imprezy możecie zobaczyć na trzeciej stronie.

Z kolei na Śląsku odbędzie się kolejny etap Bike Atelier MTB Maraton. Jak zawsze będzie to impreza dla całych rodzin. Na startujących czekają dwa główne dystanse: Pro i Hobby oraz dodatkowo na rodziny z dziećmi czekać będzie kategoria Family. Więcej informacji oraz harmonogram zawodów zamieściliśmy na czwartej stronie dzisiejszej zapowiedzi.

W ten weekend mamy także inną serię maratonów MTB. Mowa o Kaczmarek Electric MTB, który w niedzielę pojawi się wraz z całą karawaną w Zielonej Górze. Cztery dystanse, liczne kategorie wiekowe oraz ciekawe nagrody to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was na każdej edycji popularnego "Kaczmarka". Rozkładówkę imprezy oraz dystanse zamieściliśmy na ostatniej stronie.

MTB

pokaż pełną listę

 

Szosa

pokaż pełną listę

 

 

 

 

(czytaj dalej)

Podobne artykuły