MP: Wyścigi mastersów i najmłodszych

MP MTB Sławno 18.07

Podczas trzeciego dnia Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, rywalizowały najmłodsze kategorie wiekowe o Puchar Prezesa PZKOL. Na trasie pojawili się również najstarsi zawodnicy oraz kategorie Cyklosport.

Upalny trzeci dzień zawodów w Sławnie, upłynął pod znakiem wyścigów dla najmłodszych jak i najstarszych kolarzy górskich.

Jako pierwsza wystartowała kategoria Młodzików, która do pokonania miała 3 okrążenia plus runda rozbiegowa. Najlepiej wyścig pojechał Łukasz Helizanowicz (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) i na mecie pojawił się z bezpieczną przewagą nad drugim tego dnia Piotrem Kryńskim (UKS Wygoda Białystok). Na najniższym stopniu podium stanął Arkadiusz Wach (LKK Luks Sławno).

Wśród Młodziczek bardzo szybko na prowadzenie wyszła Ewa Miłek (UKS Sokół Kęty) i to ona wygrała ten wyścig. Druga z ponad 40 sekundową stratą, linie mety przekrozyła Gabriela Hudyka (KCP Elzat Bieniasz Bike Team). Ze sporą startą na trzecim miejscu pojawiłą się Aleksandra Ziaja (TS Wilga Golkowice).

W wyścigu Juniorów Młodszych zwyciężył Stanisław Nowak (LKS Iskra Głogoczów), drugie miejsce zajął Jarosław Żur (KS Luboń Skomielna Biała), a na trzecim miejscu zameldował się Wojciech Karpierza (UKS Dream Bike Bielawa).

W Juniorkach Młodszych bezkonkurencyjna okazała się Maja Drelak (Team Cart-Pack Bralin), 2 minutowej straty nie zdołała odrobić Agnieszka Szpocińska (LKK Luks Sławno) i musiała zadowolić się 2 lokatą. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych).

Rywalizację zawodników kończyły zmagania mastersów oraz kategorii Cyklosport. Tutaj w swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli: Zbigniew Krzeszowiec (M60+), Krzysztof Gierczak (M50-59), Krzysztof Podolski (M40-49), Marcin Motyka (M30-39), Paweł Górniak (Cyklosport) oraz Weronika Lorkowska (Cyklosport).

Ostatni dzień zmagań w Sławnie to wyścigi Elity kobiet, mężczyzn, zawodników do lat 23 oraz Juniora i Juniorek.