GdI: Lider broni się dzielnie

Sirotti

Jadący w koszulce lidera Giro d’Italia Simon Yates (Mitchelton-Scott) na dzisiejszej jeździe indywidualnej na czas obronił prowadzenie w wyścigu mimo dużej presji ze strony rywali. Po etapie Brytyjczyk ma wciąż 56 sekund przewagi nad Tomem Dumoulin (Team Sunweb).

Walka tej dwójki zapowiadała się równie ciekawie, jak walka o zwycięstwo etapowe. Yates przed tym etapem zgromadził 2.11 przewagi nad Holendrem, wielokrotnie atakując w górach i zbierając po drodze cenne sekundy, które dziś dawały mu sporą zaliczkę. Nie mógł być jednak pewien obrony koszulki lidera w starciu z Holendrem.

Mimo, iż to Dumoulin, aktualny Mistrz Świata w jeździe na czas, był zdecydowanym faworytem tej próby nie tylko spośród tej dwójki, ale i całego peletonu, to jednak Yates – niesiony siłą maglia rosa – pojechał bardzo dobrą czasówkę i zminimalizował straty. Na mecie do Holendra stracił 1.15 i zachował prawie połowę ze swojej wcześniejszej przewagi. Mając w perspektywie kolejne etapy w górach, kolarz Mitchelton-Scott jest na dogodnej pozycji, by koszulkę lidera obronić i dowieźć aż do mety w Rzymie. W górach Yates czujnie się świetnie i jak do tej pory to tylko on atakował, a Dumoulin musiał się bronić.

Na dzisiejszym etapie, z Trento do Rovereto, o długości 34,2 kilometra i z lekko pofałdowaną końcówką, zwycięstwo, z przewagą 14 sekund, odniósł Rohan Dennis (BMC Racing Team). Australijczyk, który na prologu przegrał z Dumoulinem o 2 sekundy, dziś odbił sobie niepowodzenie z pierwszego dnia Giro d’Italia. Kolarz BMC Racing pokonał Tonego Martina (Katiusza-Alpecin), a trzeci był właśnie Dumoulin.

Dobrze z faworytów, choć wciąż poniżej swoich możliwości, pojechał Chris Froome (Team Sky), dzięki czemu awansował o trzy pozycje w generalce, z siódmego na czwarte miejsce. Słabo zaprezentował się natomiast Thibaut Pinot (Groupama FDJ), który stracił do zwycięzcy prawie trzy i pół minuty i w generalce spadł z czwartego na piąte miejsce.

Wyniki 16. etapu:

  • 1    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    0:40:00     
  • 2    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    0:00:14     
  • 3    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    0:00:22     
  • 4    Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo    0:00:27     
  • 5    Chris Froome (GBr) Team Sky    0:00:35     
  • 6    Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates    0:00:37     
  • 7    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin    0:00:40     
  • 8    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates          
  • 9    Chad Haga (USA) Team Sunweb    0:00:47     
  • 10    David De La Cruz (Spa) Team Sky    0:01:01     
  • 11    Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky    0:01:04     
  • 12    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo          
  • 13    Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All    0:01:07     
  • 14    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    0:01:08     
  • 15    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    0:01:09     
  • 16    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    0:01:12     
  • 17    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors    0:01:15     
  • 18    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    0:01:17     
  • 19    Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:01:24     
  • 20    Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe    0:01:28     
  • 21    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    0:01:31     
  • 22    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    0:01:37     
  • 23    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    0:01:40     
  • 24    Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    0:01:44     
  • 25    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data    0:01:58     
  • 26    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    0:02:00     
  • 27    Wout Poels (Ned) Team Sky    0:02:06     
  • 28    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    0:02:09     
  • 29    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    0:02:15     
  • 30    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo          
  • 31    Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:02:17     
  • 32    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    0:02:20     
  • 33    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida          
  • 34    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    0:02:25     
  • 35    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    0:02:27     
  • 36    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:02:28     
  • 37    Benjamin King (USA) Dimension Data    0:02:31     
  • 38    Carlos Betancur (Col) Movistar Team    0:02:33     
  • 39    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    0:02:34     
  • 40    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    0:02:35     
  • 41    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    0:02:36     
  • 42    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    0:02:37     
  • 43    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida          
  • 44    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    0:02:39     
  • 45    Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott          
  • 46    Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    0:02:40     
  • 47    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 48    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    0:02:43     
  • 49    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    0:02:44     
  • 50    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    0:02:47     
  • 51    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    0:02:57     
  • 52    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team          
  • 53    Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ    0:02:58     
  • 54    Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb          
  • 55    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    0:02:59     
  • 56    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    0:03:04     
  • 57    Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors          
  • 58    Davide Villella (Ita) Astana Pro Team          
  • 59    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    0:03:06     
  • 60    Sergio Henao (Col) Team Sky    0:03:09     
  • 61    Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ    0:03:14     
  • 62    Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team          
  • 63    Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo    0:03:17     
  • 64    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:03:19     
  • 65    William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ          
  • 66    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ          
  • 67    Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All    0:03:20     
  • 68    Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    0:03:22     
  • 69    Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale    0:03:23     
  • 70    Christian Knees (Ger) Team Sky    0:03:24     
  • 71    Jaco Venter (RSA) Dimension Data    0:03:26     
  • 72    Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin    0:03:28     
  • 73    Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:03:30     
  • 74    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe    0:03:34     
  • 75    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    0:03:37     
  • 76    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    0:03:39     
  • 77    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:03:40     
  • 78    Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy    0:03:41     
  • 79    Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo    0:03:42     
  • 80    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 81    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    0:03:43     
  • 82    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    0:03:45     
  • 83    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    0:03:46     
  • 84    Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:03:47 
  • 85    Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo          
  • 86    Victor De La Parte (Spa) Movistar Team    0:03:51     
  • 87    Louis Meintjes (RSA) Dimension Data    0:03:55     
  • 88    Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team    0:03:56     
  • 89    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    0:03:57     
  • 90    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    0:03:58     
  • 91    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    0:04:04     
  • 92    Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All    0:04:06     
  • 93    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    0:04:07     
  • 94    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 95    Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb    0:04:08     
  • 96    Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott    0:04:09     
