Wawak poza zasięgiem w King Oscar MTB

Bartłomiej Wawak
Gniewino - rowerowy zakątek

Bartłomiej Wawak (JBG-2) wygrał King Oscar MTB Maraton, rozgrywany w Gniewinie. Drugi na dystansie giga uplasował się Krzysztof Krzywy, a trzecie miejsce zajął Bartosz Banach (obaj Hotel 4 Brzozy Gdańsk). Dystans mega wygrał Bartosz Naczk (Nexus).

Ubiegła niedziela była dniem rozgrywania 3. edycji popularnego nie tylko na Pomorzu maratonu organizowanego przez Przemysława Ebertowskiego - King Oscar MTB Maraton. W tym roku w Gniewinie zjawiło się łącznie 370 uczestników, którzy mieli do wyboru 3 dystanse: Giga 69 km, Mega 46 km i Mini 23 km. Dla osób lubiących sport w znaczeniu rekreacyjnym, organizatorzy przygotowali też Dystans Rodzinny.

Trasa przygotowana przez organizatora jak zwykle nie pozostawiała niczego więcej do życzenia, a z pomorskiego krajobrazu wycisnęła co tylko było można. Zawodnicy ścigali się na rundzie, której przewyższenie wynosiło około 500 m. Wystarczy wspomnieć, że na trasie kolarze znaleźli praktycznie wszystko, co tworzy dobry maraton. Single, szybkie zjazdy i przede wszystkim podjazdy - na wstępie zawodników czekał kultowy podjazd pod zbiornik, czyli 1,5 km obfitujące w 101 m przewyższenia oraz w lotną premię firmy Nexus na szczycie, na której walka toczyła się o punkty do klasyfikacji najlepszego górala.

Dystans Giga pewnie wygrał Bartłomiej Wawak, który od startu zaatakował na pierwszą premię Nexusa i następnie systematycznie powiększał przewagę. Automatycznie został on też najlepszym góralem imprezy. Za jego plecami toczyła się natomiast zacięta walka o kolejne lokaty, do której włączyli się Bartosz Banach oraz Krzystof Krzywy (obaj Hotel 4 Brzozy Gdańsk) i zawodnicy Eurobike Kaczmarek Electric: Andrzej Kaiser wraz z Michałem Kowalczykiem. Ostatecznie walkę o pozycje na podium wygrali zawodnicy Hotelu 4 Brzozy Gdańsk - Krzywy zajął 2. lokatę, a na najniższym stopniu podium zameldował się Banach.

Na dystansie mega czołówkę stanowili zawodnicy z Pomorza. Najlepszy był Bartosz Naczk (Nexus Team), wyprzedzając Michała Różańskiego (BCT Gdynia) i Artura Sowińskiego (Belta Team Gdańsk).

Wśród kobiet wygrała Magdalena Hałajczak (Eurobike Kaczmarek Electric), która zdeklasowała rywalki wyprzedzając drugą na mecie Aleksandrę Zabrocką (Baszta Bytów) o ponad 6 minut. Trzecie miejsce zajęła Anna Świrkowicz (ASE Team).

Warto wspomnieć, że dzięki hojności licznych sponsorów pula nagród podczas King Oscar MTB Maratonu wyniosła 20.000 zł!