Kross Road Tour - szosowy cykl dla amatorów

Firma KROSS została tytularnym sponsorem cyklu szosowych imprez organizowanych przez Cezarego Zamanę. Kross Road Tour wystartuje 9 maja w Warszawie i liczyć będzie 5 edycji.

W przyszłym sezonie szosowcy z Polski nie będą mieli powodów do narzekań. W kalendarzu już jakiś czas temu zapisaliśmy daty wyścigów szosowych organizowanych przez Zamana Group, z kolei dziś sponsorem tytularnym cyklu została firma KROSS. Wyścigi z serii Kross Road Tour mają być w założeniu dostosowane do wszystkich kolarzy, zarówno amatorów, jak i wyczynowych zawodników na wyższym poziomie. Całość zmagań rozpocznie jazda indywidualna na czas, która pozwoli utworzyć grupy startowe według ich stopnia zaawansowania. Ta formuła nazwana została zgrabnym sloganem "od amatora do zawodowca".

Wyścigi wchodzące w kalendarz Kross Road Tour rozgrywane będą na dwóch dystansach: 35-50 km oraz 75-110 km. Jak zapewnia organizator, trasy cyklu szosowego zostały starannie wyselekcjonowane tak, aby wyścigi przeprowadzane były w sposób jak najbardziej bezpieczny. Całość organizacyjna wspierana jest oczywiście przez doświadczenie kolarskie głowy tegoż przedsięwizięcia, czyli Cezarego Zamanę.

W dzisiejszym dniu w Przasnyszu odbyła się oficjalna prezentacja cyklu, gdzie zresztą wystartuje 4. z etapów Kross Road Tour. Swoją siedzibę ma tutaj również sama firma KROSS. Na spotkaniu pojawił się także Burmistrz miasta Pan Waldemar Trochimiuk, który nie krył zadowolenia z faktu, że Przasnysz będzie gospodarzem tego typu imprezy.