GdI: Viviani najszybszy w Iseo

Sirotti

Elia Viviani (Quick-Step Floors) wygrał pojedynek dwójki najlepszych sprinterów tegorocznego Giro d’Italia. Na mecie w Iseo wyprzedził Sama Bennetta (Bora-hansgrohe) i zwyciężył po raz czwarty w tegorocznym wyścigu.

Etap do Iseo na papierze wydawał się łatwym odcinkiem, na którym sprinterzy po raz kolejny walczyć będą o zwycięstwo. I choć na finiszu doszło do pojedynku najszybszych kolarzy w peletonie, to jednak cały etap był bardzo szybki, tempo dyktowane to przez ekipy sprinterów, to przez drużyny faworytów bardzo wysokie, przez co grupa pękała. W pierwszej części etapu po rozerwaniu peletonu z tyłu został między innymi Chris Froome (Team Sky), jednak na strachu się skończyło, a Brytyjczyk po krótkim pościgu dołączył do czoła grupy.

Nie brakowało także ucieczek, które jednak nie zyskiwały przewagi pozwalającej na dojechanie do mety przed peletonem. Luis Leon Sanchez (Astana), Wout Poels (Team Sky), Alessandro De Marchi (BMC Racing Team) i Ben Hermans (Israel Cycling Academy) oderwali się od peletonu na dwie minuty, ale na 10 kilometrów przed kreską ich akcja dobiegła końca. Skoki, jakie następowały na ostatnich kilometrach były także nieskuteczne, choć jeszcze wtedy ekipy sprinterów nie były tak zorganizowane. Dopiero na 2 kilometry przed metą zespół Quick-Step Floors zaczął wyciągać Vivianiego do przodu. Na kole lidera klasyfikacji punktowej ustawili się Bennet i Danny Van Poppel (LottoNL-Jumbo). W rzęsistym deszczu Holender ruszył jako pierwszy i próbował zamknąć Włocha, ale ten, gdy tylko zszedł z koła Fabio Sabattiniego, ruszył do przodu i pewnie minął linię mety przed Bennettem i Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida), odnosząc czwarte zwycięstwo etapowe w 101. Giro d’Italia i umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji punktowej.

W klasyfikacji generalnej, mimo nerwowego etapu, nie zaszły zmiany. Na prowadzeniu wciąż znajduje się Simon Yates (Mitchelton-Scott), który o 56 sekund wyprzedza Toma Dumoulin (Team Sunweb) i o 3.11 Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida).

Wyniki 17. etapu:

  • 1    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    3:19:57     
  • 2    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe          
  • 3    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida          
  • 4    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo          
  • 5    Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All          
  • 6    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy          
  • 7    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team          
  • 8    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 9    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          
  • 10    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin          
  • 11    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data          
  • 12    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida          
  • 13    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates          
  • 14    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates          
  • 15    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 16    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF          
  • 17    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          
  • 18    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 19    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors          
  • 20    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale          
  • 21    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb          
  • 22    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 23    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors          
  • 24    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF          
  • 25    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo          
  • 26    Chris Froome (GBr) Team Sky          
  • 27    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb          
  • 28    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott          
  • 29    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ          
  • 30    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale          
  • 31    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team          
  • 32    Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe          
  • 33    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team          
  • 34    Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott          
  • 35    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team          
  • 36    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 37    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe          
  • 38    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo          
  • 39    Carlos Betancur (Col) Movistar Team          
  • 40    Benjamin King (USA) Dimension Data          
  • 41    Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors          
  • 42    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data          
  • 43    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida          
  • 44    Sergio Henao (Col) Team Sky          
  • 45    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team          
  • 46    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          
  • 47    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida          
  • 48    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          
  • 49    Chad Haga (USA) Team Sunweb          
  • 50    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ          
  • 51    Jaco Venter (RSA) Dimension Data          
  • 52    Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb          
  • 53    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors          
  • 54    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo          
  • 55    Wout Poels (Ned) Team Sky          
  • 56    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team          
  • 57    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          
  • 58    Davide Villella (Ita) Astana Pro Team          
  • 59    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott          
  • 60    Victor De La Parte (Spa) Movistar Team          
  • 61    François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 62    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF          
  • 63    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          
  • 64    Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team          
  • 65    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo          
  • 66    Dayer Quintana (Col) Movistar Team          
  • 67    Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe          
  • 68    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates          
  • 69    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates          
  • 70    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team          
  • 71    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ          
  • 72    Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb          
  • 73    Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team          
  • 74    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team          
  • 75    Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 76    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ          
  • 77    Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team          
  • 78    Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ          
  • 79    Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team    0:00:23     
  • 80    Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:00:25     
  • 81    Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:00:35     
  • 82    Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin    0:00:49     
  • 83    Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 84    Christian Knees (Ger) Team Sky    0:00:51     
  • 85    Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo    0:00:54     
  • 86    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe          
  • 87    Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          
  • 88    Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 89    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    0:01:16     
  • 90    Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott    0:01:19     
  • 91    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    0:01:24     
  • 92    Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott    0:01:31     
  • 93    Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott    0:01:56     
  • 94    Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott    0:02:20     
  • 95    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    0:03:42     
  • 96    Kenny Elissonde (Fra) Team Sky          
  • 97    Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ          
  • 98    Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ          
  • 99    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo          
  • 100    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec          
  • 101    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team          
  • 102    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates          
  • 103    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy          
  • 104    Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy          
  • 105    Sander Armee (Bel) Lotto Fix All          
  • 106    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy          
  • 107    Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb          
  • 108    Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo    0:05:21     
  • 109    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo          
  • 110    Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott    0:06:35     
  • 111    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates          
  • 112    Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates          
  • 113    Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates          
  • 114    Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 115    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team          
  • 116    David De La Cruz (Spa) Team Sky    0:07:33     
  • 117    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    0:07:49     
  • 118    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    0:09:11     
  • 119    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF          
  • 120    Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team          
  • 121    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida          
  • 122    Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida          
  • 123    Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo          
  • 124    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo          
  • 125    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 126    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:10:21     
  • 127    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors          
  • 128    Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF          
  • 129    Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          
  • 130    Roy Curvers (Ned) Team Sunweb          
  • 131    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin          
  • 132    Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All          
  • 133    William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ          
  • 134    Lars Bak (Den) Lotto Fix All          
  • 135    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          
  • 136    Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb          
  • 137    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin          
  • 138    Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          
  • 139    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          
  • 140    Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy          
  • 141    Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors          
  • 142    Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 143    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          
  • 144    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin          
  • 145    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 146    Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 147    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo          
  • 148    Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          
  • 149    Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 150    Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo          
  • 151    Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo          
  • 152    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin          
  • 153    Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo          
  • 154    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo          
  • 155    Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky          
  • 156    Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          
  • 157    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida    0:14:13     
  • 158    Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All          
  • DNS    Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All          
  • DNS    Louis Meintjes (RSA) Dimension Data          
  • DNF    Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All          
  • Klasyfikacja punktowa:
  • 1    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    53     pkt
  • 2    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    35     
  • 3    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    25     
  • 4    Wout Poels (Ned) Team Sky    20     
  • 5    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    20     
  • 6    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    18     
  • 7    Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All    14     
  • 8    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    12     
  • 9    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    12     
  • 9    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    12     
  • 11    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    10     
  • 12    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    8     
  • 13    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    8     
  • 13    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    8     
  • 15    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    7     
  • 16    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    6     
  • 17    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    6     
  • 17    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    6     
  • 19    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    5     
  • 20    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    4     
  • 21    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    4     
  • 21    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    4     
  • 23    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    3     
  • 24    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    3     
  • 25    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    3     
  • 26    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    2     
  • 27    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    2     
  • 28    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    1     
  • 29    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    1     
  • GPM1 (kat. 3) Lodrino, km 67
  • 1    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    7     pkt
  • 2    Wout Poels (Ned) Team Sky    4     
  • 3    Kenny Elissonde (Fra) Team Sky    2     
  • 4    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    1     
  • Sprint 1 - Lodrino, km. 67
  • 1    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    10     pkt
  • 2    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    6     
  • 3    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3     
  • 4    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    2     
  • 5    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    1     
  • 6    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 7    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF          
  • 8    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors          
  • Sprint 2 - Erbusco, km 114
  • 1    Wout Poels (Ned) Team Sky    10     pkt
  • 2    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    6     
  • 3    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    3     
  • 4    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    2     
  • 5    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    1     
  • 6    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF          
  • 7    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors          
  • 8    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • Klasyfikacja najaktywniejszych:
  • 1    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    6     pkt
  • 2    Wout Poels (Ned) Team Sky    6     
  • 3    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    5     
  • 4    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    5     
  • 5    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    4     
  • 6    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    4     
  • 7    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    4     
  • 8    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    3     
  • 9    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    3     
  • 10    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3     
  • 11    Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All    2     
  • 12    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    2     
  • 13    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    2     
  • 14    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    2     
  • 15    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    1     
  • 16    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    1     
  • 17    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    1     
  • Klasyfikacja drużynowa:
  • 1    Quick-Step Floors    9:59:51     
  • 2    AG2R La Mondiale          
  • 3    Bora-Hansgrohe          
  • 4    Bahrain-Merida          
  • 5    Androni Giocattoli-Sidermec          
  • 6    Dimension Data          
  • 7    UAE Team Emirates          
  • 8    LottoNl-Jumbo          
  • 9    Team Sunweb          
  • 10    BMC Racing Team          
  • 11    Bardiani CSF          
  • 12    Mitchelton-Scott          
  • 13    Team Sky          
  • 14    Movistar Team          
  • 15    Astana Pro Team          
  • 16    Groupama-FDJ          
  • 17    EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:01:24     
  • 18    Trek-Segafredo    0:03:42     
  • 19    Israel-Cycling Academy    0:04:36     
  • 20    Wilier Triestina-Selle Italia    0:07:49     
  • 21    Katusha-Alpecin    0:11:10     
  • 22    Lotto Fix All    0:14:03    

pokaż pełną listę

Klasyfikacja generalna po 17. etapie:

  • 1    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    69:59:11     
  • 2    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    0:00:56     
  • 3    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida    0:03:11     
  • 4    Chris Froome (GBr) Team Sky    0:03:50     
  • 5    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    0:04:19     
  • 6    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    0:05:04     
  • 7    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    0:05:37     
  • 8    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    0:06:02     
  • 9    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    0:06:07     
  • 10    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    0:07:01     
  • 11    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    0:07:13     
  • 12    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data    0:07:33     
  • 13    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    0:08:05     
  • 14    Carlos Betancur (Col) Movistar Team    0:08:56     
  • 15    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    0:09:48     
  • 16    Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    0:10:03     
  • 17    Wout Poels (Ned) Team Sky    0:10:04     
  • 18    Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:12:17     
  • 19    Sergio Henao (Col) Team Sky    0:14:47     
  • 20    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    0:14:51     
  • 21    Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott    0:28:47     
  • 22    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    0:29:25     
  • 23    Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates    0:31:09     
  • 24    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    0:32:20     
  • 25    Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale    0:34:03     
  • 26    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    0:35:53     
  • 27    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    0:38:06     
  • 28    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    0:41:43     
  • 29    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:41:59     
  • 30    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    0:42:30     
  • 31    Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott    0:43:53     
  • 32    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    0:49:08     
  • 33    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    0:49:09     
  • 34    Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe    0:52:00     
  • 35    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    0:52:12     
  • 36    Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo    1:02:53     
  • 37    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo    1:11:01     
  • 38    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    1:12:39     
  • 39    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    1:13:57     
  • 40    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    1:14:28     
  • 41    Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team    1:14:40     
  • 42    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    1:14:54     
  • 43    Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin    1:15:17     
  • 44    Victor De La Parte (Spa) Movistar Team    1:16:41     
  • 45    Benjamin King (USA) Dimension Data    1:17:31     
  • 46    François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale    1:22:30     
  • 47    Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb    1:23:19     
  • 48    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    1:24:29     
  • 49    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors    1:24:39     
  • 50    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    1:24:49     
  • 51    Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott    1:25:13     
  • 52    Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    1:25:49     
  • 53    Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    1:28:01     
  • 54    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo    1:32:15     
  • 55    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    1:37:47     
  • 56    Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All    1:38:34     
  • 57    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    1:39:30     
  • 58    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    1:44:45     
  • 59    Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    1:46:09
  • 60    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe    1:46:17     
  • 61    Kenny Elissonde (Fra) Team Sky    1:46:37     
  • 62    Chad Haga (USA) Team Sunweb    1:46:45     
  • 63    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    1:46:59     
  • 64    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    1:50:00     
  • 65    David De La Cruz (Spa) Team Sky    1:51:00     
  • 66    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team    1:51:35     
  • 67    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    1:52:16     
  • 68    Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb    1:54:32     
  • 69    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida    1:54:40     
  • 70    Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy    1:58:36     
  • 71    Sander Armee (Bel) Lotto Fix All    1:59:01     
  • 72    Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    2:00:52     
  • 73    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    2:05:15     
  • 74    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    2:06:53     
  • 75    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    2:08:24     
  • 76    Davide Villella (Ita) Astana Pro Team    2:09:48     
  • 77    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    2:15:34     
  • 78    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    2:17:21     
  • 79    Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott    2:19:00     
  • 80    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    2:19:18     
  • 81    Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ    2:20:44     
  • 82    Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    2:21:03     
  • 83    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    2:23:01     
  • 84    Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    2:23:18     
  • 85    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    2:23:31     
  • 86    Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ    2:24:30     
  • 87    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    2:26:16     
  • 88    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    2:26:24     
  • 89    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy    2:29:11     
  • 90    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    2:29:50     
  • 91    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    2:31:58     
  • 92    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    2:32:22     
  • 93    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team    2:34:30     
  • 94    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    2:34:59     
  • 95    Jaco Venter (RSA) Dimension Data    2:35:22     
  • 96    Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team    2:41:04     
  • 97    Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida    2:42:18     
  • 98    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    2:44:27     
  • 99    Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team    2:46:39     
  • 100    Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale    2:48:00     
  • 101    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    2:48:04     
  • 102    Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates    2:49:16     
  • 103    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe    2:49:40     
  • 104    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    2:53:39     
  • 105    Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo    2:54:31     
  • 106    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    2:56:33     
  • 107    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    2:56:57     
  • 108    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    2:57:12     
  • 109    Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team    2:57:30     
  • 110    Christian Knees (Ger) Team Sky    2:59:19     
  • 111    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    2:59:41     
  • 112    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors    3:00:27     
  • 113    Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb    3:01:00     
  • 114    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3:02:00     
  • 115    Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ    3:02:25     
  • 116    Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo    3:02:26     
  • 117    Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky    3:03:27     
  • 118    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin    3:05:04     
  • 119    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    3:05:33     
