Dominacja JBG-2 w Portugalii

Algarve Bike Challenge 2016 (UCI S2; 4-6.03.2016)

Kolarze JBG-2 Professional MTB Team zdominowali rywalizację podczas Algarve Bike Challenge. Anton Sintsov i Adrian Brzózka wygrali wyścig UCI, natomiast Jacek Brzózka, wraz z Bogdanem Czarnotą (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), triumfowali w wyścigu Open.

Brzózka i Sintsov zaczęli od trzeciego miejsca na prologu, gdzie stracili do zwycięzców 10 sekund, jednak na dwóch kolejnych etapach nie mieli sobie równych – drugi odcinek wyścigu wygrali z przewagą ponad siedmiu minut nad Matthiasem Leislingiem i Christophem Soukupem (Team Texpa-Simplon) i objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej, którego nie oddali już na kolejnym etapie. Wygrywając ostatni odcinek wyścigu z przewagą 19 sekund nad wspomnianą wcześniej dwójką, pewnie triumfowali w klasyfikacji generalnej wyścigu 2. kategorii UCI. Na 6. miejscu uplasowała się druga ekipa JBG-2 Professional MTB Team – Mariusz Kozak i Mariusz Michałek, natomiast 8. miejsce zajęła para Wojciech Halejak i Tomasz Drożdż.

Czarnota i Brzózka, z kolei, na prologu zajęli odległe, 147. miejsce w kategorii Open, tracąc ponad minutę do zwycięzców, ale już na drugim etapie odnieśli zwycięstwo i awansowali na drugie miejsce w generalce, z minimalną stratą do liderów. Trzeci etap ta dwójka ukończyła na drugim miejscu, ale wystarczyło to, by triumfować w klasyfikacji generalnej, siedem sekund przed rywalami.