Van Poppel wygrał wyrównany, nieco chaotyczny pojedynek sprinterów, finiszując zza pleców rywali i wyprzedzając na kresce Daryla Impeya (Orica GreenEdge) i Tosha Van der Sande (Lotto Soudal). Holender ruszył do przodu na 100 metrów przed metą i na ostatnich metrach finiszu wyszedł przed Impeya, finiszując o długość roweru przed rywalami. Dla 22-letniego kolarza Trek Factory Racing to pierwsze w karierze zwycięstwo w World Tour i Wielkim Tourze.
Faworyci wyścigu ten etap mogli wykorzystać, aby nieco odpocząć po trudach wczorajszego, morderczego dnia. Lider wyścigu, Fabio Aru (Astana), zachował prowadzenie w tabeli i wciąż ma 27 sekund przewagi nad Joaquinem Rodriguezem (Katiusza) i 30 nad Tomem Dumoulin (Giant-Alpecin). Czwarte miejsce w generalce zajmuje Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), który traci do lidera 1.28.
Po piekielnie trudnym etapie wczorajszym, dziś kolarze z ulgą przyjęli o wiele łatwiejszą trasę, na której był tylko jeden trudniejszy podjazd, a końcowe kilometry trasy wiodły po płaskim. Peleton był też bardzo zadowolony z ucieczki, która zawiązała się kilka kilometrów po starcie i w skład której weszli Maxime Bouet (Etixx-Quick Step), Miguel Ángel Rubiano (Team Colombia), Jaco Venter (MTN-Qhubeka), Bert Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo) i Alexis Gougeard (Ag2R La Mondiale). Przewaga tej piątki szybko urosła do ponad dwóch minut. Ponad 170-kilometrowy etap oznaczał długi dzień w siodełku, dlatego też peleton nie spieszył się z kasowaniem ucieczki.
Coll de Bóixols, 15-kilometrowy podjazd ze szczytem na 54. kilometrze, peleton minął ze stratą pięciu minut. Sytuacja przez kolejne kilometry nie zmieniła się, choć przewaga uciekinierów powoli zaczęła topnieć. Na 65 kilometrów przed metą przewaga uciekinierów wynosiła 3.15, a mocno rozciągnięty peleton prowadziły wtedy ekip Giant-Alpecin i Trek Factory Racing. Czujnie za nimi jechały ekipy faworytów – Astana, Movistar i Tinkoff-Saxo – wraz ze swoimi liderami. Peleton potrzebował kolejną godzinę, by się ożywić. Na 30 kilometrów przed metą, na lotnej premii w Gerb, zasadnicza grupa zameldowała się 2.20 za ucieczką i już wtedy kolarze Giant-Alpecin i Trek Factory Racing musieli ostro zabrać się do roboty. Widok zaginających się kolarzy w białych i czarnych koszulkach na czele peletonu był coraz częstszy, ale przewaga spadała bardzo powoli.
Na 10 kilometrów przed kreską było to poniżej minuty, a 5 kilometrów dalej połowa tej różnicy. Ucieczka cały czas bardzo dobrze współpracowała, ale już na 3 kilometry przed metą, gdy peleton miał uciekinierów w zasięgu wzroku, rozpoczęły się ataki z ucieczki, choć początkowo nieskuteczne. Kilometr przed metą cały czas na czele jechała piątka kolarzy, ale najaktywniejszy z nich, Center, próbował samotnej akcji. Za nim ruszył Bouet i na 500 metrów przed kreską ta dwójka miała jeszcze minimalną przewagę nad peletonem, w którym już do przodu ruszali sprinterzy. Bardzo mocno pracowali kolarze LottoNL-Jumbo, rozprowadzający Toma Van Asbroecka, ale już na 200 metrów przed metą każdy z kolarzy musiał radzić sobie sam. Najlepiej poradził sobie Danny Van Poppel (Trek Factory Racing), który zaatakował z trzeciego miejsca i 100 metrów dalej objął już prowadzenie. Za plecami zostawił Daryla Impeya (Orica GreenEdge) i Tosha Van der Sande (Lotto Soudal), odnosząc drugie dla swojej ekipy zwycięstwo w tegorocznym wyścigu.