  • 120    Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo    3:05:48     
  • 121    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    3:06:30     
  • 122    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    3:09:01     
  • 123    Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo    3:09:45     
  • 124    Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin    3:10:32     
  • 125    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    3:10:48     
  • 126    Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    3:11:11     
  • 127    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3:11:14     
  • 128    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    3:11:50     
  • 129    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin    3:12:07     
  • 130    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    3:12:11     
  • 131    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    3:12:46     
  • 132    Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott    3:13:17     
  • 133    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida    3:13:51     
  • 134    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    3:14:25     
  • 135    Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy    3:15:39     
  • 136    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team    3:17:58     
  • 137    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    3:19:11     
  • 138    Roy Curvers (Ned) Team Sunweb    3:20:20     
  • 139    Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    3:20:54
  • 140    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    3:21:09     
  • 141    Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors    3:23:33     
  • 142    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    3:25:11     
  • 143    William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ    3:25:58     
  • 144    Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All    3:27:38     
  • 145    Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    3:28:10 
  • 146    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    3:33:53     
  • 147    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    3:34:11     
  • 148    Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All    3:38:09     
  • 149    Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy    3:41:02     
  • 150    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    3:41:11     
  • 151    Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3:43:35     
  • 152    Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo    3:43:52     
  • 153    Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb    3:44:13     
  • 154    Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF    3:46:37     
  • 155    Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott    3:50:21     
  • 156    Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3:53:31     
  • 157    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    3:59:34     
  • 158    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    4:10:31     
  • Klasyfikacja młodzieżowa po 17. etapie:
  • 1    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    70:04:48     
  • 2    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    0:00:30     
  • 3    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data    0:01:56     
  • 4    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    0:02:28     
  • 5    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    0:32:29     
  • 6    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:36:22     
  • 7    Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott    0:38:16     
  • 8    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    0:43:31     
  • 9    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    0:43:32     
  • 10    Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe    0:46:23     
  • 11    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    1:09:17     
  • 12    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    1:18:52     
  • 13    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    1:33:53     
  • 14    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team    1:45:58     
  • 15    Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb    1:48:55     
  • 16    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    2:02:47     
  • 17    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    2:11:44     
  • 18    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    2:13:41     
  • 19    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy    2:23:34     
  • 20    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    2:24:13     
  • 21    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    2:26:21     
  • 22    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    2:26:45     
  • 23    Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale    2:42:23     
  • 24    Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo    2:48:54     
  • 25    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    2:51:20     
  • 26    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors    2:54:50     
  • 27    Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb    2:55:23     
  • 28    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    2:56:23     
  • 29    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    3:03:24     
  • 30    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    3:06:34     
  • 31    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida    3:08:14     
  • 32    Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors    3:17:56     
  • 33    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    3:28:34     
  • 34    Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy    3:35:25     
  • 35    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    3:35:34     
  • 36    Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb    3:38:36     
  • Klasyfikacja punktowa po 17. etapie:
  • 1    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    290     pkt
  • 2    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    232     
  • 3    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    113     
  • 4    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    110     
  • 5    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    109     
  • 6    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    107     
  • 7    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    102     
  • 8    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    93     
  • 9    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    64     
  • 10    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    63     
  • 11    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo    59     
  • 12    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    57     
  • 13    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    53     
  • 14    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    49     
  • 15    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    49     
  • 16    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    45     
  • 17    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida    45     
  • 18    Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    44     
  • 19    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    42     
  • 20    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    41     
  • 21    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    40     
  • 22    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin    40     
  • 23    Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    39     
  • 24    Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale    38     
  • 25    Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All    38     
  • 26    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    37     
  • 27    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    32     
  • 28    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    31     
  • 29    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    30     
  • 30    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    30     
  • 31    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team    29     
  • 32    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    28     
  • 33    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    27     
  • 34    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    26     
  • 35    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    26     
  • 36    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    24     
  • 37    Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    23     
  • 38    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    23     
  • 39    Chris Froome (GBr) Team Sky    22     
  • 40    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    21     
  • 41    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    20     
  • 42    Wout Poels (Ned) Team Sky    19     
  • 43    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    19     
  • 44    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    18     
  • 45    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    18     
