Zapowiedź weekendowych imprez

Szosa

W nadchodzący weekend amatorzy szosy będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Toruńskie Towarzystwo Cyklistów Jade Toruń zaprasza na III Pętlę Toruńską – dwudniową imprezę składającą się z czasówki oraz wyścigu ze startu wspólnego. Oba wyścigi są jednocześnie częścią DSR Road Maratonu, czyli największego cyklu amatorskich imprez szosowych w Polsce. To jednak nie z powyższych powodów wyścigi Pętli Toruńskiej są wyjątkowe. W tym roku patronat nad imprezą sprawuje nie kto inny, tylko Mistrz Polski Michał Kwiatkowski. Walka o Puchar Michała Kwiatkowskiego może odbyć się wyłącznie w Toruniu, a uściśnięcie ręki Flowermana będzie chyba dla każdego dużą motywacją. W sobotę 10 maja rozegrana zostanie jazda indywidualna na czas na dystansie 17 km, natomiast w niedzielę rywalizacja toczyć się będzie w wyścigu ze startu wspólnego na dystansach: 39 km, 78 km i 117 km.

Na szosowe ściganie zaprasza również Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów w ramach cyklu Super Prestige. Cykl tych imprez adresowany jest do zawodników z licencją masters jak i amatorów bez licencji. W niedzielę 11 maja rozegrany zostanie wyścig w Mińsku Mazowieckim (woj. mazowieckie), a rywalizacja w zależności od kategorii odbędzie się na czterech różnych dystansach. 

W dniach od 9 do 11 maja natomiast w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie) rozgrywany będzie Supermaraton. XIV Ultramaraton Rowerowy im. Olka Czapnika wzdłuż Zalewu Szczecińskiego to jednak nie tylko ultramaraton. Tym razem uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy: 108 km, 216 km i 324 km oraz trasę rodzinna: 33 km lub 13 km (do wyboru). 

Imprezy szosowe w naszym kalendarzu: klik

Enduro

Wygląda na to, że Beskid Śląski przypadł do gustu miłośnikom enduro. W pierwszy weekend maja w Wilkowicach rozgrywano zawody Enduro Trails, natomiast 10 maja w pobliskim Czernichowie i Porąbce odbędzie się pierwsza z czterech edycji tegorocznego Enduro Trophy. Jak to zwykle bywa w przypadku zawodów enduro, najciekawsze trasy w okolicy składać będą się na odcinki specjalne, monitorowane pomiarem czasu. Resztę dystansu stanowią odcinki dojazdowe. 

Imprezy enduro w naszym kalendarzu: klik 

 

(czytaj dalej)

Podobne artykuły