Trenażery CycleOps na zimę i nie tylko

Przegląd oferty trenażerów marki CycleOps

Drukuj

Chociaż polska zima w tym roku pokazuje swoje różne oblicza, niejednemu kolarzowi dała już solidnie popalić. Warto w tym okresie pomyśleć o trenażerze, dlatego prześwietliliśmy ofertę marki CycleOps, specjalizującej się w ich produkcji.

Zima to naturalnie czas na rozpoczęcie przygotowań do kolejnego sezonu. Krótki dzień i pogoda w kratkę niejednokrotnie zmuszają do wykonywania treningów pod dachem. Chociaż zima w tym roku ma różne oblicza, niejednokrotnie zdążyła zleźć nam już za skórę. Idealnym rozwiązaniem na szlifowanie formy w domu jest zakup trenażera lub rolki. Trenażer to jednak nie tylko sprzęt na zimę – może przydać się również w sezonie startowym do wykonywania rozgrzewki czy treningów w deszczowe dni. Jedną z firm posiadających w swojej ofercie bogatą gamę trenażerów jest CycleOps, któremu postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska.

Dla najbardziej wymagających użytkowników CycleOps przygotowało dwa modele z pomiarem mocy PowerTap:

CycleOps
 
CycleOps
 

 

W trenażerach PowerBeam Pro ANT+ i PowerSync ANT+ zastosowano elektroniczne jednostki oporowe. Zmiana obciążenia odbywa się poprzez zmianę wartości watów, nachylenia lub elektronicznego biegu na liczniku Powertap JouleGPS lub za pośrednictwem aplikacji VirtualTraining. Trenażery te najlepiej sprawdzają się z aplikacją Virtual Training, która automatycznie zmienia obciążanie w zależności od ukształtowania terenu wirtualnej trasy. Maksymalny opór zależny jest od kadencji i wynosi 1400W, a ich głośność to 69-70 dB. Cena PowerBeamPro wynosi 4199 zł, natomiast PowerSync zakupić możemy za 3780 zł.

 

 

Zobacz też:

 

 

Silencer Direct Drive - dla miłośników ciszy

CycleOps
 

 

Jeśli macie mało tolerancyjnych sąsiadów lub współlokatorów, albo po prostu potrzeba Wam cichego trenażera Silencer powinien sprostać tym wymaganiom – jego głośność plasuje się w przedziale od 59 do 64 dB. Konstrukcja wymaga wpięcia trenażera w miejsce tylnego koła roweru, ale dzięki temu nie ma potrzeby stosowania podstawki pod przednie koło. Magnetyczna jednostka oporowa i duże koło zamachowe zapewnia cichą i naturalną pracę oraz łagodne zmiany prędkości podczas przyspieszeń. Szeroka i ciężka rama z kolei z pewnością daje poczucie stabilności.

Seria Pro

Dla zaawansowanych zawodników, którzy na trenażerach muszą wykonywać szereg treningów specjalistycznych, producent proponuje dwa modele z ramą Pro, silną jednostką oporową i dużym kołem zamachowym. Rama Pro zapewnia łatwiejszy montaż roweru w ramie, a po złożeniu jednostka oporowa chowa się pomiędzy nóżki ramy, co ułatwia przechowywanie i transport. Pokrętło dociskowe ze sprzęgłem zapewnia optymalny docisk rolki do opony, co znacząco ogranicza zużycie opony i łożysk. W ramach Pro można zamocować rowery na kołach od 26 do 29 cali.

CycleOps
 

 

SuperMagneto Pro to trenażer magnetyczny, posiadający możliwość ustawienia czterech różnych trybów pracy: łatwy, szosowy, interwałowy, górski. Maksymalny opór przy ok. 45km/h to ok. 600W, natomiast głośność waha się pomiędzy 68 a 70 dB. Trenażer ten charakteryzuje się ogromną uniwersalnością. 

CycleOps
 

 

JetFluidPro z kolei oparty jest na jednostce oporowej z oporem hydraulicznym, dlatego cechuje go bardzo łagodny i liniowy przyrost oporu do prędkości. Jest równie uniwersalny co jego poprzednik, oferując szeroki zakres możliwości pracy. Maksymalny opór przy prędkości ok. 45km/h to ok. 600W, natomiast jego głośność wynosi 70-71 dB.

 

Seria Classik

Ambitnym amatorom dedykowane są dwie jednostki oporowe zamontowane w ramie Classik. System tulejowy mocowania roweru w ramach Classik pozwala na mocowanie kół o trzech szerokościach osi, 120, 130 i 135 mm. Po zastosowaniu dodatkowych adapterów daje również możliwość wpinania rowerów MTB na sztywną oś 142 mm oraz rowerów na 20 i 24 cale, natomiast standardowo można zamocować rowery na kołach od 26 do 29 cali.

CycleOps
 

 

Pierwszym trenażerem z tej serii jest Fluid2, posiadający hydrauliczną jednostkę oporową i duże koło zamachowe. Fluid2 daje poczucie naturalnej jazdy, a szeroki zakres generowanego oporu pozwala wykonywać zarówno wymagające treningi, jak również rozgrzewki i lekkie przejażdżki. Maksymalny opór przy ok. 45km/h to ok. 500W, głośność 64-68dB. 

CycleOps
 

 

Drugi produkt to nieco tańszy Magneto z magnetycznym oporem. Zapewnia cichą pracę (głośność 66-68 dB) i możliwość wykonywania treningów wytrzymałościowych. Maksymalny opór przy ok. 45km/h to ok. 400W.

Seria Tempo

Tempo to nowa, ekonomiczna linia trenażerów CycleOps skierowana do użytkowników, którzy nieco rzadziej korzystają z możliwości jazdy pod dachem i tym samym szukają trenażera w niższej cenie. Mimo iż pewne elementy konstrukcyjne względem droższych modeli uległy modyfikacji, została zachowana funkcjonalność. Zmiany z kolei pozwoliły uzyskać niską cenę. W trenażerach Tempo można zamocować rowery na kołach od 26 do 28 cali.

CycleOps
 
CycleOps
 

 

Dwa podstawowe modele Tempo z pięciostopniową manetką regulacji oporu to Tempo H MAG i Tempo Mag+. Posiadają one standardowe jednostki oporu Mag +. Różnica tkwi w materiale rolki bieżni – w przypadku trenażerów tej serii zostały one wykonane z wytrzymałego tworzywa a nie ze stali. W serii tej znajduje się również jeden trenażer z oporem hydraulicznym – Tempo Fluid.

CycleOps
 

 

Aplikacja Virtual Training 

Dla wszystkich niecierpiących monotonii jazdy pod dachem, lubiących interaktywny trening z obrazem za 15$ na miesiąc proponowany jest dostęp do aplikacji Virtual Training. Aplikacja umożliwia dostęp do nieograniczonej bazy wirtualnych tras, działa na systemach Mac /Windows,  jak również na urządzeniach mobilnych z systemami iOS/Android. Współpracuje z czujnikami w wersji Bluetooth BLE i ANT+. Wśród niezbędnych akcesoriów do używania oprogramowania jest trenażer CycleOps na ramach Classik lub Pro, czujnik kadencji/prędkości ANT+ i moduł łączności USB ANT+.

Dystrybutor: makra-sport.pl.