tematycznie chronologicznie

Testy i nowości

Sport

22-02-2021

MTB Polska: Kalendarz Bike Maraton 2021

Bike Maraton cieszy się niesłabnącą popularnością, rokrocznie ściągając na swój start tysiące kolarzy górskich - zarówno amatorów, jak i ścisłą krajową czołówkę zawodników. Poznaliśmy kalendarium startów cyklu na nadchodzący sezon 2021 oraz miejscówki maratonów.

Multimedia

Ludzie

29-10-2020

Wywiady: Wywiad: Maja Włoszczowska - Wicemistrzyni Świata XCM 2020

Przed sezonem 2020 głównym celem Mai Włoszczowskiej był medal podczas Igrzysk w Tokio. Plany sportowe całemu światu pokrzyżował jednak Covid-19, a cele zawodników musiały ulegnąć zrewidowaniu. Po przerwie Maja wróciła do ścigania w dobrej formie, choć z pewnością brakowało jej ,,kropki nad i", choćby w postaci wejścia na podium PŚ lub MŚ w XCO. Postawiła ją jednak bardzo skutecznie w swoim ostatnim starcie sezonu - po raz 3 w swojej karierze stanęła na podium Mistrzostw Świata w maratonie MTB.

16-10-2020

Wywiady: Wywiad: Krzysztof Łukasik - 30 zawodnik MŚ XCO

Krzysztof Łukasik, reprezentujący barwy JBG2-Cryospace, to obecny Mistrz Polski w XCO. Śmiało można powiedzieć, że jego kariera rozwija się w zawrotnym tempie, bo zawodnik z Pomiechówka profesjonalnie trenuje niewiele ponad 5 lat. Tymczasem, w swoim debiucie na MŚ wywalczył 30 miejsce. To ostrzy nam - kibicom - apetyt na znacznie więcej w przyszłości. Poprosiliśmy Krzyśka, by opowiedział nam nieco więcej o samym wyścigu i swoim samopoczuciu oraz planach na przyszłość.

Porady

20-02-2021

Przegląd rynku: Jaka bielizna na rower?

Pod pojęciem bielizny kryje się cała pierwsza warstwa odzieży, którą nosimy na ciele. Choć na pozór ta część garderoby wydaje się jedynie dodatkiem, to faktycznie, właśnie ona pełni kluczową rolę dla naszej wygody i komfortu termicznego podczas jazdy na rowerze.

18-02-2021

Przegląd rynku: Rower szosowy do 20000 zł

Przekrój rynkowych ofert do 20 000 zł jest bardzo szeroki. Bez problemu możemy nabyć rower o masie około 7kg, na Di2 i karbonowych stożkach. Wiele ofert to jednak ,,tylko” szosa na wysokiej klasy aluminiowych kołach i mechanicznej Ultegrze. Rozstrzał jest więc spory.

Turystyka

19-04-2020

Wyprawy zagraniczne: Podróżowanie rowerem - co powinieneś wiedzieć?

Co powinieneś wiedzieć ruszając na wyprawę rowerową? Po pierwsze - podróżowanie na dwóch kółkach i odkrywanie świata z perspektywy siodełka to jeden z lepszych sposobów na przeżycie przygody, poznawanie nowych ludzi oraz odkrywanie ciekawych miejsc. Wolność, spanie w namiocie, codziennie nowe miejsca, ciągłe przemieszczanie się. Brzmi dobrze? To dopiero początek.

09-12-2019

Wyprawy zagraniczne: Wyprawa: Cztery wyspy (Japonia)

Kiedy na kółku geograficznym w szkole podstawowej rozmawialiśmy o archipelagu wysp japońskich, tematem było ukształtowanie terenu, wlaściwości tektoniczne obszaru oraz japońskie metropolie. Kraina bardzo odległa ale to chyba wtedy zapragnąłem ją odwiedzić. Po latach zaplanowałem wyjazd i ruszyłem w drogę.

Lista aktualności

Patronat medialny

Popularne artykuły