  • 46    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    18     
  • 47    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    18     
  • 48    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    16     
  • 49    Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF    15     
  • 50    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    14     
  • 51    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    13     
  • 52    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    13     
  • 53    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    13     
  • 54    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    12     
  • 55    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    12     
  • 56    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    12     
  • 57    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    11     
  • 58    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    11     
  • 59    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin    11     
  • 60    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    11     
  • 61    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    11     
  • 62    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    10     
  • 63    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    10     
  • 64    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    9     
  • 65    Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    9     
  • 66    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    9     
  • 67    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    9     
  • 68    Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors    9     
  • 69    Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin    8     
  • 70    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    8     
  • 71    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors    8     
  • 72    Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo    7     
  • 73    Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates    6     
  • 74    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    6     
  • 75    Benjamin King (USA) Dimension Data    6     
  • 76    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    5     
  • 77    Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott    5     
  • 78    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo    5     
  • 79    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    5     
  • 80    Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin    5     
  • 81    Chad Haga (USA) Team Sunweb    4     
  • 82    Jaco Venter (RSA) Dimension Data    4     
  • 83    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    4     
  • 84    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    3     
  • 85    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors    3     
  • 86    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe    3     
  • 87    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    2     
  • 88    Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    2     
  • 89    David De La Cruz (Spa) Team Sky    2     
  • 90    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    2     
  • 91    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    1     
  • 92    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    1     
  • 93    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    1     
  • 94    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    1     
  • 95    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    1     
  • 96    Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky    1     
  • 97    Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    -5     
  • Klasyfikacja górska po 17. etapie:
  • 1    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    91     pkt
  • 2    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    52     
  • 3    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    47     
  • 4    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    46     
  • 5    Chris Froome (GBr) Team Sky    36     
  • 6    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida    36     
  • 7    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    35     
  • 8    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    33     
  • 9    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    29     
  • 10    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    27     
  • 11    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    21     
  • 12    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    20     
  • 13    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    15     
  • 14    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    14     
  • 15    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    14     
  • 16    Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    13     
  • 17    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    12     
  • 18    Wout Poels (Ned) Team Sky    12     
  • 19    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    11     
  • 20    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    10     
  • 21    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    9     
  • 22    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    9     
  • 23    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    8     
  • 24    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    8     
  • 25    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    7     
  • 26    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    7     
  • 27    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    7     
  • 28    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    7     
  • 29    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    7     
  • 30    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    6     
  • 31    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    6     
  • 32    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy    6     
  • 33    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    6     
  • 34    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    5     
  • 35    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    5     
  • 36    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    4     
  • 37    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    4     
  • 38    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    4     
  • 39    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo    4     
  • 40    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    4     
  • 41    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    3     
  • 42    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    3     
  • 43    Carlos Betancur (Col) Movistar Team    2     
  • 44    Sergio Henao (Col) Team Sky    2     
  • 45    Kenny Elissonde (Fra) Team Sky    2     
  • 46    Davide Villella (Ita) Astana Pro Team    2     
  • 47    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    2     
  • 48    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    2     
  • 49    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    1     
  • 50    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    1     
  • 51    Benjamin King (USA) Dimension Data    1     
  • 52    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    1     
  • 53    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    1     
  • 54    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    1     
  • Klasyfikacja na lotnych premiach po 17. etapie:
  • 1    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    72     pkt
  • 2    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    71     
  • 3    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    36     
  • 4    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    36     
  • 5    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    34     
  • 6    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    28     
  • 7    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    24     
  • 8    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    18     
  • 9    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    17     
  • 10    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    17     
  • 11    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    17     
  • 12    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    16     
  • 13    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    14     
  • 14    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    13     
  • 15    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    13     
  • 16    Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    12     
  • 17    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    12     
  • 18    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    11     
  • 19    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    10     
  • 20    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    10     
  • 21    Wout Poels (Ned) Team Sky    10     
  • 22    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    10     
  • 23    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    10     
