Jaki trenażer rowerowy wybrać?

Trenażer rowerowy - przyglądamy się typom urządzeń, jednostkom oporowym oraz ich kompatybilności z interaktywnymi aplikacjami.

 

Prosty trenażer z rolką i oporem magnetycznym

B'Twin In'Ride 100

Prosty i tani trenażer rowerowy z oporem magnetycznym. Składana konstrukcja ułatwia przechowywanie. Oporem steruje się za pomocą manetki. Jest dość głośny, ale spokojnie nadaje się do amatorskiego zimowego trenowania.

Trenażer z rolką oporową i hydrokinetyczną jednostką oporową

Eyen Fluid Sport

Bardzo praktyczny trenażer, który posiada opór olejowy. Dzięki temu w trakcie jazdy opór zwiększa się samoczynnie - im mocniej pedałujemy, tym jest on większy. Wysokiej klasy rolka zapewnia cichą pracę, a maksymalny deklarowany przez producenta opór 1100W zapewnia możliwość zrealizowania większości treningów.

 

Zaawansowany interaktywny trenażer z rolką oporową

Elite Tuo

Zaawansowany i dopracowany designersko trenażer z rolką oporową. Jest interaktywny i zapewnia duży - jak na trenażery z rolką - opór maksymalny. Jest ciekawą alternatywą dla modeli direct drive, szczególnie jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca na przechowywanie lub chcemy co jazdę demontować rower z trenażera. 

Trenażer rolkowy

Tacx Galaxia

Trenażer rolkowy, który wyposażony jest w rolki o stożkowym kształcie. Ułatwiają jazdę i są ciche podczas trenowania. Rama trenażera składa się do bardzo kompaktowych rozmiarów. 

 

Mały i podstawowy trenażer direct drive

Elite Suito

Suito jest doskonałym przykładem małego trenażera z napędem bezpośrednim. Składa się do kompaktowych rozmiarów, nie waży bardzo dużo i jest stosunkowo tani. Wśród wad można wymienić nieco mniejszą stabilność, spowodowaną podstawą o mniejszej powierzchni oraz lżejsze koło zamachowe, niż w droższych i większych modelach. Jego gabaryty ułatwiają przechowywanie, a różnice w jakości działania nie są duże względem najdroższych modeli. 

Duży trenażer direct drive

Saris H3

Typowy duży trenażer rowerowy direct drive. Zapewnia świetne odwzorowanie jazdy i ogromną stabilność podczas dynamicznej jazdy. Wszystko dzięki dużemu i ciężkiemu kołu zamachowemu oraz bardzo szerokiej podstawie. To idealne rozwiązanie dla osób często jeżdżących pod dachem. Duża masa i znaczne gabaryty utrudniają przechowywanie oraz użytkowanie w małych mieszkaniach. Kultura jazdy rekompensuje jednak te minusy. 

 

 

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły