Zapowiedź weekendowych imprez

Bike Maraton w Zdzieszowicach Fot.: Bike Maraton

W każdy wtorek specjalnie dla Was sprawdzamy, co i gdzie dzieje się w najbliższy weekend. Chcąc być na bieżąco, koniecznie sprawdź jakie wyścigi odbędą się już za kilka dni. Zapraszamy!

Jak każdy z nas na pewno pamięta, w piątek rusza pierwszy wielki tour tego roku – Giro d'Italia. Kiedy we Włoszech światowa czołówka będzie rozpoczynała różowe, majowe szaleństwo, my również nie pozostaniemy bierni. W całej Polsce nadchodzący weekend przyniesie kilka ciekawych imprez kolarskich. W kalendarzu coś dla siebie znajdą również fani enduro. Jeżeli chcecie zaplanować coś długoterminowo, zapraszamy do naszego kalendarza: https://kalendarz.bikeworld.pl/

 

MTB i Cross Country 

Przegląd bieżącego tygodnia rozpoczynamy od sobotnich imprez MTB. Na wstępie trzeba zaznaczyć kolejną imprezę cyklu Bike Maraton, która odbędzie się w Zdzieszowicach (woj. opolskie). Zdzieszowice w kalendarzu Bike Maratonu goszczą kolejny rok z rzędu, więc wielu z ubiegłorocznych uczestników z pewnością zna charakterystykę tego wyścigu. Można się tutaj spodziewać wielu mocnych zawodników, między innymi zwycięzców poprzedniej edycji w Miękni: zawodnicy SGR Srebrna Góra, Kross Racing Team czy MTB RMF Rockstar Energy Drink z pewnością nie odpuszczą tego wyścigu. Zapowiada się tutaj ostra rywalizacja. Więcej informacji znajduje się na 3. stronie artykułu oraz w zapowiedzi całego cyklu: klik

W sobotę 10 maja rozegrana zostanie także druga odsłona tegorocznego Volvo MTB Marathonu w Złotym Stoku. Jeżeli pamiętacie jeszcze pierwszą, płaską edycję MTB Marathonu w Murowanej Goślinie, Złoty Stok szybko wybije Wam ją z głowy. Tutaj kończy się pozimowa taryfa ulgowa ekipy G&G Promotion. Wystarczy wspomnieć, że wyścig w Złotym Stoku (woj. dolnośląskie) na dystansie Giga posiada do pokonania 2400 m przewyższenia. MTB Marathon określany jest mianem najbardziej górskiego cyklu maratonów w Polsce i jak widać, nie jest to sąd wyssany z palca. A jeżeli jeszcze do Was nie przemawia wyjątkowość tej imprezy, zerknijcie na szczegółowe informacje w dalszej części artykułu (zobaczycie tam m.in. profile tych wymagających tras). Zapowiedź całego cyklu znajdziecie tutaj: klik

Jeżeli w Sobotę chcielibyście rozerwać się w nieco inny sposób, na Dolnym Śląsku będzie rozgrywana wyjątkowa w skali Polski impreza. W Szczawnie Zdroju odbędzie się edycja 4 Cross Pro Tour, czyli zawodów z kalendarza UCI w konkurencji Four Cross. Niewątpliwie warto będzie się tutaj wybrać i przekonać się na własne oczy, jak widowiskową i wyjątkową imprezą jest 4x w Szczawnie Zdroju. Wyścigi finałowe rozpoczynają się o 20:00, więc śmiało pogodzicie ten wypad z treningiem czy nawet wyścigiem.

Z zachodniego Dolnego Śląska czas przenieść się w kierunku wschodnim, do województwa mazowieckiego. To tutaj 10 maja będzie miała miejsce trzecia już edycja Legia MTB Maraton. Uczestnictwo w zawodach ma charakter otwarty, czyli mogą tutaj startować zarówno zawodnicy licencjonowani jak i Ci bez licencji. 

Dzień później mieszkańcy Mazowsza i okolic również nie mogą mieć powodów do narzekań. W mazowieckim Rembertowie odbędzie się 4 edycja Lotto Poland Bike Marathonu. Tym razem wszyscy miłośnicy MTB będą mogli rywalizować na dystansach: Fan 8 km, Mini 29 km oraz Max 61 km. Organizator Poland Bike Grzegorz Wajs zapraszając do Rembertowa po raz pierwszy, podkreśla niecodzienną trasę tego maratonu. Edycja w Rembertowie rozegrana zostanie w pobliżu byłego poligonu wojskowego między Rembertowerm a Sulejówkiem, w okolicach Kępy Olbrychowskiej, Ossowa, jak i na pofałdowanych terenach w pobliżu Okuniewa.

W niedzielę, również w województwie mazowieckim, w położonym na południe od Warszawy Odrzywole, wystartuje maraton z cyklu Górska jazda w centrum Polski. W imprezie organizowanej przez Opoczno Sport Team rywalizacja toczyć będzie się na trzech dystansach:  HOBBY - ok 15 km, MEGA - ok 40 km, oraz GIGA - ok 60 km.

Na północnym-wschodzie kraju rozegrana zostanie kolejna edycja Maratonów Kresowych. W Augustowie w Puszczy Augustowskiej kolarze będą się ścigać na stosunkowo szybkiej i płaskiej trasie. Meta maratonu zlokalizowana będzie w ośrodku Królowa Woda nad jeziorem Sajno. Organizatorzy zachęcają do spędzenia całego weekendu w tych okolicach i spędzenia czasu np. przesiadając się na rowerek wodny. Do wyboru zawodnicy mają trzy dystanse: Mini – 8 km, Połmaraton – 25 km oraz Maraton - 60 km.

W wielkopolskich Pniewach z kolei odbędzie się druga edycja z cyklu Thule Cup XC. W ramach tego cyklu zawodnicy walczą również o tytuł Mistrza Wielkopolski w XC MTB 2014.

Również na południu Polski w niedzielę czeka nas ściganie w formule XC. Na Śląsku, a dokładniej mówiąc w Zagłębiu, rozegrane zostaną II Mistrzostwa Cross Country Ghostbikers o Puchar Prezydenta Miasta Będzina. Na imprezę zapraszają organizatorzy z teamu Ghostbikers. Trasa opiera się głównie o tzw. Dorotkę, czyli górę św. Doroty, oczywiście w Będzinie. Przygotowana runda nie dość, że wymagająca fizycznie, zawiera również elementy, które wymagają trochę techniki.

Przegląd imprez MTB zaczęliśmy na zachodzie i tam również go zakończymy. 11 maja w Czerwieńsku (woj. lubuskie) odbędzie się maraton MTB zaliczany do V Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów.

Wszystkie maratony i XC: klik

 

(czytaj dalej)

Podobne artykuły