BIKE EXPO 2018 na Narodowym za nami!

Bike Expo

W ubiegły weekend na PGE Narodowym odbyła się druga edycja imprezy Bike Expo - Narodowy Test Rowerowy. Wydarzenie odwiedziło 15.400 osób, z których około 3000 chętnych postanowiło zapoznać się z 281 rowerami, dostępnymi dla zwiedzających. Zobaczcie, co ciekawego odbyło się jeszcze w dniach 24-25 marca w Warszawie.

Na zadaszonej płycie stadionu odbyła się prezentacja mobilnego muzeum 90 lat Tour de Pologne, Narodowy Test Rowerowy oraz pierwsze w historii wyścgi kolarskie dla amatorów zorganizowane na Stadionie Narodowym. Oprócz tego do dyspozycji uczestników wydarzenia udostępniona została wystawa rowerów oraz akcesoriów. W międzyczasie można było porozmawiać z gwiazdami polskiego kolarstwa szosowego i MTB oraz poradzić się specjalistów od treningu czy bikefittingu.

Strefa Expo została zapełniona przez 54 wystawców, którzy zaprezentowali ofertę ponad 120 producentów. Można było obejrzeć rowery zaczynające się już od 300 złotych, kończąc na egzemplarzach wartych prawie 60 tysięcy złotych! Pośród nich znajdował się najlżejszy model produkowany seryjnie, który waży 4,56 kilograma oraz wiele modeli profesjonalnych, które pobudzały wyobraźnie odwiedzających.

 

 

 

Na PGE Narodowym można było spotkać m.in.: Maję Włoszczowską, Jolandę Neff, Czesława Langa, Tomasza Marczyńskiego, Igora Tracza, Dariusza Batka, czy Bartosza Huzarskiego. Była to doskonała okazja, aby poznać sportowych mistrzów, posłuchać ich opowieści oraz otrzymać cenne autografy.

Z okazji 90. rocznicy Tour de Pologne premierowo zaprezentowano mobilne muzeum Tour de Pologne. Wstęgę uroczyście przecięli: Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang, Prezes Zarządu Carrefour Polska – sponsora projektu – Guillaume de Colonges, zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki Anna Kuder, przedstawiciel Biura Programu „Niepodległa” Marcin Rembacz oraz kolarz ekipy Lotto Soudal Tomasz Marczyński.

 

 

Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne:

To wyjątkowy rok dla Tour de Pologne. Wyścig obchodzi 90-lecie, w tym roku odbędzie się 75 edycja. Chcemy razem świętować rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolarze również włączali się do walki o wolność, o czym można przekonać się, zwiedzając pierwsze na świecie mobilne muzeum poświęcone naszej dyscyplinie.

 

 
 

 

 

Duże zainteresowanie wzbudził oczywiście Narodowy Wyścig Niepodległości, w którym rywalizowały różne kategorie wiekowe. Na okrążeniu długości 300 metrów emocji nie brakowało, a wyścigi stanowiły świetną okazję do pokoleniowej integracji.

Frekwencja podczas całej imprezy dopisała. Już za rok, w dniach 30 – 31 marca 2019 organizatorzy zaplanowali kolejną, trzecią edycję Bike Expo. My już nie możemy się doczekać i zachęcamy do rezerwowania czasu w swoich kalendarzach.

Strona wydarzenia: www.bikeexpo.pl

Fanpage FB: Bike Expo

 

 

Podobne artykuły