Oświetlenie do roweru w dobrej cenie: jakie wybać?

Dowiedz się, jakie oświetlenie rowerowe wybrać, by być widocznym o każdej porze dnia i nocy oraz móc bezpiecznie jeździć w ciemnościach.

 

Lampka przednia ostrzegawcza - bateryjna

Knog Plus
  • Przednia lampka o minimalnych rozmiarach i bardzo niskiej masie. Mocuje się ją na kierownicy za pomocą elestycznej gumki. Generuje mocne światło i zapewnia, że jesteśmy widoczni dla innych uczestników ruchu. Ładowanie odbywa się przez gniazdo USB. Dostępny jest też jej wariant na tył.

Lampka tylna ostrzegawcza - bateryjna

Moon Merak 
  • Mała lampka ostrzegawcza na tył, którą mocuje się do sztycy. Generuje światło zapewniające nam bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku oraz w warunkach ograniczonej widoczności. Zasilana jest bateriami CR2032.

 

 

Lampka przednia oświetlająca - bateryjna

Mactronic Scream 3.2 600 lm
  • Przednia lampka zasilana bateryjnie i mocowana na kierownicy. Moc strumienia świetlnego 600 lm zapewnia na tyle jasne światło, że śmiało można z nią wykonywać treningi po zmroku w totalnych ciemnościach - w lesie czy po bezdrożach. 

Lampka tylna do jazdy dziennej - bateryjna

Bontrager Flare RT 
  • Tylna lampka Bontargera Flare RT - choć jest mikrych rozmiarów - generuje bardzo mocny strumień światła. Jest doskonałym przykładem lampki do jazdy dziennej, oczywiście również z możliwością jazdy po zmorku w słabszym trybie. 

 

 

Lampka przednia zasilana z dynamo

ProX XC-110
  • Podstawowa lampa przednia zasilana z dynamo. Sprawdzi się w rowerach miejskich i trekkingach. Generuje światło o jasności 15 luxów - to wystarcza do nocnej jazdy po mieście. 

Lampka tylna zasilana z dynamo

Axa Blueline Steady

Lampa tylna mocowana na bagażniku, zasiilana z dynamo oraz wyposażona w dodatkowy odblaskowy panel. Sprawdzi się idealnie w rowerach miejskich i trekkingowych wyposażonych w bagażniki tylne. 

 

 

Podobne artykuły