CSC: Polacy coraz lepiej

Coraz lepiej radzą sobie nasi kolarze na Cyprus Sunshine Cup. Na 3. etapie wyścigu Afxenia 11. miejsce zajął Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), a 15. był Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team).

Obaj kolarze długo jechali w czołowej grupce i dopiero w drugiej części etapu, po pokonaniu długiego podjazdu, zaczęli odstawać od czołówki. Długi zjazd do mety na czele jechała rozpoczęła piątka kolarzy - Henrique Avancini (Cannondale Factory Racing), Stephane Tempier (BH-SR Suntour-KMC), Florian Vogel (Focus XC MTB Team) Fabian Giger (Colnago-Südtirol) i Jan Skarnitzl (Sram Mitas Trek). Na zjeździe Tempier naciskał mocniej na pedały i na 10 kilometrów przed metą miał 30 sekund przewagi nad grupą pościgową, ale na kilometr przed metą został doścignięty.

Losy etapu rozstrzygnęły się na finiszu z dużej grupy, bo do ostatnich metrów dojechała ośmioosobowa grupa, z której ostatecznie najszybszy okazał się Skarnitzl, zwycięzca całego wyścigu z 2013 roku. Czech na finiszu minimalnie pokonał Avanciniego i Vogela, który utrzymał prowadzenie w wyścigu i 11 sekundową przewagę nad Tempierem, który dziś był czwarty.

Wawak, który zachował więcej sił, ukończył zmagania na 11. miejscu, na finiszu wyprzedzając Manuela Fumica (Cannondale Factory Racing), i o pół minuty wyprzedził wczorajszego zwycięzcę, Granta Ferguson (Betch.nl Superior Brentjens MTB Racing Team). Minutę później na metę przyjechał drugi z Polaków, Adrian Brzózka, który do zwycięzcy stracił łącznie 4.27.

Wśród pań zacięty bój o zwycięstwo toczą Jolanda Neff (Stockli Pro Team) i Annika Langvad (Specialized Racing XC), które jak na razie wymieniają się zwycięstwami. Dziś, podobnie jak na pierwszym etapie, lepsza była Szwajcarka, która o 45 sekund wyprzedziła Langvad, jednak w klasyfikacji generalnej to Dunka prowadzi z przewagą 37 sekund nad rywalką.