Solidna jazda Polaków w Pucharze Czech

Adam Wadecki,Mexller Team,Piotr Wojciechowski
Zawodnicy Mexller Team w ucieczce na Trofeo Cinelli Jan Brychta

Paweł Bernas i Adam Stachowiak stanęli na podium 2. rundy Pucharu Czech w Kyjovie. Wyścig Kyjovské Slovácko wygrał Milan Kadlec (Dukla Praha).

19 kwietnia wiele z polskich drużyn stawiło się na starcie drugiej rundy Pucharu Czech w miejscowości Kyjov. Za południową granicę wybrali się kolarze grup BDC MarcPol Team, Mexller, Wibatech Fuji Żory, TC Chrobry Głogów oraz LMGKK Ziemia Brzeska.

Kolarze mieli do pokonania 140 km na 9 rundach w górzystym terenie. Ponadto należy wspomnieć o silnym wietrze w dniu wyścigu, który skutecznie rwał peleton. Już 60 km od startu z grupy zasadniczej odjechać udało się 9 kolarzom, w gronie których znalazło się miejsce dla trzech zawodników z Polski. W odjeździe kręcili między innymi Paweł Bernas, Adam Stachowiak (obaj BDC) oraz Kamil Zieliński (Mexller). Solidnie przetrzebiony peleton nie miał wystarczającej siły, aby dojść ucieczkę. Ponadto trzeba zaznaczyć, że w ucieczce swojego reprezentanta miała ekipa Dukla Praha, która dzisiejszego dnia od startu nadawała mocne tempo. Do końcowych kilometrów udało się dojechać ucieczce liczącej 6 osób, z której na atak zdecydował się Paweł Bernas. Za nim podążył natomiast Milan Kadlec (Dukla Praha), któremu udało się wygrać dzisiejszego dnia. Za Pawłem Bernasem finiszował Stachowiak, który na kresce wyprzedził Kamila Zielińskiego. Wyścig ukończyła grupa około 40 kolarzy ze 157, którzy stawili się dzisiejszego dnia na starcie.

Fot: Jan Brychta