Wyścigowe opony MTB XC / XCM - jakie wybrać

Podpowiadamy, jakie są typy ogumienia do XC, czym się różnią oraz jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

 

Uniwersalna opona na różne warunki 

Pirelli Scorpion M Lite
  • Pirelli Scorpion M to bieżnik, który sprawdza się na zróżnicowanych podłożach przy odmiennych warunkach pogodowych. Wariant o szerokości 2.2 cala w wersji Lite stanowi ponadto dobrą kombinację dynamiki i odpowiedniej odporności na przebicia. Dobry typ na na uniwersalną oponę do maratonów MTB. 

Szybka opona na suche trasy

Specialized Renegade S-Works
  • Bardzo niskie klocki, które zostały gęsto rozstawione oferują dobre trzymanie na suchej nawierzchnii. Taki bieżnik dodatkowo lekko się toczy i oferuje dużą szybkość. Niska masa wersji S-Works zapewnia też dobre przyspieszanie. Lekka konstrukcja jest jednak delikatna i mniej odporna na przebicia.

 

Opona XC na luźne i błotniste podłoże

Schwalbe Rocket Ron Evolution
  • Rocket Ron to przykład opony lubianej przez zawodników na cięższe warunki pogodowe. Oczywiście temu bieżnikowi jest daleko do typowego klocka na błoto, ale mając na uwadze, że w XC i maratonach liczy się również szybkość i lekkość, to właśnie tego typu opony są wybierane przez zawodników, gdy na trasach zalega błoto. 

Bardzo szybka opona XC i XCM

Continental SpeedKing
  • Opona, która jest niemal gładka na czole bieżnika. Oferuje minimalne opory toczenia i maksymalną szybkość oraz dynamikę. Oczywiście ma limitowaną przyczepność, ale za sprawą szerokości 2.2 cala jest pełnoprawną oponą MTB. Dedykowana na suche warunki na szybkie trasy i dla dobrych technicznie zawodników. 

 

 

 

Podobne artykuły