CSC: Wawak 11. na zakończenie

Cyprus Sunshine Cup - Afxentia (26.02-01.03.2015, SHC, Cypr)

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął 11. miejsce na czwartym, ostatnim etapie wyścigu Afxentia, zaliczanego do Cyprus Sunshine Cup. W klasyfikacji generalnej kolarz Krossa zajął 13. miejsce.

Wawak w wyścigu XC, kończącym czterodniowe zmagania na Cyprze, zajął 13. miejsce. Na prawie 30 kilometrowej trasie Polak stracił 5.17 do zwycięzcy, Floriana Vogela (Focus XC MTB Team), który tym samym przypieczętował triumf w całym wyścigu. Szwajcar zarówno dziś, jak i w klasyfikacji generalnej okazał się lepszy od Henrique Avanciniego (Cannondale Factory Racing Team), który w łącznej klasyfikacji stracił do lidera nieco ponad pół minuty. Trzecie miejsce w dzisiejszym wyścigu XC zajął Stephane Tempier (BH- SR Suntour – KMC), a czwarty był Jaroslav Kulhavy (Specialized Racing), który z etapu na etap radził sobie coraz lepiej, ale w klasyfikacji generalnej był dopiero 12., tuż przed Wawakiem. W końcowej tabeli kolarz Krossa, który przez cały wyścig prezentował bardzo równą formę, a przez ostatnie trzy dni zawsze plasował się w najlepszej piętnastce etapów, stracił 11.20, tracąc do Kulhavego zaledwie 2 sekundy.

Drugim najlepszym Polakiem na dzisiejszym etapie był Kornel Osicki (Kross Racing Team), który zajął 31. miejsce, natomiast najlepszy z kolarzy JBG-2 Professional MTB Team, Patryk Piasecki, był 40. Tuż za nim uplasowali się Mariusz Kozak i Mariusz Michałek, a 56. był Tomasz Drożdż. Pecha mieli dwaj pozostali kolarze ekipy JBG-2 – Adrian Brzózka miał kraksę już na pierwszym okrążeniu, natomiast Wojciech Halejak złapał gumę na dwa okrążenia przed końcem i również wycofał się z wyścigu.

Wśród kobiet, które do pokonania miały cztery rundy o łącznej długości 23.6km, najlepsza była Annika Langvad (Specialized Racing XC), która tym samym zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Dotychczasowa liderka, Jolanda Neff (Stockli Pro Team), borykała się na trasie z problemami technicznymi i straciła do zwyciężczyni ponad 9 minut, tracąc szanse na zwycięstwo, ale zachowała miejsce na podium. Druga na dzisiejszym etapie, ze stratą 1.44 do zwyciężczyni, była Francuzka Margot Moschetti (Betch.nl Superior Brentjens MTB Racing Team), która uplasowała się także na drugim miejscu w generalce, a podium dzisiejszego etapu uzupełniła Kathrin Stirnemann (Haibike Oetztal Pro Team).