  • 97    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 98    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo    0:04:10     
  • 98    Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott          
  • 100    Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          
  • 101    Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All    0:04:11     
  • 102    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    0:04:12     
  • 103    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors          
  • 104    Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:04:14 
  • 105    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec          
  • 106    Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ          
  • 107    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida          
  • 108    Roy Curvers (Ned) Team Sunweb    0:04:19     
  • 109    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          
  • 110    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    0:04:21     
  • 111    Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott    0:04:24     
  • 112    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:04:26     
  • 113    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    0:04:27     
  • 114    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo          
  • 115    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    0:04:28     
  • 116    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    0:04:30     
  • 117    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy    0:04:31     
  • 118    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    0:04:32     
  • 119    Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin    0:04:35     
  • 120    Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF    0:04:40     
  • 121    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team    0:04:43     
  • 122    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin    0:04:44     
  • 123    Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All    0:04:45     
  • 124    Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale    0:04:49     
  • 125    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    0:04:51     
  • 126    Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott          
  • 127    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team    0:04:53     
  • 128    Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    0:04:55     
  • 129    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team    0:04:59     
  • 130    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    0:05:02     
  • 131    François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale    0:05:05     
  • 132    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    0:05:10     
  • 133    Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb    0:05:15     
  • 134    Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates    0:05:16     
  • 135    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida    0:05:17     
  • 136    Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo    0:05:18     
  • 137    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF          
  • 138    Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 139    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    0:05:19     
  • 140    Sander Armee (Bel) Lotto Fix All          
  • 141    Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy    0:05:20     
  • 142    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    0:05:22     
  • 143    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    0:05:24     
  • 144    Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo    0:05:28     
  • 145    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF          
  • 146    Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team          
  • 147    Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott    0:05:31     
  • 148    Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:05:32     
  • 149    Kenny Elissonde (Fra) Team Sky          
  • 150    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    0:05:38     
  • 151    Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb    0:05:53     
  • 152    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    0:05:55     
  • 153    Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team          
  • 154    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida    0:06:01     
  • 155    Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy          
  • 156    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    0:06:02     
  • 157    Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team          
  • 158    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    0:06:12     
  • 159    Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida    0:06:24     
  • 160    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    0:06:32     
  • 161    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    0:06:38     
  • Klasyfikacja punktowa:
  • 1    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    15     pkt
  • 2    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    12     
  • 3    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    9     
  • 4    Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo    7     
  • 5    Chris Froome (GBr) Team Sky    6     
  • 6    Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates    5     
  • 7    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin    4     
  • 8    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    3     
  • 9    Chad Haga (USA) Team Sunweb    2     
  • 10    David De La Cruz (Spa) Team Sky    1     
  • Klasyfikacja najaktywniejszych:
  • 1    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    6     pkt
  • 2    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    5     
  • 3    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    4     
  • 4    Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo    3     
  • 5    Chris Froome (GBr) Team Sky    2     
  • 6    Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates    1     
  • Klasyfikacja drużynowa:
  • 1    Katusha-Alpecin    2:02:02     
  • 2    Team Sky    0:00:38     
  • 3    Team Sunweb    0:01:22     
  • 4    UAE Team Emirates    0:01:49     
  • 5    Trek-Segafredo    0:02:26     
  • 6    Quick-Step Floors    0:03:34     
  • 7    Bora-Hansgrohe    0:03:47     
  • 8    LottoNl-Jumbo    0:04:13     
  • 9    Astana Pro Team    0:04:14     
  • 10    BMC Racing Team    0:04:16     
  • 11    Groupama-FDJ    0:04:25     
  • 12    Lotto Soudal    0:05:04     
  • 13    Androni Giocattoli-Sidermec    0:05:09     
  • 14    Dimension Data    0:05:10     
  • 15    AG2R La Mondiale    0:05:46     
  • 16    Mitchelton-Scott    0:06:23     
  • 17    EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:06:25     
  • 18    Bahrain-Merida    0:07:09     
  • 19    Movistar Team    0:07:19     
  • 20    Wilier Triestina-Selle Italia    0:09:26     
  • 21    Israel Cycling Academy    0:10:22     
  • 22    Bardiani CSF    0:10:55     

