Włoszczowska, Niewiadoma i Majka nominowani

Na górskiej czasówce do Megeve Rafał Majka (Tinkoff) oszczędzał siły na kolejne alpejskie etapy Sirotti

Troje kolarzy zostało nominowanych do nagrody Najlepszego Sportowca Polski w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej. O miano najlepszego sportowca ubiegłego sezonu walczą Maja Włoszczowska i Katarzyna Niewiadoma oraz Rafał Majka.

W gronie 20 sportowców nominowanych do nagrody znalazło się troje kolarzy – tyle samo co lekkoatletów i piłkarzy nożnych.

Cała trójka nominowanych kolarzy w mijającym sezonie zanotowała wyniki, które stawiają ich w światowej czołówce. Włoszczowska w tym sezonie była tuż za podium podczas Mistrzostw Świata, a w sierpniu, po ośmiu latach przerwy wróciła na olimpijskie podium, zdobywając w Rio srebrny medal w wyścigu Cross Country, do końca walcząc o złoto ze Szwedką Jenny Rissveds. Na tych samych Igrzyskach Olimpijskich brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego elity zdobył Majka, który popisał się wspaniałym atakiem w końcówce wyścigu i dopiero na ostatnich metrach został wyprzedzony przez dwójkę  rywali. Kolarz Tinkoff, który od przyszłego sezonu ścigać się będzie w zespole Bora-Hangsrohe, zdobył też tytuł Mistrza Polski oraz po raz drugi w karierze wywalczył koszulkę najlepszego górala Tour de France. Niewiadoma, z kolei, odniosła w tym sezonie dziesięć zwycięstw, w tym dwukrotnie w Mistrzostwach Polski, a także zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy, triumfując jednocześnie w kategorii do lat 23. Na Igrzyskach Olimpijskich zajęła 6. miejsce.

Głosowanie internetowe potrwa do 6 stycznia 2017 roku. Głosować można raz dziennie. Wyłonienie najlepszej dziesiątki nastąpi podczas Gali Mistrzów Sportu 7 stycznia.