Wyniki 12. etapu:
- Klasyfikacja indywidualna:
- 1 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 4:02:11
- 2 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
- 3 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
- 4 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
- 5 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
- 6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
- 7 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
- 8 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
- 9 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
- 10 Leonardo Duque (Col) Colombia
- 11 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 12 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
- 13 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
- 14 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
- 15 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
- 16 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
- 17 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
- 18 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
- 19 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
- 20 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
- 21 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
- 22 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
- 23 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
- 24 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
- 25 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
- 26 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
- 27 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
- 28 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
- 29 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
- 30 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
- 31 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
- 32 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
- 33 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
- 34 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
- 35 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
- 36 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
- 37 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
- 38 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
- 39 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
- 40 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
- 41 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
- 42 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
- 43 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
- 44 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
- 45 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
- 46 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
- 47 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
- 48 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
- 49 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
- 50 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
- 51 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 52 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
- 53 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
- 54 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
- 55 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
- 56 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
- 57 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
- 58 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
- 59 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
- 60 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
- 61 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
- 62 Christian Knees (Ger) Team Sky
- 63 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
- 64 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky
- 65 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
- 66 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
- 67 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
- 68 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
- 69 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
- 70 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
- 71 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
- 72 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
- 73 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
- 74 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
- 75 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
- 76 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
- 77 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
- 78 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
- 79 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
- 80 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
- 81 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
- 82 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling
- 83 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
- 84 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 85 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
- 86 Walter Pedraza (Col) Colombia
- 87 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
- 88 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
- 89 Brayan Ramirez (Col) Colombia
- 90 Tiago Machado (Por) Team Katusha
- 91 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
- 92 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
- 93 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
- 94 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
- 95 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
- 96 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
- 97 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
- 98 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
- 99 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
- 100 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
- 101 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
- 102 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
- 103 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
- 104 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
- 105 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
- 106 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
- 107 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
- 108 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
- 109 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
- 110 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
- 111 Alex Cano (Col) Colombia
- 112 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
- 113 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
- 114 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
- 115 Rodolfo Torres (Col) Colombia 0:00:27
- 116 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
- 117 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
- 118 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
- 119 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
- 120 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
- 121 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
- 122 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
- 123 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
- 124 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
- 125 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:00:32
- 126 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
- 127 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
- 128 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 0:00:35
- 129 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:36
- 130 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
- 131 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
- 132 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
- 133 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
- 134 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
- 135 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
- 136 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
- 137 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo
- 138 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
- 139 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
- 140 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 141 Fabio Duarte (Col) Colombia
- 142 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 0:00:41
- 143 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
- 144 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:47
- 145 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
- 146 Carlos Quintero (Col) Colombia 0:00:49
- 147 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:52
- 148 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:56
- 149 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
- 150 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:01:00
- 151 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
- 152 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 0:01:02
- 153 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:01:08
- 154 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:01:16
- 155 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
- 156 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 0:01:23
- 157 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 158 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
- 159 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
- 160 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
- 161 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
- 162 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
- 163 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
- 164 Ian Boswell (USA) Team Sky
- 165 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
- 166 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
- 167 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 0:01:35
- 168 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:01:49
- 169 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida 0:01:55
- 170 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:02:02
- 171 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:02:06
- 172 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:02:14
- 173 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:02:30
- 174 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
- DNS Christopher Froome (GBr) Team Sky
- Sprint - Gerb. LV 9047, km. 143.3
- 1 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia 4 pkt
- 2 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step 2
- 3 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka 1
- Klasyfikacja punktowa:
- 1 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 25 pkt
- 2 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge 20
- 3 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 16
- 4 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step 14
- 5 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 12
- 6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 10
- 7 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo 9
- 8 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka 8
- 9 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 7
- 10 Leonardo Duque (Col) Colombia 6
- 11 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 5
- 12 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 4
- 13 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3
- 14 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling 2
- 15 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step 1
- GPM 1 (kat. 2) Coll de Bóixols, km. 54.3
- 1 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step 5 pkt
- 2 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3
- 3 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia 1
- Klasyfikacja najagresywniejszych:
- 1 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Orica GreenEdge 12:06:33
- 2 Team LottoNL-Jumbo
- 3 Team Katusha
- 4 Team Giant-Alpecin
- 5 Lotto Soudal
- 6 Etixx - Quick-Step
- 7 Movistar Team
- 8 Caja Rural-Seguros RGA
- 9 Team Europcar
- 10 MTN - Qhubeka
- 11 AG2R La Mondiale
- 12 Tinkoff-Saxo
- 13 Astana Pro Team
- 14 Team Sky
- 15 BMC Racing Team
- 16 Cofidis, Solutions Credits
- 17 Colombia
- 18 IAM Cycling
- 19 FDJ.fr
- 20 Lampre-Merida
- 21 Trek Factory Racing
- 22 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
Klasyfikacja generalna po 12. etapie
- Klasyfikacja indywidualna:
- 1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 47:14:30
- 2 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:00:27
- 3 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 0:00:30
- 4 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:28
- 5 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 0:01:29
- 6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:52
- 7 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:01:54
- 8 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:01:58
- 9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:03:07
- 10 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka 0:04:15
- 11 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:05:19
- 12 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:06:41
- 13 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step 0:06:42
- 14 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar 0:07:29
- 15 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:09:50
- 16 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:10:19
- 17 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:10:49
- 18 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:11:07
- 19 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:11:34
- 20 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:12:04
- 21 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 0:13:30
- 22 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:15:56
- 23 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step 0:20:42
- 24 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:22:07
- 25 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 0:22:08
- 26 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:23:47
- 27 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo 0:25:05
- 28 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky 0:25:51
- 29 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:26:10
- 30 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing 0:27:28
- 31 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:28:28
- 32 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:28:58
- 33 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:29:37
- 34 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:33:21
- 35 Rodolfo Torres (Col) Colombia 0:33:22
- 36 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida 0:33:24
- 37 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling 0:37:30
- 38 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:40:06
- 39 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:46:22
- 40 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin 0:49:59
- 41 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step 0:50:56
- 42 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:51:28
- 43 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:51:44
- 44 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:52:53
- 45 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal 0:54:36
- 46 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:55:04
- 47 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:56:48
- 48 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:57:20
- 49 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:58:17
- 50 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo 0:58:19
- 51 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step 1:00:07
- 52 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling 1:01:50
- 53 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 1:01:52
- 54 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:03:26
- 55 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:04:03
- 56 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 1:04:28
- 57 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 1:04:30
- 58 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 1:04:48
- 59 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 1:05:50
- 60 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1:08:16
- 61 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo 1:09:15
- 62 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 1:10:58
- 63 Leonardo Duque (Col) Colombia 1:11:05
- 64 Alex Cano (Col) Colombia 1:12:00
- 65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:12:29
- 66 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:12:30
- 67 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 1:13:03
- 68 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:15:03
- 69 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1:15:55
- 70 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 1:16:32
- 71 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:17:31
- 72 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:18:04
- 73 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia 1:18:45
- 74 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:18:49
- 75 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 1:21:28
- 76 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:22:42
- 77 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 1:22:44
- 78 Fabio Duarte (Col) Colombia 1:23:44
- 79 Ian Boswell (USA) Team Sky 1:24:58
- 80 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling 1:25:03
- 81 Javier Moreno (Spa) Movistar Team 1:26:45
- 82 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia 1:27:01
- 83 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge 1:29:14
- 84 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:29:34
- 85 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:29:45
- 86 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:30:45
- 87 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 1:30:47
- 88 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 1:30:49
- 89 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge 1:32:07
- 90 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka 1:32:30
- 91 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 1:32:34
- 92 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 1:32:46
- 93 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka 1:32:52
- 94 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:33:06
- 95 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:33:11
- 96 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:34:09
- 97 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling 1:35:19
- 98 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 1:35:21
- 99 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:35:29
- 100 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:35:44
- 101 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:35:55
- 102 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka 1:35:56
- 103 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:36:21
- 104 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:36:24
- 105 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step 1:36:39
- 106 Carlos Quintero (Col) Colombia 1:37:14
- 107 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 1:37:23
- 108 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:38:36
- 109 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step 1:41:03
- 110 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo 1:41:06
- 111 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:41:18
- 112 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr 1:42:15
- 113 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 1:42:26
- 114 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:42:58
- 115 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing 1:44:22
- 116 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha 1:44:58
- 117 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 1:45:00
- 118 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:46:51
- 119 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:47:07
- 120 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo 1:47:12
- 121 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team 1:48:26
- 122 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 1:48:43
- 123 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:48:48
- 124 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 1:49:06
- 125 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 1:49:34
- 126 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 1:49:36
- 127 Christian Knees (Ger) Team Sky 1:51:13
- 128 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 1:51:21
- 129 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka 1:52:09
- 130 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 1:53:42
- 131 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka 1:54:36
- 132 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 1:55:16
- 133 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka 1:55:22
- 134 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo 1:56:53
- 135 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step 1:56:58
- 136 Brayan Ramirez (Col) Colombia 1:58:05
- 137 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling 1:58:17
- 138 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka 1:59:36
- 139 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge 1:59:57
- 140 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 2:00:00
- 141 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale 2:00:09
- 142 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka 2:00:29
- 143 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 2:00:57
- 144 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida 2:01:05
- 145 Walter Pedraza (Col) Colombia 2:01:58
- 146 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr 2:02:02
- 147 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 2:03:00
- 148 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits 2:03:59
- 149 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo 2:05:51
- 150 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 2:05:59
- 151 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 2:06:52
- 152 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 2:07:09