pokaż pełną listę

Klasyfikacja generalna po 16. etapie:

  • 1    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    66:39:14     
  • 2    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    0:00:56     
  • 3    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida    0:03:11     
  • 4    Chris Froome (GBr) Team Sky    0:03:50     
  • 5    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    0:04:19     
  • 6    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    0:05:04     
  • 7    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    0:05:37     
  • 8    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    0:06:02     
  • 9    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    0:06:07     
  • 10    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    0:07:01     
  • 11    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    0:07:13     
  • 12    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data    0:07:33     
  • 13    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    0:08:05     
  • 14    Carlos Betancur (Col) Movistar Team    0:08:56     
  • 15    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    0:09:48     
  • 16    Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    0:10:03     
  • 17    Wout Poels (Ned) Team Sky    0:10:07     
  • 18    Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:11:42     
  • 19    Sergio Henao (Col) Team Sky    0:14:47     
  • 20    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    0:14:51     
  • 21    Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott    0:22:12     
  • 22    Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates    0:24:14     
  • 23    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    0:29:25     
  • 24    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    0:32:20     
  • 25    Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale    0:34:03     
  • 26    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    0:35:53     
  • 27    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    0:38:06     
  • 28    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    0:40:30     
  • 29    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    0:41:43     
  • 30    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:41:59     
  • 31    Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott    0:42:22     
  • 32    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    0:47:09     
  • 33    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    0:49:08     
  • 34    Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe    0:52:00     
  • 35    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    0:52:14     
  • 36    Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo    1:01:59     
  • 37    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    1:10:46     
  • 38    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo    1:11:01     
  • 39    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    1:12:39     
  • 40    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    1:13:57     
  • 41    Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin    1:14:28     
  • 42    Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team    1:14:40     
  • 43    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    1:14:54     
  • 44    Victor De La Parte (Spa) Movistar Team    1:16:41     
  • 45    Benjamin King (USA) Dimension Data    1:17:31     
  • 46    Louis Meintjes (RSA) Dimension Data    1:18:20     
  • 47    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    1:20:38     
  • 48    François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale    1:22:30     
  • 49    Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb    1:23:19     
  • 50    Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott    1:23:54     
  • 51    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    1:24:29     
  • 52    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors    1:24:39     
  • 53    Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    1:25:24     
  • 54    Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    1:27:12     
  • 55    Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All    1:28:13     
  • 56    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo    1:32:15     
  • 57    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    1:37:47     
  • 58    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    1:39:30     
  • 59    Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    1:39:34 
  • 60    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida    1:40:27     
  • 61    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    1:41:03     
  • 62    Kenny Elissonde (Fra) Team Sky    1:42:55     
  • 63    David De La Cruz (Spa) Team Sky    1:43:27     
  • 64    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    1:45:41     
  • 65    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    1:45:43     
  • 66    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe    1:46:17     
  • 67    Chad Haga (USA) Team Sunweb    1:46:45     
  • 68    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    1:50:00     
  • 69    Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb    1:50:50     
  • 70    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team    1:51:35     
  • 71    Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    1:51:41     
  • 72    Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy    1:54:54     
  • 73    Sander Armee (Bel) Lotto Fix All    1:55:19     
  • 74    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    2:03:03     
  • 75    Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All    2:03:29     
  • 76    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    2:03:51     
  • 77    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    2:06:53     
  • 78    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    2:08:10     
  • 79    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    2:08:57     
  • 80    Davide Villella (Ita) Astana Pro Team    2:09:48     
  • 81    Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    2:10:42     
  • 82    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    2:15:34     
  • 83    Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott    2:16:40     
  • 84    Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ    2:17:02     
  • 85    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    2:17:05     
  • 86    Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ    2:20:48     
  • 87    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    2:22:01     
  • 88    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    2:23:01     
  • 89    Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    2:23:18     
  • 90    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    2:23:31     
  • 91    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy    2:25:29     
  • 92    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    2:25:48     
  • 93    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    2:26:24     
  • 94    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    2:29:50     
  • 95    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    2:31:58     
  • 96    Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida    2:33:07     
  • 97    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team    2:34:30     
  • 98    Jaco Venter (RSA) Dimension Data    2:35:22     
  • 99    Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale    2:37:39     
  • 100    Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team    2:40:41     
  • 101    Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates    2:42:41     
  • 102    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    2:43:18     
  • 103    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    2:44:27     
  • 104    Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo    2:45:20     
  • 105    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    2:46:12     
  • 106    Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team    2:46:39     
  • 107    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    2:48:10     
  • 108    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe    2:48:46     
  • 109    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors    2:49:36     
  • 110    Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo    2:52:05     
  • 111    Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky    2:53:06     
  • 112    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team          
  • 113    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin    2:54:43     
  • 114    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    2:55:12     
  • 115    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    2:57:01     
  • 116    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    2:57:12     
  • 117    Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team    2:57:30     
  • 118    Christian Knees (Ger) Team Sky    2:58:28     
  • 119    Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo    2:59:24     
  • 120    Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin    3:00:11     
  • 121    Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo    3:00:27     
  • 122    Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    3:00:50     
  • 123    Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb    3:01:00     
  • 124    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    3:01:29     
  • 125    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin    3:01:46     
  • 126    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3:02:00     
  • 127    Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ    3:02:25     
  • 128    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    3:03:00     
  • 129    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    3:04:04     
  • 130    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida    3:04:40     
  • 131    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    3:06:30     
  • 132    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    3:09:01     
