Znamy nowych Mistrzów Polski w Downhillu!

Diverse Downhill Contest

W poprzedni weekend odbyły się zawody Diverse Downhill Contests 2018, podczas których rozdano medale Mistrzostw Polski. Najlepsi zjazdowcy rywalizowali w wielu kategoriach, a selektywna trasa w Kasinie Wielkiej wyłoniła najmocniejszych zawodników. Zobaczcie, co działo się w Kasinie w ten weekend.

Najlepsi zawodnicy kraju walczący o mistrzowski tytuł, niezapomniane sportowe emocje i dwa dni przepełnione masą atrakcji dodatkowych – tak wyglądał miniony weekend w Bike Parku Kasina. To tutaj rozegrane zostały najważniejsze zawody zjazdowe w kraju – Mistrzostwa Polski 2018. Impreza po raz kolejny ściągnęła na bramkę startową kilkuset zawodników, wspieranych i zagrzewanych do walki przez ogromne ilości fanów i kibiców rowerowych zmagań.

W rywalizacji najmocniejszej z kategorii – Elity – z fenomenalnym czasem 2:53.18 zwyciężył Sławomir Łukasik, broniąc tym samym zeszłorocznego tytułu. Pierwszy wicemistrzowski tytuł wywalczył Wojciech Czermak, drugi - Artur Hryszko. Wśród Kobiet niepokonaną pozostała Sonia Skrzypnik, która z czasem 3:33.79 wywalczyła swój ósmy tytuł Mistrzyni Polski. Drugie miejsce zdobyła Katarzyna Burek, trzecie – Gruszka Martyna.

W trakcie ceremonii dekoracji okazało się jednak, że czeka na nas jeszcze jedna, ważna informacja. Po 18 latach niesamowitego ścigania, pełnego wielkich zwycięstw i niezapomnianych triumfów, swoje przejście na sportową emeryturę ogłosił Michał Śliwa. Michał ma na swoim koncie m.in. tytuł Mistrza Polski Masters, Mistrza Europy Masters oraz Mistrza Świata Masters. Ponad 200 razy stawał na podium Pucharu Polski oraz czterokrotnie zwyciężył w klasyfikacji generalnej PP w kat. Elita.