  • 24    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    9     
  • 25    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    9     
  • 26    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    8     
  • 27    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    8     
  • 28    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    8     
  • 29    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    8     
  • 30    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    7     
  • 31    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    6     
  • 32    Benjamin King (USA) Dimension Data    6     
  • 33    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    6     
  • 34    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    6     
  • 35    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    6     
  • 36    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    5     
  • 37    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    4     
  • 38    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    3     
  • 39    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    3     
  • 40    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    3     
  • 41    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team    3     
  • 42    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3     
  • 43    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    2     
  • 44    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    2     
  • 45    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    2     
  • 46    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    2     
  • 47    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    1     
  • 48    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    1     
  • 49    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    1     
  • 50    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    1     
  • 51    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    1     
  • 52    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    1     
  • 53    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    1     
  • Klasyfikacja najaktywniejszych po 17. etapie:
  • 1    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    54     pkt
  • 2    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    44     
  • 3    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    44     
  • 4    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    44     
  • 5    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    34     
  • 6    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    26     
  • 7    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    24     
  • 8    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    23     
  • 9    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    23     
  • 10    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    22     
  • 11    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    21     
  • 12    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    21     
  • 13    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida    20     
  • 14    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    18     
  • 15    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    16     
  • 16    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    16     
  • 17    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo    16     
  • 18    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    16     
  • 19    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    16     
  • 20    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    16     
  • 21    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    16     
  • 22    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    15     
  • 23    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    14     
  • 24    Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    14     
  • 25    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    13     
  • 26    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    13     
  • 27    Chris Froome (GBr) Team Sky    12     
  • 28    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    12     
  • 29    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    12     
  • 30    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    12     
  • 31    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    12     
  • 32    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    11     
  • 33    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    10     
  • 34    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    10     
  • 35    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    9     
  • 36    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    9     
  • 37    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    9     
  • 38    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    9     
  • 39    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    9     
  • 40    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    9     
  • 41    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    8     
  • 42    Wout Poels (Ned) Team Sky    7     
  • 43    Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    7     
  • 44    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    7     
  • 45    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    6     
  • 46    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    6     
  • 47    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    6     
  • 48    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    5     
  • 49    Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    5     
  • 50    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    5     
  • 51    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    5     
  • 52    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    5     
  • 53    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team    5     
  • 54    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    4     
  • 55    Benjamin King (USA) Dimension Data    4     
  • 56    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    4     
  • 57    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    4     
  • 58    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    3     
  • 59    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    3     
  • 60    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    3     
  • 61    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    3     
  • 62    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    3     
  • 63    Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo    3     
  • 64    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin    3     
  • 65    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin    3     
  • 66    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    3     
  • 67    Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All    3     
  • 68    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3     
  • 69    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    2     
  • 70    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    2     
  • 71    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    2     
  • 72    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    2     
  • 73    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    1     
  • 74    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    1     
  • 75    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    1     
  • 76    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    1     
  • 77    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    1     
  • 78    Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott    1     
  • 79    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    1     
  • 80    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy    1     
  • 81    Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale    1     
  • 82    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    1     
  • 83    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    1     
  • Klasyfikacja drużynowa po 17. etapie:
  • 1    Team Sky    210:19:30     
  • 2    Astana Pro Team    0:08:36     
  • 3    Mitchelton-Scott    0:10:12     
  • 4    Bora-Hansgrohe    0:33:10     
  • 5    Groupama-FDJ    0:33:16     
  • 6    Movistar Team    0:38:54     
  • 7    AG2R La Mondiale    0:39:57     
  • 8    Team Sunweb    0:48:09     
  • 9    Dimension Data    0:57:56     
  • 10    UAE Team Emirates    1:13:46     
  • 11    Bahrain-Merida    1:22:18     
  • 12    LottoNl-Jumbo    1:24:47     
  • 13    EF Education First-Drapac p/b Cannondale    1:45:23     
  • 14    BMC Racing Team    2:15:10     
  • 15    Androni Giocattoli-Sidermec    2:20:58     
  • 16    Katusha-Alpecin    2:51:20     
  • 17    Quick-Step Floors    3:16:20     
  • 18    Trek-Segafredo    3:38:30     
  • 19    Lotto Fix All    3:51:28     
  • 20    Israel-Cycling Academy    4:23:51     
  • 21    Bardiani CSF    4:40:25     
  • 22    Wilier Triestina-Selle Italia    8:50:19    

pokaż pełną listę

 

Podobne artykuły