- 153 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step 2:08:11
- 154 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 2:08:15
- 155 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin 2:09:22
- 156 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing 2:10:42
- 157 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 2:11:13
- 158 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 2:11:59
- 159 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:12:21
- 160 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:12:55
- 161 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar 2:14:03
- 162 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:14:26
- 163 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 2:14:40
- 164 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge 2:16:56
- 165 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 2:21:28
- 166 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:22:09
- 167 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 2:25:44
- 168 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 2:27:20
- 169 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 2:30:27
- 170 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:32:28
- 171 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida 2:32:49
- 172 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 2:38:31
- 173 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 2:39:04
- 174 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 2:39:58
- Klasyfikacja punktowa:
- 1 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 79 pkt
- 2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 74
- 3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 74
- 4 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 68
- 5 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka 65
- 6 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 65
- 7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 61
- 8 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 56
- 9 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 51
- 10 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 50
- 11 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 45
- 12 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 44
- 13 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 42
- 14 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 39
- 15 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 33
- 16 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 33
- 17 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 29
- 18 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 28
- 19 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge 28
- 20 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 25
- 21 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step 25
- 22 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 23
- 23 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo 22
- 24 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 20
- 25 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida 20
- 26 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 18
- 27 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step 17
- 28 Ian Boswell (USA) Team Sky 17
- 29 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 16
- 30 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 16
- 31 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 16
- 32 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka 15
- 33 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 14
- 34 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky 12
- 35 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 10
- 36 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 10
- 37 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia 9
- 38 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida 9
- 39 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 9
- 40 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling 9
- 41 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 9
- 42 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step 8
- 43 Leonardo Duque (Col) Colombia 8
- 44 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo 6
- 45 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 5
- 46 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 5
- 47 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 4
- 48 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 4
- 49 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr 4
- 50 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
- 51 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 4
- 52 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step 3
- 53 Rodolfo Torres (Col) Colombia 3
- 54 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 3
- 55 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3
- 56 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step 3
- 57 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3
- 58 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 2
- 59 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 2
- 60 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar 2
- 61 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1
- 62 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 1
- 63 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing 1
- 64 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1
- 65 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team 1
- 66 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka 1
- 67 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 1
- 68 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida 1
- 69 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale -4
- 70 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step -5
- 71 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar -5
- 72 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo -5
- 73 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka -5
- 74 Tony Hurel (Fra) Team Europcar -5
- 75 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo -5
- 76 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin -5
- Klasyfikacja górska:
- 1 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 55 pkt
- 2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 25
- 3 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 16
- 4 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 14
- 5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 13
- 6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 12
- 7 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 11
- 8 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 10
- 9 Ian Boswell (USA) Team Sky 9
- 10 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 8
- 11 Walter Pedraza (Col) Colombia 7
- 12 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida 7
- 13 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka 7
- 14 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida 7
- 15 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 6
- 16 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step 6
- 17 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 5
- 18 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step 5
- 19 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 5
- 20 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 4
- 21 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 3
- 22 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 3
- 23 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3
- 24 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3
- 25 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step 3
- 26 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia 3
- 27 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 3
- 28 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2
- 29 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 2
- 30 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 2
- 31 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 2
- 32 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling 2
- 33 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2
- 34 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 2
- 35 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 2
- 36 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2
- 37 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 1
- 38 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky 1
- 39 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1
- 40 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1
- 41 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 1
- Klasyfikacja łączona:
- 1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 10 pkt
- 2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 14
- 3 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 21
- 4 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 27
- 5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 42
- 6 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 43
- 7 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 47
- 8 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 64
- 9 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 66
- 10 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 81
- 11 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida 86
- 12 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 92
- 13 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 99
- 14 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky 100
- 15 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step 103
- 16 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step 111
- 17 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 115
- 18 Ian Boswell (USA) Team Sky 116
- 19 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 120
- 20 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 130
- 21 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia 136
- 22 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 140
- 23 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 142
- 24 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 166
- 25 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida 183
- 26 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 186
- 27 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 206
- 28 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 261
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Team Sky 142:02:40
- 2 Astana Pro Team 0:03:45
- 3 Movistar Team 0:08:20
- 4 Team Katusha 0:20:52
- 5 Caja Rural-Seguros RGA 0:36:03
- 6 Cofidis, Solutions Credits 0:36:06
- 7 Team Europcar 0:38:16
- 8 Lotto Soudal 0:38:53
- 9 Tinkoff-Saxo 0:48:12
- 10 Etixx - Quick-Step 0:48:28
- 11 Trek Factory Racing 1:01:57
- 12 BMC Racing Team 1:03:02
- 13 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:10:44
- 14 Colombia 1:21:50
- 15 Lampre-Merida 1:40:48
- 16 Team Giant-Alpecin 1:42:28
- 17 AG2R La Mondiale 1:54:21
- 18 IAM Cycling 1:54:27
- 19 MTN - Qhubeka 1:59:51
- 20 Orica GreenEdge 2:19:06
- 21 FDJ.fr 2:25:03
- 22 Team LottoNL-Jumbo 2:26:21