Włoszczowska druga w Austrii

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) Kross Racing Team

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) wywalczyła drugie miejsce w wyścigu XC rozegranym podczas Otztaler Mountainbike Festival. 16. miejsce w wyścigu elity mężczyzn wywalczył Marek Konwa (Reprezentacja Polski).

W bardzo mocno obsadzonym wyścigu kategorii HC, wśród kobiet pewne zwycięstwo odniosła Annika Langvad (Specialized Racing XC), która na ecie zameldowała się samotnie, z przewagą prawie trzech minut nad Włoszczowską. Mistrzyni Polski z Kross Racing Team początkowo jechała na piątym miejscu, ale już na drugiej z sześciu rund wyprzedziła rywalki, awansując na drugie miejsce, i swoją pozycję utrzymała do końca wyścigu. Na mecie Włoszczowska o ponad pół minuty wyprzedziła Evę Lechner (Colnago Sudtirol) i o ponad minutę Elisabeth Osl (Ghost Factory Racing). 39. miejsce w stawce 50 zawodniczek, ze stratą trzech okrążeń do zwyciężczyni, wywalczyła Rita Malinkiewicz (Goodman Zator), a 42. była Dagmara Drabik (Choma Team TSR), która do zwyciężczyni straciła cztery okrążenia.

W wyścigu elity mężczyzn 16. miejsce wywalczył Marek Konwa (Reprezentacja Polski). Na bardzo trudnej technicznie i wymagającej kondycyjnie trasie kolarz 64Sto Leszno MTB Team początkowo plasował się w okolicach pierwszej dziesiątki, ale potem osłabł i ostatecznie ukończył wyścig na 16. miejscu, tracąc siedem minut do zwycięzcy, Floriana Vogela (Fokus XC Team). Vogel, z kolei, na mecie zameldował się niezagrożony, z przewagą 42 sekund nad Ondrejem Cinkiem (Multivan Merida Biking Team) i prawie dwóch minut nad Gerhardem Kerschbaumerem (Bianchi i.idro Drain), który uzupełnił podium. Ze stratą czterech okrążeń do zwycięzcy, na 39. miejscu zameldował się Łukasz Pihulak (MTB-Silesia Rybnik).