Cyklokarpaty: Gołuszka zwycięża w Dukli

Cyklokarpaty 16.08

Marcin Gołuszka (Aktywna Strona Życia) zwyciężył na dystansie Giga, podczas 9 edycji Cyklokarpat, która rozegrana została w Dukli. Na dystansie Mega triumfował Dominik Grządziel (Romet Racing Team).

Spis treści:

1. Giga
  2. Mega
  3. Hobby

9 już edycja Cyklokarpat, tym razem przeniosła kolarzy do Dukli, położonej w rejonie Beskidu Niskiego. Na zawodników jak zawsze czekały trzy dystanse: Hobby, Mega oraz Giga.

Giga

Na najdłuższym dystansie do pokonania były 73 km i przewyższenia rzędu 1889 metrów. Wśród zawodników, z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marcin Gołuszka, który przez cały dystans kontrolował stawkę i na mecie pojawił się z bezpieczną przewagą. Na drugim miejscu ponad minutę za zwycięzcą, przyjechał Krzysztof Gajda (Jedlicze Team). Trzecie miejsce i tym samym najniższy stopień podium, zajął Tomasz Leśniak (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów).

Wśród kobiet wyznaczoną trasę, najszybciej pokonała Katarzyna Galewicz (Twomark Sport Specialized Team), natomiast na drugiej pozycji uplasowała się Krystyna Maciaszek (Gomola Trans Airco).

Mega

Nieco krótsza trasa na Mega oferowała 60 km, przy przewyższeniach rzędu 1564 metrów. Od startu wysokie tempo narzucił Dominik Grządziel, który już na pierwszym z podjazdów, wysunął się na prowadzenie. Kolarz ekipy Romet Racing Team, sukcesywnie powiększał swoją przewagę i na mecie pojawił się prawie 6 minut przed rywalami. Na drugim miejscu linię mety minął Zbigniew Krzesiński (Żbik Komańcza), a trzeci był Sławomir Dziwisz (Fill Bike Rzeszów).

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Ewa Ruszała (R.A.S Superior Sowasport.pl). Na drugim miejscu na mecie pojawiła się Sylwia Piszczatowska (PTR Dojlidy Białystok), a trzecie miejsce przypadło Joannie Majewskiej (Essentia Vitae RKK MTB).

Dominik Grządziel 1 miejsce Mega

Wczorajszy wyścig w Dukli upłynął mi pod hasłem „samotność długodystansowca”. Na pierwszym podjeździe w terenie wysunąłem się na czoło peletonu. Gdy po chwili oglądnąłem się do tyłu, okazało się że nikt nie podąża za mną. W tym momencie mogłem albo zwolnić i poczekać na kolegów, albo spróbować odjechać na solo do mety. Jako że chłodna głowa i taktyczne rozgrywki to zupełnie nie moja bajka, postanowiłem podkręcić tempo i spróbować dowieźć prowadzenie do mety. I tak urządziłem sobie 55km  czasówkę w terenie. Chwilę grozy przeżyłem, gdy na dole kamienistego zjazdu zauważyłem lekkiego flaka w tylnej oponie. Na szczęście powietrze nie uciekało bardziej i ekspresowe dopompowanie z naboju pozwoliło kontynuować ucieczkę. Bez kryzysów udało się dojechać do mety i dowieźć bezpieczną, prawie 6 min, przewagę.Trasa w Dukli przypadła mi do gustu. Była różnorodna i ciekawa, nie było czasu na nudę. Oznakowanie i obsługa na bufetach, jak zwykle na Cyklokarpatach – wzorowe!

Sławomir Dziwisz 3 miejsce Mega

Maraton w Dukli to kolejne miejsce na mapie w tym roku gdzie postanowiłem się pościągać.Jednak na maraton przyjechałem nie specjalnie rozentuzjazmowany, ostatnio mam sporo na głowie i jestem po prostu przemęczony i nie wyspany do tego lekko podziębiony przez popijanie zimnego picia w te upały jak do tego dodamy powiększające się zmęczenie na trasie stało się to co miało się stać na ok.20km do mety nie miałem nawet siły utrzymać kierownicy.Z resztą od startu jechałem średnio i spłynąłem w głąb peletonu wiedząc że dziś pudła nie będzie. Jednak jadąc swoje z upływem kilometrów powoli przesuwałem się coraz wyżej przebijając się, w okolice pudła.Ok.40km pojawił się kryzys, który nie odpuścił aż do mety,chwilami robiło mi się nawet słabo ale gdy odwróciłem się na jednym z podjazdów jakieś 150-200m za mną zobaczyłem rywali,ledwo przebierałem nogami ale wszystkie siły jakie miałem zebrałem żeby mnie nie doszli, ostatnie km to dla mnie katorga gdzie czas i dystans stał w miejscu, na mecie nie mogłem uwierzyć że udało mi się utrzymać tą niewielką przewagę i kolejny zawodnik wpadł za mną po 9 sek.Nie wiem jak to się stało że dojechałem 3 Open i 2 w kategorii M2.

Hobby

Dystans Hobby nie był trudną przeprawą, 24 km i 530 metrów w pionie, było trasą dostępną praktycznie dla wszystkich. Najszybciej pokonał go Michał Sienkiewicz (PSK Olimpionik Przemyśl), który minimalnie wyprzedził swojego zespołowego kolegę Pawła Dryniaka. Na trzeciej pozycji uplasował się Artur Ulman (TKKF Uklejna Myślenice).

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Kaja Rysz (CWKS Resovia Rzeszów), drugie miejsce zajęła Kamila Wójcikiewicz (M&S Ski Lostark Krosno). Na trzeciej pozycji zameldowała się Kamila Sowa (R.A.S Superior Sowasport.pl).