  • 133    Roy Curvers (Ned) Team Sunweb    3:09:59     
  • 134    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    3:10:48     
  • 135    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3:11:14     
  • 136    Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All    3:12:43     
  • 137    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    3:12:46     
  • 138    Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors    3:13:12     
  • 139    Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott    3:13:17     
  • 140    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team    3:14:16     
  • 141    Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy    3:14:45     
  • 142    William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ    3:15:37     
  • 143    Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    3:17:49 
  • 144    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    3:19:11     
  • 145    Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    3:20:00 
  • 146    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    3:21:19     
  • 147    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    3:21:29     
  • 148    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    3:23:50     
  • 149    Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All    3:23:56     
  • 150    Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All    3:27:38     
  • 151    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    3:30:11     
  • 152    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    3:30:20     
  • 153    Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy    3:30:41     
  • 154    Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3:33:14     
  • 155    Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo    3:33:31     
  • 156    Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb    3:33:52     
  • 157    Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF    3:36:16     
  • 158    Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    3:43:10     
  • 159    Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott    3:48:25     
  • 160    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    3:49:13     
  • 161    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    4:02:42     
  • Klasyfikacja punktowa po 16. etapie:
  • 1    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    237     pkt
  • 2    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    197     
  • 3    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    113     
  • 4    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    102     
  • 5    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    98     
  • 6    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    89     
  • 7    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    89     
  • 8    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    68     
  • 9    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    64     
  • 10    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    63     
  • 11    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo    59     
  • 12    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    57     
  • 13    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    53     
  • 14    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    49     
  • 15    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    46     
  • 16    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida    45     
  • 17    Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    44     
  • 18    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    41     
  • 19    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    40     
  • 20    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin    40     
  • 21    Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    39     
  • 22    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    38     
  • 23    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    38     
  • 24    Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale    38     
  • 25    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    32     
  • 26    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    30     
  • 27    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team    29     
  • 28    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    28     
  • 29    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    27     
  • 30    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    26     
  • 31    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    26     
  • 32    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    24     
  • 33    Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All    24     
  • 34    Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    23     
  • 35    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    23     
  • 36    Chris Froome (GBr) Team Sky    22     
  • 37    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    21     
  • 38    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    21     
  • 39    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    20     
  • 40    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    18     
  • 41    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    18     
  • 42    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    18     
  • 43    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    17     
  • 44    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    16     
  • 45    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    15     
  • 46    Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF    15     
  • 47    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    14     
  • 48    Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All    14     
  • 49    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    13     
  • 50    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    13     
  • 51    Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All    12     
  • 52    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    12     
  • 53    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    12     
  • 54    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    12     
  • 55    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    12     
  • 56    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    11     
  • 57    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    11     
  • 58    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    11     
  • 59    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    11     
  • 60    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    10     
  • 61    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin    10     
  • 62    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    9     
  • 63    Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    9     
  • 64    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    9     
  • 65    Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors    9     
  • 66    Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates    8     
  • 67    Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin    8     
  • 68    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    8     
  • 69    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors    8     
  • 70    Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo    7     
  • 71    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    6     
  • 72    Benjamin King (USA) Dimension Data    6     
  • 73    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    6     
  • 74    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    5     
  • 75    Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott    5     
  • 76    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo    5     
  • 77    Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin    5     
  • 78    Jaco Venter (RSA) Dimension Data    4     
  • 79    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    3     
  • 80    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    3     
  • 81    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors    3     
  • 82    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe    3     
  • 83    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    2     
  • 84    Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    2     
  • 85    Chad Haga (USA) Team Sunweb    2     
  • 86    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    2     
  • 87    Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    2     
  • 88    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    1     
  • 89    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    1     
  • 90    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    1     
  • 91    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    1     
  • 92    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    1     
  • 93    David De La Cruz (Spa) Team Sky    1     
  • 94    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    1     
  • 95    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    1     
  • 96    Wout Poels (Ned) Team Sky    -1     
  • 97    Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    -5     
  • Klasyfikacja górska po 16. etapie:
  • 1    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    91     pkt
  • 2    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    52     
  • 3    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    47     
  • 4    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    46     
  • 5    Chris Froome (GBr) Team Sky    36     
  • 6    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida    36     
  • 7    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    35     
  • 8    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    33     
  • 9    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    29     
  • 10    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    27     
  • 11    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    21     
  • 12    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    20     
  • 13    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    15     
  • 14    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    14     
  • 15    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    14     
  • 16    Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    13     
  • 17    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    12     
  • 18    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    11     
  • 19    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    10     
  • 20    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    9     
  • 21    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    9     
  • 22    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    8     
  • 23    Wout Poels (Ned) Team Sky    8     
  • 24    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    8     
  • 25    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    7     
  • 26    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    7     
  • 27    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    7     
  • 28    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    7     
  • 29    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    6     
  • 30    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    6     
  • 31    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy    6     
  • 32    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    6     
  • 33    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    5     
  • 34    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    5     
  • 35    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    4     
  • 36    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    4     
  • 37    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    4     
  • 38    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo    4     
  • 39    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    4     
  • 40    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    3     
  • 41    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    3     
  • 42    Carlos Betancur (Col) Movistar Team    2     
  • 43    Sergio Henao (Col) Team Sky    2     
  • 44    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    2     
  • 45    Davide Villella (Ita) Astana Pro Team    2     
  • 46    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    2     
  • 47    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    1     
  • 48    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    1     
  • 49    Benjamin King (USA) Dimension Data    1     
  • 50    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    1     
  • 51    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    1     
  • Klasyfikacja młodzieżowa po 16. etapie:
  • 1    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    66:44:51     
  • 2    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    0:00:30     
  • 3    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data    0:01:56     
  • 4    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    0:02:28     
  • 5    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    0:32:29     
  • 6    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    0:36:22     
  • 7    Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott    0:36:45     
  • 8    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    0:41:32     
  • 9    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    0:43:31     
  • 10    Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe    0:46:23     
  • 11    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    1:09:17     
  • 12    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    1:18:52     
  • 13    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    1:33:53     
  • 14    Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb    1:45:13     
  • 15    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team    1:45:58     
  • 16    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    1:57:26     
  • 17    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    2:02:33     
  • 18    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    2:03:20     
  • 19    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    2:16:24     
  • 20    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy    2:19:52     
  • 21    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    2:24:13     
  • 22    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    2:26:21     
  • 23    Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale    2:32:02     
  • 24    Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo    2:39:43     
  • 25    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors    2:43:59     
  • 26    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    2:51:24     
  • 27    Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb    2:55:23     
  • 28    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    2:56:23     
  • 29    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    2:57:23     
  • 30    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida    2:59:03     
  • 31    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    3:03:24     
  • 32    Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors    3:07:35     
  • 33    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    3:18:13     
  • 34    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    3:24:43     
  • 35    Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy    3:25:04     
  • 36    Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb    3:28:15     
  • Klasyfikacja sprinterska po 16. etapie:
  • 1    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    71     pkt
  • 2    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    61     
  • 3    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    36     
  • 4    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    36     
  • 5    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    34     
  • 6    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    28     
  • 7    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    24     
  • 8    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    17     
  • 9    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    17     
  • 10    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    17     
  • 11    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    16     
  • 12    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    14     
  • 13    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    13     
  • 14    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    13     
  • 15    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    12     
  • 16    Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All    12     
  • 17    Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    12     
  • 18    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    12     
  • 19    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    11     
  • 20    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    10     
  • 21    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    10     
  • 22    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    10     
  • 23    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    10     
  • 24    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    9     
  • 25    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    9     
  • 26    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    8     
  • 27    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    8     
  • 28    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    7     
  • 29    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    6     
  • 30    Benjamin King (USA) Dimension Data    6     
  • 31    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    6     
  • 32    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    6     
  • 33    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    6     
  • 34    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    6     
  • 35    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    5     
  • 36    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    3     
  • 37    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    3     
  • 38    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team    3     
  • 39    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    2     
  • 40    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    2     
  • 41    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    2     
  • 42    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    2     
  • 43    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    2     
  • 44    Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All    2     
  • 45    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    1     
  • 46    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    1     
  • 47    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    1     
  • 48    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    1     
  • 49    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    1     
  • 50    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    1     
  • 51    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    1     
  • 52    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    1     
  • Klasyfikacja najaktywniejszych po 16. etapie:
  • 1    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    54     pkt
  • 2    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    43     
  • 3    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    39     
  • 4    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    38     
  • 5    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    29     
  • 6    Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    26     
  • 7    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    24     
  • 8    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    23     
  • 9    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    23     
  • 10    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    22     
  • 11    Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb    21     
  • 12    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    21     
  • 13    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida    20     
  • 14    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    18     
  • 15    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    16     
  • 16    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    16     
  • 17    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo    16     
  • 18    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    16     
  • 19    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    16     
  • 20    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    16     
  • 21    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    14     
  • 22    Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    14     
  • 23    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    13     
  • 24    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    13     
  • 25    Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo    13     
  • 26    Chris Froome (GBr) Team Sky    12     
  • 27    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    12     
  • 28    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    12     
  • 29    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    12     
  • 30    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    11     
  • 31    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    11     
  • 32    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    10     
  • 33    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    10     
  • 34    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    9     
  • 35    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    9     
  • 36    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    9     
  • 37    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    9     
  • 38    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    9     
  • 39    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    9     
  • 40    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    8     
  • 41    Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All    7     
  • 42    Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    7     
  • 43    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    7     
  • 44    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    6     
  • 45    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    6     
  • 46    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    6     
  • 47    Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All    6     
  • 48    Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    5     
  • 49    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    5     
  • 50    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    5     
  • 51    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    5     
  • 52    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team    5     
  • 53    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    4     
  • 54    Benjamin King (USA) Dimension Data    4     
  • 55    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    4     
  • 56    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    3     
  • 57    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    3     
  • 58    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    3     
  • 59    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    3     
  • 60    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    3     
  • 61    Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data    3     
  • 62    Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo    3     
  • 63    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin    3     
  • 64    Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    2     
  • 65    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    2     
  • 66    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin    2     
  • 67    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    2     
  • 68    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    2     
  • 69    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    1     
  • 70    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    1     
  • 71    Wout Poels (Ned) Team Sky    1     
  • 72    Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates    1     
  • 73    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    1     
  • 74    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    1     
  • 75    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    1     
  • 76    Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    1     
  • 77    Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott    1     
  • 78    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    1     
  • 79    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy    1     
  • 80    Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale    1     
  • 81    Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy    1     
  • 82    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    1     
  • 83    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    1     
  • 84    Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All    1     
  • Klasyfikacja najagresywniejszych po 16. etapie:
  • 1    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    632     pkt
  • 2    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF    502     
  • 3    Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    481     
  • 4    Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    448     
  • 5    Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy    321     
  • 6    Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    320     
  • 7    Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    300     
  • 8    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    299     
  • 9    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    297     
  • 10    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF    280     
  • 11    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    254     
  • 12    Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    226     
  • 13    Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    218     
  • 14    Davide Villella (Ita) Astana Pro Team    192     
  • 15    Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo    185     
  • 16    Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All    182     
  • 17    Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    179     
  • 18    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    169     
  • 19    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    166     
  • 20    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    164     
  • 21    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    162     
  • 22    Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    157     
  • 23    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    148     
  • 24    Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    130     
  • 25    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    124     
  • 26    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    120     
  • 27    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    100     
  • 28    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    97     
  • 29    Lars Bak (Den) Lotto Fix All    81     
  • 30    Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    77     
  • 31    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    47     
  • 32    Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy    41     
  • 33    Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF    33     
  • 34    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    30     
  • 35    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    30     
  • 36    Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo    28     
  • 37    Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin    25     
  • 38    Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    18     
  • 39    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida    14     
  • 40    Carlos Betancur (Col) Movistar Team    8     
  • 41    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    8     
  • 42    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    6     
  • 43    Louis Meintjes (RSA) Dimension Data    6     
  • 44    Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb    6     
  • 45    Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    6     
  • 46    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo    6     
  • 47    Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    5     
  • 48    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    5     
  • 49    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    5     
  • 50    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    5     
  • 51    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    5     
  • 52    Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec    5     
  • Klasyfikacja drużynowa po 16. etapie:
  • 1    Team Sky    200:19:39     
  • 2    Astana Pro Team    0:08:36     
  • 3    Mitchelton-Scott    0:10:12     
  • 4    Bora-Hansgrohe    0:33:10     
  • 5    Groupama-FDJ    0:33:16     
  • 6    Movistar Team    0:38:54     
  • 7    AG2R La Mondiale    0:39:57     
  • 8    Team Sunweb    0:48:09     
  • 9    Dimension Data    0:57:56     
  • 10    UAE Team Emirates    1:11:26     
  • 11    Bahrain-Merida    1:22:18     
  • 12    LottoNl-Jumbo    1:24:47     
  • 13    EF Education First-Drapac p/b Cannondale    1:43:59     
  • 14    BMC Racing Team    2:15:10     
  • 15    Androni Giocattoli-Sidermec    2:20:58     
  • 16    Katusha-Alpecin    2:40:10     
  • 17    Quick-Step Floors    3:15:50     
  • 18    Trek-Segafredo    3:34:18     
  • 19    Lotto Soudal    3:37:25     
  • 20    Israel Cycling Academy    4:18:45     
  • 21    Bardiani CSF    4:40:25     
  • 22    Wilier Triestina-Selle Italia    8:42:30

pokaż pełną listę

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły