Jakie opony do roweru gravel wybrać?

Podpowiadamy, jakie są typy opon na szutry oraz jak wybrać najlepsze ogumienie pod konkretne gravelowe trasy?

 

Szybkie opony na suche warunki 

Bontrager GR1 Team Issue TLR
  • Niski i bardzo gęsto rozstawiony bieżnik zapewnia dużą szybkość, a jednocześnie doskonale trzyma się dobrze związanego i twardego podłoża. Niska masa oraz lekkie toczenie zapewniają im sportową dynamikę. Na wilgotnym podłożu będą jednak wyzwaniem. 

Gravelowy semi-slick

Challenge Gravel Grinder TLR
  • Typowy gravelowy semi-slick, który podczas jazdy na wprost legitymuje się bardzo niskimi oporami toczenia i zapewnia wysokie prędkości przelotowe, ale wyposażony w bardzo wysokie klocki boczne. Taka konstrukcja - przy dobrych umiejętnościach technicznych - pozwala jeździć bardzo szybko w ciężkim terenie i zostawia sporo marginesu na agresywne pokonywanie zakrętów. 

 

Uniwersalne szybkie opony gravelowe

Continental Terra Speed
  • Dobrą alternatywą dla modeli szybkich na suche trasy oraz semislicków są opony o konstrukcji typu Terra Speed od Continentala. Gęsty środek wraz z dobrą mieszanką gumową i gęstym oplotem zapewniają dużą szybkość, a jednocześnie odczuwalnie lepszą przyczepność w terenie - zarówno podczas podjeżdżania i hamowania. Z kolei boczne klocki są rozstawione wyraźnie rzadziej i dają dobre wsparcie podczas przechylania się w zakrętach. 

Agresywne gravelowe opony

WTB Resolute
  • Typowa opona na trudne warunki - luźne podłoże i błoto. Ma wysokie, znacznie rzadziej rozstawione klocki i swoją konstrukcją przypomina modele do MTB. Jest oczywiście wolniejsza, ale pozwala forsować gravelem znacznie bardziej wymagające szlaki. Jest oferowana w większych szerokościach, które odpowiadają dużym kamieniom i korzeniom, które spotkamy poza ubitymi szutrami. 

 

 

Podobne artykuły