Jakie oświetlenie do roweru wybrać?

Sprawdź, jakie oświetlenie do roweru wybrać, aby spełniło Twoje potrzeby. Przedstawiamy rodzaje lampek rowerowych i różnice między poszczególnymi typami.

 

Lampka tylna ostrzegawcza

Bontrager Flare RT
  • Tylna lampka Bontragera to wysokiej klasy oświetlenie, które nadaje się zarówno do jazdy w dzień i w nocy. Genereuje bardzo mocne światło, widoczne aż do 2 km. W zależności od trybu świecenia na jednym ładowaniu działa od 4,5 do 15 godzin. Ładuje się za pomocą kabla USB. 

Lampka przednia ostrzegawcza

Knog Plus
  • Mała i lekka lampka Knoga zabiera niewiele miejsca na kierownicy, a jednocześnie zapewnia dostateczną moc, aby być dobrze widocznym w nocy oraz w dni o słabym oświetleniu. Mocuje się gumką na kierownicy, ale ma też praktyczną szlufkę do wkładania jej np. w elementy odzieży. Ładuje się bezpośrednio przez gniazdo USB.

 

Lampka przednia oświetlająca 

Mactronic Rifle
  • Przednia lampka posiada dwie diody Cree i genereuje światło o mocy 1400 lm. Mocowanie na kierownicy jest skręcane, dzięki temu oświetlenie pewnie trzyma się na swoim miejscu. W najmocniejszym trybie (1400 lm) na jednym ładowaniu pracuje przez 1 godzinę i 55 minut.

Lampka przednia oświetlająca z zewnętrznym akumulatorem 

ProX Dual Power II
  • Alternatywą dla lampek z wbudowanym akumulatorem są warianty z baterią zewnętrzną, mocowaną do ramy i transferującą przez kabel energię do lampki. ProX ma moc 1600 lumenów i w najmocniejszym trybie jest w stanie pracować nieco ponad 3 godziny. 

 

Lampka tylna zasilana z dynamo lub akumulatora e-bike

AXA Slim Steady
  • Typowa lampka tylna do rowerów miejskich i trekkingowych. Może być zasilana z dynamo lub akumulatora roweru elektrycznego. Posiada wbudowany odblask i funkcję, która podtrzymuje światło przez 4 minuty od zatrzymania. 

Lampka przednia zasilana z dynamo lub akumulatora e-bike

Buchel Sport LED Pro
  • Przykład lampki dostosowanej do potrzeb rowerów miejskich. Może być zasilana z dynamo lub akumulatora roweru elektrycznego. Posiada też funkcję światła postojowego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły