MTB Challenge: Janowski wygrywa prolog

Sudety MTB Challenge prolog 27.07.2014

Bartosz Janowski (Romet MTB Team) wygrał prolog do wyścigu Sudety MTB Challenge z Sienny do Stronia Śląskiego.

Wielu kolarzy czekało cały rok na rozpoczęcie Sudety MTB Challenge organizowanego przez grupę G&G Promotion. Kolarze w tym roku do przejechania będą mieli w sumie sześć bardzo wymagających etapów, prowadzących przez górskie ośrodki. Kolarze pierwszego dnia zmagań mieli do pokonania prawie 15 kilometrów, a przewyższenia wyniosły 516 metrów. Trzeba przyznać, że na początek zmagań to niezła rozgrzewka przed kolejnymi kilometrami. Na starcie zawodów stanęło wielu znakomitych zawodników nie tylko z Polski. Pogoda dopisała w połowie, początkowy upał zamienił się w ulewną burzę, która bardzo utrudniła jazdę wszystkim kolarzom.

Na starcie pojawiło się prawie 200 zawodników i indywidualnie rywalizowali oni o jak najlepszą lokatę. Wśród naszych rodaków największe szanse na dobry sukces miał Bartosz Janowski (Romet MTB Team), który w ostatnich tygodniach świetnie radził sobie na trasach maratonów. Trasa czasówki nie była wcale łatwa, kolarze musieli zmierzyć się z 6 kilometrowym podjazdem, po którym nastąpił trudny, techniczny zjazd. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej ze wszystkich pojechał wcześniej wspomniany, Bartosz Janowski, który wyprzedził o ponad minutę drugiego Floriana Grafmullera (World of MTB). Na trzecim miejscu ostatecznie uplasował się Sonke Wegner (World of MTB). W pierwszej 20 najlepszych kolarz Romet MTB Team był jedynym Polakiem. Jego miejsce napawa dużym optymizmem przed kolejnymi etapami. Trzeba, jednak przyznać, że zawodnicy z Niemiec oraz Szwajcarii są bardzo mocni i będą walczyć o czołowe lokaty.

Bartosz Janowski:

,,Trasa dzisiejszej czasówki była naprawdę trudna. Po prostu w 100% MTB. Z mojego przejazdu jestem bardzo zadowolony. Cały podjazd pokonałem mocnym bardzo równym tempem, z dobrą kadencją bez niepotrzebnego szarpania, czy dokręcania. Zjazd przejechałem z impetem, szybko przelatując nad przeszkodami, utrzymywałem, jednak rozsądną dla mnie prędkość. Dzięki temu ominęły mnie "przygody". Trudnych i podchwytliwych miejsc nie brakowało, burza miała w tym swój udział, gdyż po jej przejściu górne partie trasy przypominały najbardziej hardcorowe i deszczowe odcinki wyścigu MTB Trophy. Szczęśliwie, im niżej, bliżej Stronia Śląskiego i mety tym coraz bardziej robiło się sucho. W wynikach czasówki uplasowałem się na pierwszym miejscu, początek wyścigu ułożył się, więc optymistycznie. Jutro kolejne kilometry i pierwszy prawdziwy etap.”

Wśród drużyn najlepsi okazali się kolarze Luis Sebrich wraz z Lutzem Baumgartelem (Scott Bike24 MTB Team 1), 30 sekund straty zanotowali Michał Kanera oraz Martin Horak (Ghost Rubena Racing Team). Bardzo dobrą, trzecią pozycję zanotowali bracia Swat, Sylwester oraz Sebastian (Swat Team) ich strata do liderów wyniosła 1 minutę i 20 sekund.

Już jutro rozpocznie się pierwszy, 70 kilometrowy etap, który wytyczony został w okolicach Stronia Śląskiego.